Jedź bezpiecznie z Michelin

Właściwa opona gwarantuje bezpieczeństwo na drodze. Dlatego razem z producentem opon Michelin przygotowaliśmy dla Ciebie 6-częściowy poradnik, który pozwoli Ci wybrać opony najlepsze dla Twojego samochodu i prawidłowo je użytkować.
Michelin
fot. Michelin

Dziś możesz oczekiwać od opon naprawdę wiele - większego bezpieczeństwa, przebiegu i oszczędności paliwa. Opona, która zapewnia te wszystkie trzy najważniejsze parametry osiągów, to dla konsumentów symboliczny Święty Graal.

Niestety, nie wszystkie marki opon zapewniają tak dobre zrównoważenie osiągów. Zatem znalezienie najlepszej równowagi będzie sprawą kluczową. Sprawdź, na co zwracać uwagę, i wybierz najlepsze opony, byś czuł się bezpiecznie i mógł oszczędzać pieniądze przez długi czas!

 

Damase Joel - Michelin
fot. Damase Joel - Michelin
Getty Images - Michelin
fot. Getty Images
Getty Images - Michelin
fot. Getty Images

Opony kupuj z głową

Opony to jedyny element pojazdu, który ma kontakt z nawierzchnią. Bez względu na to, jak nowoczesne jest Twoje auto i jak dobrym jesteś kierowcą, to właśnie one stoją na straży Twego bezpieczeństwa. Ty i Twoi bliscy jesteście cennym ładunkiem, więc wybór opon naprawdę ma znaczenie.

czytaj dalej »

Drożej, ale taniej?

Lubimy ubijać dobre interesy. Ale w odniesieniu do opon dobry interes może oznaczać kupno opon nieco droższych. Wydaj więcej na opony, które dadzą Ci oszczędności na każdym kilometrze, jaki na nich pokonasz. W przeliczeniu na kilometr takie opony mogą być bardziej opłacalne.

czytaj dalej »

Przedłuż życie opon

Nikt nie lubi zmieniać opon częściej niż jest to absolutnie konieczne. Czyż nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł zrobić coś, żeby przedłużyć żywotność opon? Poznaj 8 sekretów dłuższego życia opon. 

czytaj dalej »

Michelin
fot. Michelin
Michelin
fot. Michelin
Michelin
fot. Michelin

Zanim ruszysz w drogę

W końcu doczekałeś się ciężko zapracowanego urlopu. Obowiązkowo sprawdzasz, czy Twój samochód jest gotowy do podróży, ale co z oponami? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu poczujesz się nieco pewniej, zabierając ze sobą bezpieczeństwo.

czytaj dalej »

Etykiety ułatwią Ci wybór

Od 1 listopada 2012 roku wszystkie nowe opony będą oznaczone specjalnymi etykietami, które zdradzą ich "zdolności". Zobacz, na co zwracać uwagę, by świadomie wybrać oponę idealną do Twoich potrzeb.

czytaj dalej »

 Opony też się starzeją

Podczas użytkowania pojazdu opony stopniowo ulegają procesom starzenia - zależnie od warunków użytkowania. Zmiany związane ze sposobem użytkowania opon są tak bardzo zróżnicowane, że niemożliwe jest precyzyjne określenie czasu eksploatacji konkretnej opony.  

czytaj dalej »


Michelin
Zobacz również:
REKLAMA