Jabra Elite 85t - słuchawki bez przewodów i prawie bez wad

Jabra Elite 85t, świetne bezprzewodowe słuchawki, współpracują teraz z Siri, Asystentem Google i – od niedawna – również z Amazon Alexa.

Jabra Elite 85t mat. prasowe Jabra

Jabra Elite 85t to doskonałe słuchawki, wyposażone we wszystkie cechy i funkcje, jakie tylko można sobie wymarzyć. Zacznijmy od tego, czego można chcieć od słuchawek. A więc, po pierwsze, powinny dobrze brzmieć, po drugie, powinny być wygodne i pewnie siedzieć w uchu, po trzecie – w przypadku słuchawek bezprzewodowych – powinny długo działać. To podstawy. Redukcja szumów też by się przydała, żeby odizolować się od hałasu otoczenia. Przydatna jest też możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych, a w dobie spotkań online również współpraca z programami typu Temas czy Zoom. Jabra Elite 85t spełniają wszystkie te warunki, a nawet dodają coś extra. Tego extra jest zresztą całkiem sporo. A więc, po kolei.

Jak brzmią słuchawki Jabra Elite 85t

Bardzo dobrze. Właściwie tutaj można by zakończyć, ale jednak wyjaśnimy, dlaczego. Przede wszystkim dlatego, że mają doskonałe 12 milimetrowe przetworniki, zdolne do wygenerowanie i tonów wysokich (to akurat jest w słuchawkach dosyć łatwe), i głębokich miękkich basów. Jednak tym, co wyróżnia Elite 85t spośród innych słuchawek jest bardzo dobra aplikacja Jabra MySound, która pozwala dopasować brzmienie do swoich indywidualnych upodobań. Na dzień dobry, gdy tylko uruchomisz aplikację, ona kalibruje słuchawki. Przeprowadza test słuchu, sprawdzając, które częstotliwości słyszysz dobrze, a które słabiej i następnie kalibruje dźwięk tak, żebyś słyszał wszystko idealnie. Od tego momentu słuchawki stają się sprzętem naprawdę osobistym.

SPRAWDŹ TEŻ: Nasz test Jabra 75t

Gdy już spersonalizujesz słuchawki, za pomocą Jabra MySound+ możesz wygodnie dostosowywać brzmienie do aktualnie słuchanej muzyki i okoliczności, w których się znajdujesz. Aplikacja ma bowiem świetnie działający korektor graficzny - można wybrać z kilku presetów, albo stworzyć swoje własne presety, które możesz dowolnie nazwać. Możesz także sobie zapisać trzy podstawowe presety z szybkim dostępem: Moments – na okazje, gdy możesz się rozkoszować muzyką, Commute – gdy otacza Cię szum miasta i Focus – gdy potrzebujesz pełnego skupienia. Bardzo wygodne rozwiązanie.

Jak wygodne są słuchawki Jabra Elite 85t?

I znów – bardzo. Mimo solidnej budowy nie ciążą w uchu, a dołączane miękkie nakładki z silikonu pozwlają dopasować słuchawki do praktycznie każdej małżowiny. Nie bez znaczenia dla wygody jest też to, że mają półotwartą konstrukcję z otworami wentylacyjnymi pozwalającymi obniżyć ciśnienie, co pozwala uniknąć wrażenia zakorkowanych uszu. Nawet gdy coś gryziesz z Jabrami w uszach, wrażenie „dudnienia” w głowie jest znacznie mniejsze niż w innych słuchawkach dousznych.

Jak długo działają słuchawki Jabra Elite 85t?

W pełni naładowane potrafią grać od 5,5 do 7,5 godziny, w zależności od tego, czy używasz funkcji aktywnej redukcji hałasu (o tej funkcji za chwilę). Czy to długo? Tak. To bardzo długo, a to tylko ułamek możliwości, bo słuchawki kupujesz z etui, pełniącym funkcję powerbanku, jeśli więc np. w ciągu dnia zakładasz słuchawki rano na godzinę dojazdu, potem zdejmujesz i chowasz w etui, potem po południu posłuchasz godzinkę i jeszcze wieczorem dwie, to odkładając słuchawki do etui możesz się nie martwić o ładowanie praktycznie przez tydzień, a nawet dłużej. Łącznie z zapasem w etui energii wystarcza bowiem na 31 godzin z wyłączonym ANC. Martwisz się, że skoro tak rzadko trzeba je ładować, możesz przegapić ten właściwy moment? Niepotrzebnie. Gdy poziom naładowania spada, słuchawki poinformują Cię o tym, szepcząc do ucha „battery low”.

Czy słuchawki Jabra Elite 85t tłumią hałas?

