Festiwal składa się z trzech głównych części:
- wystawa marek premium – jest to miejsce gdzie wystawiają się znane światowe brandy zegarkowe
- wystawa kolekcjonerów – jest to miejsce w którym kolekcjonerzy z kraju i zagranicy prezentują swoje kolekcje. Można tutaj wymienić lub zakupić ciekawe modele zegarków
- prelekcje tematyczne – zaproszeni prelegenci przedstawiają prezentacje związane z motywem przewodnim festiwalu
Pierwszą edycję Festiwalu odwiedziło ponad siedemset osób. Podczas drugiej było ich dwa razy więcej, a trzecia edycja zgromadziła blisko dwa tysiące miłośników zegarków z Polski i zagranicy. W tym roku z uwagi na obostrzenia główny Festiwal przeniósł się do Internetu na stronę www.festiwalzegarkow.pl. Jeśli pozwolą na to warunki epidemiczne, w tradycyjny sposób zostanie zorganizowana wystawa i targi kolekcjonerów, które odbędą się 26 września 2020 roku w Instytucie Europejskim w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 262.

Każda edycja Festiwalu ma jakiś motyw przewodni. Pierwsza nosiła nazwę Zegarmistrzowie. Impreza zgromadziła wszystkie największe osobowości ze świata zegarków. Mogliśmy poznać znamienitych zegarmistrzów, twórców polskich zegarków i mechanizmów oraz największych polskich kolekcjonerów.
Hasłem przewodnim drugiej edycji byli Kolekcjonerzy. Na Festiwalu zagościli najwięksi kolekcjonerzy z kraju i z zagranicy, którzy zaprezentowali swoje zbiory.

Trzecia edycja to z kolei Watches in Space. Motywem przewodnim były zegarki lotnicze i zegarki w przestrzeni kosmicznej. Zarówno wystawcy jak i prelegenci skupiali się na tym właśnie aspekcie - odmierzania czasu w przestrzeni. Na wystawie zaprezentowały się największe światowe marki zegarków prezentując swoje najnowsze modele, ale również modele związane z lotnictwem i kosmonautyką. Gościem specjalnym był jedyny polski kosmonauta, generał Mirosław Hermaszewski, oraz mistrz świata w lotnictwie precyzyjnym, Michał Wieczorek.
Tegoroczna, IV edycja Festiwalu nosi nazwę Into the Future. Organizator będzie chciał skupić się na nowinkach technicznych w zegarmistrzostwie. Na wirtualnym Festiwalu po raz kolejny zaprezentują się największe światowe brandy zegarkowe, ale tym razem skupią się na swoich nowościach i innowacjach.

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa
Stowarzyszenie powstało w 2017 roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stawianym od wielu lat przez środowiska pasjonatów, polskich zegarmistrzów i kolekcjonerów.
Głównym celem działania jest odbudowanie w Polsce szkół zegarmistrzowskich i wznowienie systemu kształcenia młodzieży oraz promocja zegarów i zegarków. Swoje cele Stowarzyszenie realizuje m.in. poprzez organizację Festiwalu „It’s All About Watches”.
Już teraz zapraszamy Was na IV Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków „It’ All About Watches” na www.festiwalzegarkow.pl oraz na fb.com/festiwalzegarkow, gdzie będzie również Men’s Health.

Komentarze