Fitbit Versa 3 – asystent zdrowego stylu życia na Twoim nadgarstku

Fitbit Versa 3 promuje holistyczne podejście do zdrowia – monitoruje sen, aktywność fizyczną, odżywianie, a także samopoczucie i poziom stresu. Wszystko po to, by pomóc Ci podejmować jeszcze lepsze decyzje dla Twojego organizmu. W jaki sposób? Wyjaśniamy.

 

Versa 3 to smartwach, który ma za zadanie motywować użytkowników każdego dnia. Urządzenie ma być jednocześnie Twoim trenerem i asystentem, który doradzi Ci, kiedy docisnąć, ale też kiedy odpuścić, by nie przeciążać swojego organizmu - a to wszystko prosto z nadgarstka. 

Użytkownicy Fitbit znajdą w nim między innymi: kolorowy wyświetlacz, wbudowany moduł GPS, całodobowe monitorowanie tętna, wskaźnik Aktywnych minut, monitorowanie snu, ponad 6-dniową żywotność baterii z funkcją szybkiego ładowania oraz aplikację do pobrania na telefon w języku polskim. Dzięki wskaźnikowi Codziennej gotowości, dostępnemu w subskrypcji Premium można ocenić czy organizm gotowy jest danego dnia na trening, czy potrzebuje regeneracji. 

Choć niektóre z funkcji mogą brzmieć tajemniczo, działają bardzo intuicyjnie. Wystarczy założyć Versa 3 na rękę, uruchomić aplikację, sparować urządzenie z telefonem i korzystać z pomocy smartwatcha. Jak Fitbit Versa 3 pomaga w dbaniu o lepsze zdrowie, sen i kondycję? Już tłumaczymy.

Trener na nadgarstku

Fitbit Versa 3 jest smartwatchem skierowanym do osób, które chcą świadomie podchodzić do swojego zdrowia oraz kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej, ale też tych, które chcą poprawić przebieg, jakość i efekty treningów.

Ogromnym plusem jest to, że podczas treningu czy spaceru telefon możesz zostawić w domu - wszystko, czego będziesz potrzebował masz na nadgarstku. Mowa tu o monitorowaniu tętna, muzyce czy wyświetlaniu pokonanego dystansu. Wszystkie te dane masz na bieżąco dosłownie pod ręką, zaś dokładne analizy znajdziesz w dedykowanej aplikacji, którą możesz odpalić w domu, już po wzięciu prysznica. Wszystkie dane będą tam na Ciebie czekać.

 

Fitbit Versa 3Materiały prasowe Fitbit

 

Wróćmy jednak do momentu, gdy pot wciąż leje się strumieniami. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji treningowych w Fitbit Versa 3Strefy tętna. Dzięki niej możesz na bieżąco monitorować, czy jesteś w strefie spalania tłuszczu, kardio czy też osiągasz wartości szczytowe. Dzięki temu możesz zwiększać intensywność, adekwatnie do obranych celów.
By działać jeszcze precyzyjniej, możesz wykorzystać funkcję Aktywnych minut, pomagającą liczyć każdą minutę podczas treningu i emitującą sygnał dźwiękowy po osiągnięciu ustawionej przez Ciebie strefy docelowego tętna.
W smartwatchu znajdziesz 20 trybów ćwiczeń, dla których podczas treningu Versa 3 na bieżąco wyświetla statystyki. Chcesz monitorować, ile długości basenu masz za sobą? Żaden problem, tym bardziej, że smartwatch jest wodoodporny do 50 metrów. Co więcej, nawet jeżeli zapomnisz ustawić odpowiedni tryb, funkcja SmartTrack automatycznie wykryje i zarejestruje ćwiczenia.
Twój elektroniczny trener personalny, zupełnie tak, jak ten prawdziwy, zmotywuje Cię do aktywności i podpowie, jak dbać o siebie między treningami, by uzyskiwać coraz lepsze wyniki. 

Asystent zdrowego organizmu

Versa 3 to nie tylko zaawansowany smartwatch aktywności fizycznej. Urządzenie pomaga kontrolować stres, wspiera zdrowie serca, sen oraz ogólną kondycję organizmu. 6-miesięczna  subskrypcja Fitbit Premium, dostępna przy zakupie, umożliwia bardziej szczegółową analizę parametrów zawiązanych ze zdrowiem i samopoczuciem.

