Już dziś poznamy cenę i datę premiery PlayStation 5

Trochę to trwało, jednak wszystko wskazuje na to, że już dziś poznamy oficjalną cenę konsol PlayStation 5 oraz PlayStation 5 Digital Edition, a także datę ich premiery. Liczymy na szczegóły dotyczące sprzętu, materiały z gier i przynajmniej jedną niespodziankę. PlayStation Showcase wystartuje o 22:00 polskiego czasu i trwać będzie 40 minut. Link do transmisji znajdziesz poniżej.

PlayStation 5 Mat. prasowe/Sony

Wszystko wskazuje na to, że pudełka z nowymi konsolami będziemy mogli rozpakowywać już w połowie listopada. Microsoft potwierdził już datę premiery i ceny Xboksa Series S oraz Series X, czekamy więc tylko na oficjalne informacje z obozu niebieskich. Sony podobno czekało na ruch giganta z Redmond, w ostatniej chwili - według przecieków - zdecydowało się też obniżyć względem pierwotnie zakładanej cenę.

Japończycy dłużej czekać nie mogli, a teraz dłużej już nie muszą, skoro bezpośrednia konkurencja zdążyła odkryć wszystkie karty (pytanie czy na pewno). Dlatego już dziś, o 22:00 polskiego czasu obejrzeć będziemy mogli PlayStation 5 Showcase, które teoretycznie ma skupić się na grach na nadchodzącą generację, ale liczymy również na kilka niespodzianek. Będzie można poczuć się zawiedzionym, jeśli konferencja nie zakończy się podaniem dat premiery i rozpoczęcia procesu przedsprzedaży, a także cen (również polskich). 

Na pewno zobaczymy zwiastuny zapowiedzianych już gier. Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7, Ratched & Clank: Rift Apart, Horizon 2: Forbidden West oraz remake Demon's Souls to pewniaki. Prawdopodobnie zobaczymy też zapowiedź Resident Evil: Village, pogłoski mówią też o bombie w postaci God of War 2. W MH po cichu liczymy również na gameplay z odświeżonej wersji GTA V (pogodziliśmy się już z istnieniem tego portu i nawet zaczęliśmy na niego czekać). Bylibyśmy przy tym wszystkim zachwyceni, gdyby Sony wraz z Rockstar zdecydowało się na jakąkolwiek zajawkę nowego Grand Theft Auto.

W trakcie prezentacji powinniśmy poznać szczegóły dotyczące wstecznej kompatybilności (miło byłoby popatrzeć, jak na PS5 prezentować mogłoby się np. takie The Last of Us Part II), a także nowe menu, funkcje szybkiego ładowania gier i kilka innych, o których oficjalnie jeszcze się nie mówiło, lecz sporo o nich wiemy (jak na przykład podpowiedzi sztucznej inteligencji). Na pewno Sony ma jeszcze kilka asów i królów w rękawie. W końcu PS5 ma być generacją pełną gębą, otwartą głównie na nowe doświadczenia. Czekamy. Oglądajcie pokaz z nami. Jutro na pewno podzielimy się naszymi spostrzeżeniami.

 

 

REKLAMA