Lamborghini, Ferrari, McLaren: premiery 2014

Sezon 2014 okazuje się wyjątkowo łaskawy, bo wszystkie trzy firmy spuszczają ze smyczy nowe modele. Na widok tych aut i dźwięku ich silników zostaje się fanem samochodów do końca życia.

silnik Lamborghini Teddy Leung, shutterstock.com
fot. Teddy Leung, 2015, shutterstock.com

1. Lamborghini Huracan

Nareszcie na drogach.

Huracan zastępuje 10-letnie Gallardo – model, który już od jakiegoś czasu dostawał zadyszki w pogoni za Ferrari 458 i McLarenem MP4-12C. Wygląda jak diabeł na kołach, ma lekką konstrukcję z włókna węglowego i aluminium, napęd na cztery koła oraz wspaniały, wolnossący silnik ze starej szkoły Lamborghini.

To mocno zmodyfikowana wzmocniona z 560 do 610 KM jednostka 5.2 V10. Przyspieszenie do setki – 3,2 s. spodziewamy się jeszcze mocniejszych odmian tego silnika...

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Ferrari California

Z nową twarzą i nowym silnikiem.

Odświeżona twarz i nowe detale nadwozia to jedno, ale największe zmiany California ma pod skórą – w postaci nowiutkiego silnika 3.9 V8 biturbo. Tak jest: nawet Ferrari ulega przymusowi zmniejszania pojemności silników, zużycia paliwa i emisji spalin.

Na pocieszenie nowy silnik rozwija moc 560 KM, a California T przyspiesza do setki w 3,6 s. Napęd wędruje w jedynie słusznym kierunku – na tył – co gwarantuje najlepsze możliwe wrażenia z jazdy.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

3. McLaren 650S

Brytyjczycy też potrafią.

McLaren MP4-12C jest w sprzedaży od zaledwie dwóch lat z małym okładem, a brytyjska firma już wprowadza jego specjalną wersję, oznaczoną jako 650S. Coupé z centralnie umieszczonym silnikiem ma kompletnie zmieniony przód, natomiast jednostka 3.8 V8 biturbo dostała zastrzyk sterydów i rozwija teraz 650 KM.

Na tamtą stronę 100 km/h najnowszy McLaren przenosi w około 3,1 s, co jak na samochód z tylnym napędem jest znakomitym wynikiem. McLaren za wszelką cenę chce pokazać, że Brytyjczycy też potrafią.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 04/14

REKLAMA