Kombinacja codziennych pomiarów i wykonywanych przez aplikację analiz zapewnia Ci opiekę na miarę asystenta zdrowotnego. Dzięki zupełnie nowemu czujnikowi wielościeżkowemu, Versa 3 oferuje PurePulse 2.0 – całodobowe, codzienne śledzenie tętna podczas ćwiczeń, snu i wszystkich innych aktywności.

Strażnik snu

Dzięki prześledzeniu ponad 23 miliardów nocy Fitbit jest liderem w branży technologii śledzenia snu. Versa 3 oferuje monitorowanie oraz kontrolę jakości snu na najwyższym poziomie: poza pomiarami przeprowadzanymi przez smartwach, w aplikacji znajdziesz dodatkowo porady dotyczące tego, w jaki sposób lepiej wypoczywać, wizualizacje danych dotyczących faz Twojego snu i precyzyjne raporty jakości snu z dłuższych okresów czasowych.

Możesz skorzystać z szeregu aplikacji i funkcji, które wychwycą nieprawidłowości i poprawią jakość Twojego snu. Funkcja Inteligentnego budzenia wybudzi Cię za pomocą cichych wibracji w odpowiedniej fazie snu, jak najbliżej ustawionej przez Ciebie pory. Tryb uśpienia wyciszy powiadomienia ze smartfona i wyłączy ekran w nocy – by nic nie zakłócało nocnej regeneracji.

 

Fitbit Versa 3Materiały prasowe Fitbit

 

Aplikacja Fitbit – wersja Premium przy zakupie przez 6 miesięcy

Aplikacja Fitbit jest darmowa, a użytkownicy smartwatchy i trackerów Fitbit mogą korzystać ze wszystkich najważniejszych funkcji. Warto wspomnieć o całodobowym monitorowaniu tętna, śledzeniu kroków i odległości, śledzeniu jakości snu i faz snu i ćwiczeniach sportowych. Nie zapominając o możliwości płatności zbliżeniowych dzięki Fitbit Pay, czy otrzymywaniu powiadomień z telefonu.

Dla tych, którzy chcą monitorować swoje zdrowie jeszcze dokładniej, dostępna jest usługa Fitbit Premium (dostęp na 6 miesięcy przy zakupie Fitbit Versa 3), która wprowadza szereg zaawansowanych funkcji. Można eksportować raporty zdrowotne i udostępniać je lekarzowi, a także pobierać szczegółowe statystyki. Inne funkcje obejmują Ocenę codziennej gotowości, która mówi, w jakim stopniu dana osoba jest przygotowana na następny dzień i czy jest to dobry pomysł, aby pójść na trening lub poświęcić trochę czasu na odpoczynek, aby lepiej się zregenerować. W praktyce użytkownicy i użytkowniczki mają na nadgarstku nie tylko narzędzie do śledzenia swoich postępów, ale do pewnego stopnia osobistego trenera, który ma głęboki wgląd w aktualny stan ich organizmu. Oprócz bardziej zaawansowanej analizy zmierzonych danych, w aplikacji znaleźć można również spersonalizowane porady i sugestie, jak lepiej dbać o swoją kondycję i zdrowie.

Dostępne są również przepisy kulinarne zawierające informacje o zawartości kalorii w posiłkach oraz proporcjach między poszczególnymi makroskładnikami. Ułatwia to przygotowywanie naprawdę smacznych posiłków, które zaspokajają potrzeby organizmu zarówno pod względem energetycznym, jak i proporcji tłuszczów, cukrów i białek niezbędnych do budowy mięśni. Osoby szukające motywacji docenią długoterminowe programy treningowe, które w ciągu kilku tygodni pomogą im znacząco zmienić kondycję i sprawność fizyczną. Fitbit Premium zawiera również indywidualne treningi wideo o długości od 2 do około 45 minut, dzięki czemu każdy może łatwo znaleźć idealny sposób na włączenie ruchu do swojej rutyny. Całość uzupełniają ćwiczenia mindfulness, które pomagają w radzeniu sobie ze stresem, relaksacji i ułatwiają zasypianie. 

Warto skorzystać z próbnej subskrypcji Fitbit Premium, która jest obecnie dostępna na 6 miesięcy przy zakupie między innymi Fitbit Versa 3 (zarówno dla nowych, jak i powracających użytkowników i użytkowniczek).