[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lamborghini, Ferrari, McLaren: premiery 2014

Sezon 2014 okazuje się wyjątkowo łaskawy, bo wszystkie trzy firmy spuszczają ze smyczy nowe modele. Na widok tych aut i dźwięku ich silników zostaje się fanem samochodów do końca życia.

silnik Lamborghini fot. Teddy Leung, 2015, shutterstock.com
1. Lamborghini Huracan

Nareszcie na drogach.

Huracan zastępuje 10-letnie Gallardo – model, który już od jakiegoś czasu dostawał zadyszki w pogoni za Ferrari 458 i McLarenem MP4-12C. Wygląda jak diabeł na kołach, ma lekką konstrukcję z włókna węglowego i aluminium, napęd na cztery koła oraz wspaniały, wolnossący silnik ze starej szkoły Lamborghini.

REKLAMA

To mocno zmodyfikowana wzmocniona z 560 do 610 KM jednostka 5.2 V10. Przyspieszenie do setki – 3,2 s. spodziewamy się jeszcze mocniejszych odmian tego silnika...

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Ferrari California

Z nową twarzą i nowym silnikiem.

Odświeżona twarz i nowe detale nadwozia to jedno, ale największe zmiany California ma pod skórą – w postaci nowiutkiego silnika 3.9 V8 biturbo. Tak jest: nawet Ferrari ulega przymusowi zmniejszania pojemności silników, zużycia paliwa i emisji spalin.

Na pocieszenie nowy silnik rozwija moc 560 KM, a California T przyspiesza do setki w 3,6 s. Napęd wędruje w jedynie słusznym kierunku – na tył – co gwarantuje najlepsze możliwe wrażenia z jazdy.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

3. McLaren 650S

Brytyjczycy też potrafią.

McLaren MP4-12C jest w sprzedaży od zaledwie dwóch lat z małym okładem, a brytyjska firma już wprowadza jego specjalną wersję, oznaczoną jako 650S. Coupé z centralnie umieszczonym silnikiem ma kompletnie zmieniony przód, natomiast jednostka 3.8 V8 biturbo dostała zastrzyk sterydów i rozwija teraz 650 KM.

Na tamtą stronę 100 km/h najnowszy McLaren przenosi w około 3,1 s, co jak na samochód z tylnym napędem jest znakomitym wynikiem. McLaren za wszelką cenę chce pokazać, że Brytyjczycy też potrafią.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 04/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij