Kia Cee'd, Audi A3: sezon na kompakty

Sezon 2012 to najwyraźniej rok kompaktów. Albo inaczej – wielki rok kompaktów. Na rynek spadają kolejne modele, na których sukces można śmiało postawić. Dwa przykłady – Kia Cee'd i Audi A3, czyli samochód z aspiracjami oraz samochód, do którego się aspiruje.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Podczas premiery nowego Cee'da w salonie w Genewie do stoiska Kii chodziły pielgrzymki przedstawicieli innych firm samochodowych. Ford, Opel, Peugeot, Toyota, Volkswagen i spółka najwyraźniej dobrze wiedzą, że właśnie ten model może w najbliższych latach mocno wśród kompaktów namieszać.

Cee'd ma świetnie stylizowane nadwozie z niezłymi proporcjami i dużym rozstawem osi, bardzo przestronną kabinę, bardzo dobre wykończenie, niezłe wyposażenie, a na deser dokłada swoją unikatową, siedmioletnią gwarancję.

Kombinacja tych cech może się okazać w swoim przedziale cenowym trudna do pokonania. Jest oferowany jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi, a do napędu służy pięć silników o mocach od 90 do 135 KM. Cena – od 50 tys. zł.

1. Kabina w Kii Cee’d

Cee'd nr 2 w kabinie stosuje dobrze znany temat „konsoli zorientowanej na kierowcę”. Kierownica może mieć prawdziwą klawiaturę – aż 14 przełączników.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Komfort i jakość w Kii Cee’d

W Kii najwyraźniej rozebrano na części pierwsze kilka VW Golfów – w każdym razie na to wskazuje jakość wykonania. Do dyspozycji kierowcy świetny fotel.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

3. Silniki w Kii Cee’d

Oferta bardzo symetryczna: dwie jednostki benzynowe – 1.4 (100 KM) i 1.6 (135 KM) oraz dwa turbodiesle – 1.4 (90 KM) i 1.6 (110 lub 128 KM).

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy
STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA