Jak chłodzić alkohol w sezonie grzewczym?

Alkohol rozgrzewa, dlatego lepiej pić go na zimno. Zobacz, jak schłodzić trunki w sezonie grzewczym. 

gadżety fot. Producenci
fot. Producenci

1. Kieliszki z lodu / od 12 zł

Wódka powinna być zimna. Jeśli zaproponujesz gościom kieliszki z lodu, nie ma mowy, żeby zdążyła się zagrzać. Foremka do takich kieliszków kosztuje niewiele, a gwarantuje piorunujące wrażenie na gościach. A skoro już kieliszki z lodu, to niech i wódka będzie lodowa.

Amundsen, wódka z charakterem, uwięziona w butelce w kształcie bryły lodu, będzie doskonale się komponowała z lodowym szkłem. Ten krystalicznie czysty jak woda z lodowca trunek stworzony został, aby uczcić jedną z największych i najtrudniejszych przygód ludzkości – wyprawę na biegun południowy w 1911 roku.

Zgodnie z obietnicą, pełnię swojego smaku uwalnia właśnie w temperaturze bliskiej zeru. Lodowy kieliszek to środowisko naturalne Amundsena. Uwaga: Jeśli planujesz kilka kolejek, zaopatrz się również w kilka foremek. Kieliszki z zamrożonej wody są jedno-, dwu-, no, maksymalnie trzyrazowe, ale takiego tempa nie polecamy.

  

gadżety fot. Producenci
fot. Producenci

2. Hard Ice Chilling Wands / 160 zł

Potrzebujesz schłodzonego wina na cito? Nalej, a następnie włóż magiczne pałeczki wprost do kieliszków. Dzięki dużej powierzchni wino będzie chłodne natychmiast i nawet pite powoli w nagrzanym pokoju długo się nie zagrzeje. Przechowuj w zamrażarce.

 

gadżety fot. Producenci
fot. Producenci

3. Porsche Classic Bottle Cooler / 700 USD

Szampan jest, jak by nie patrzeć, symbolem luksusu. I jako dobro luksusowe wymaga odpowiedniej oprawy. Ten oryginalny cooler do szampana (wino też schłodzi) ma – oprócz niezwykłego kształtu – również niezwykłą historię. Każdy z tych zaprojektowanych w studiu Porsche Design coolerów jest w istocie oryginalnym cylindrem z chłodzonego powietrzem silnika Porsche 911 z serii G z lat 70.

Nie jest tani, bo kosztuje ponad 700 dolarów, ale pamiętaj, że kupujesz dwa w jednym – użyteczny gadżet i kawałek historii. Jeśli chciałbyś kupić takie cacko sobie lub w prezencie, raczej się pospiesz. Nie ma nieskończonej liczby silników Porsche do designerskiego recyklingu.

gadżety fot. Producenci
fot. Producenci

4. Kostki ze stali / 610 zł

Jeśli lubisz whisky na lodzie, ale nie przepadasz za rozcieńczoną – masz dwa wyjścia. Albo wypijasz szybko, albo wybierasz zmrożone kostki ze stali lub kamienia. Schładzają tak samo, jak lód, a wyglądają ciekawiej i – no właśnie – nie osłabiają smaku. 

gadżety fot. Producenci
fot. Producenci

5. Skull Ice Mold / 30 zł

Zamiast zamrażać wodę w banalne sześciany, zaskocz gości i wrzuć im do napoju kawałki lodu w kształcie czaszek. Foremki Skull Ice Mold są na dodatek uniwersalne. Nadają się nie tylko do lodu – można je włożyć również do piekarnika i kuchenki mikrofalowej. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. 

MH 10/2015

Zobacz również:
REKLAMA