W zasadzie każde słuchawki trochę tłumią hałas, jednak Elite 85t robią to wyjątkowo mądrze. Bo stłumienie dźwięków jest nie tylko mechaniczne, pasywne, ale również aktywne. W słuchawkach zamontowano 4 mikrofony, które wyłapują dźwięki otoczenia i korzystając z procesora ANC wyciszają je, zanim zdążą dotrzeć do Twoich uszu. To świetnie się sprawdza, kiedy np. musisz się skupić pracując w kawiarni, albo w trakcie podróży pociągiem, gdy obok jedzie rodzina z małymi rozbrykanymi dziećmi.

Jednak nie zawsze można sobie pozwolić na odcięcie od dźwięków otoczenia. Podczas jazdy rowerem, samochodem czy nawet zwykłego spaceru w mieście potrzebujesz uszu, żeby usłyszeć nadjeżdżający tramwaj, trąbiący samochód czy wołanie dawno nie widzianej byłej dziewczyny z drugiej strony jezdni. W Jabra Elite 85t jest funkcja HearThrough, która odblokowuje izolację i pozwala wyraźnie słyszeć również wszystko, co dzieje się wokół. Poziom odcięcia możesz regulować, a włączać i wyłączać tę funkcję możesz jednym przyciskiem. Bardzo wygodne rozwiązanie. Wielkie brawa.

Czy Jabra Elite 85t pozwalają prowadzić rozmowy?

Jasne! To potrafią dziś zapewnić nawet najtańsze słuchawki, jednak dzięki świetnym mikrofonom i doskonałym algorytmom procesora dźwięku w słuchawkach Jabra 85t rozmowa, czy to telefoniczna czy podczas połączenia na Zoomie jest dużo bardziej komfortowa – ty słyszysz wszystko bardzo dobrze, a Twoi rozmówcy słyszą Ciebie. Twój prawdziwy głos, a nie tak, jakbyś łączył się z nimi z łodzi podwodnej.

Co jeszcze oferują Jabra Elite 85t?

Kiedyś, gdy słuchawek używało się praktycznie wyłącznie w zaciszu domowym, ich wygląd nie miał większego znaczenia, jednak dziś słuchawki są elementem looku – w końcu nosisz je w uszach publicznie. I tutaj te Jabry również się sprawdzają. Cechuje je, jak to się mówi w reklamach, dyskretna elegancja. Nie rzucają się w oczy, ale gdy już ktoś je zobaczy, będzie Ci zazdrościł, bo już na pierwszy rzut oka widać, że to produkt premium. Dostępne są w pięciu  kolorach: Titanium Black, Black, Copper Black, Grey, Gold Beige. Wybór należy do Ciebie.

Czy Jabra Elite 85t są inteligentne?

No cóż, równania z dwiema niewiadomymi za Ciebie nie rozwiążą, ale jeśli chodzi o współpracą z systemami Smart Home – to już jak najbardziej. Od dawna już współpracują z Google Assistant i Siri, a od kwietnia, po aktualizacji oprogramowania, również z Amazon Alexa. Możesz więc użyć słuchawek do konfigurowania różnych procedur za pomocą poleceń głosowych, dzwonienia do kontaktów, proszenia o wskazówki i powiadomienia pogodowe, czy też kontrolowania ulubionej muzyki w Spotify.

Czy Jabra Elite 85t mają wady?

W tytule stoi, że są prawie bez wad. Prawie. I faktycznie jedyną wadą, jaką widzę, jest cena. Prawie 900 złotych za świetny, bez wątpienia, ale jednak gadżet, to dość dużo. 900 zł za słuchawki, które zmieszczą się swobodnie do kieszeni, ale które mogą stamtąd wypaść, gdy się zagapisz, to spore ryzyko. 

Z drugiej strony - prawdopodobnie od lat nosisz w kieszeni, kładziesz na stole w kawiarni, na ławce w parku i koło ławeczki na siłowni rzecz wartą co najmniej tyle samo, a często kilka razy więcej. I jakoś jej nie gubisz. Więc jeśli lubisz muzykę w dobrej jakości, lubisz się odizolować, lubisz czuć się bezpieczny na ulicy i chcesz sterować urządzeniami bez wstawania z fotela - Jabra Elite 85t Ci to zapewnią. Dobry sprzęt ma swoją cenę.

Jabra Elite 85t — ceny i dostępność

Jabra Elite 85t w Polsce są dostępne w wybranych sieciach handlowych w cenie od 899 PLN. Więcej informacji o słuchawkach Jabra znajdziesz tutaj: www.jabra.com/elite85t

REKLAMA