[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Innowacje motoryzacyjne Forda

Od pomysłu do wdrożenia mijają zwykle 3-4 lata, a koncerny motoryzacyjne niechętnie dzielą się wiedzą o nowych projektach w fazie testów. Ford jednak złamał tę zasadę i zaprezentował w swoim centrum badawczym w Akwizgranie innowacje, które dostępne będą za kilka lat.

pasy z poduszką powietrzną Ford fot. Ford
1. Elektryczny Ford Focus

Z zewnątrz nie różni się od nowego Focusa. Elektryczna wersja ma dyskretny napis na drzwiach i gniazdo ładowania akumulatorów obok kierowcy. Zasięg: 160 km. Zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 23 kWh ładuje się około 4 godzin.

Jego osiągi i sprawność nie ustępują konwencjonalnym modelom. Jedynie powiedzenie „dodaj gazu!” staje się archaiczne. Ford Focus Electric zadebiutuje w Europie na początku 2013 roku, choć nie zapadła decyzja o dystrybucji w Polsce.

REKLAMA

2. Pasy bezpieczeństwa z poduszką powietrzną

W nowej generacji Forda Mondeo zadebiutuje rewolucyjny, nadmuchiwany, tylny pas bezpieczeństwa. Jak to działa? W chwili zderzenia wypełnia się powietrzem jak poduszka powietrzna, a z pojemników ukrytych pod tylną kanapą uwalniany jest sprężony gaz, który przez sprzączki dostaje się do nadmuchiwanych pasów.

Cała operacja trwa zaledwie niecałe 40 milisekund, a pas pięciokrotnie skuteczniej rozprasza energię przy szarpnięciu podczas uderzenia.

3. System SYNC

Ruszasz na wakacje. Nagle jadący z naprzeciwka samochód uderza w Twojego Forda B-MAX... W tej sekundzie wiadomość wraz ze współrzędnymi GPS pojazdu zostaje przekazana ratownikom.

System SYNC z funkcją Emergency Assistance pozwala pasażerom na połączenie z operatorem służb ratowniczych zaraz po aktywacji poduszki powietrznej lub odcięciu pompy paliwowej.

Usługa będzie dostępna w ponad 30 krajach europejskich. Według Forda, do 2015 r. ma być 3,5 mln użytkowników SYNC w Europie.

Ford news

1. Fotel mierzący puls

Twój słaby puls może oznaczać problemy zdrowotne zagrażające dalszej podróży. Fotel prawdopodobnie będzie zintegrowany z systemem SYNC. Prace nad jego wdrożeniem jeszcze trwają.

2. Otwieranie bagażnika nogą

Bezdotykowy system otwierania w najnowszym Fordzie Kuga reaguje na łagodny ruch nogą wykonany pod tylnym zderzakiem. Pozwala on otworzyć lub zamknąć bagażnik bez konieczności odstawiania bagażu na ziemię. System pomagali testować piłkarze ochotnicy.

MH 08/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij