IV Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków „It’s All About Watches”

Tegoroczna, czwarta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Zegarów i Zegarków „It’s All About Watches” będzie wirtualna, a miłośnicy czasomierzy będą mogli oglądać cuda techniki za darmo, z fotela we własnym domu. 

Festiwal zegarków mat. prasowe

Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków „It’s All About Watches” jest największą tego typu imprezą nie tylko w Polsce, ale również w tej części Europy. Dwudniowe wydarzenie odbywa się co roku pod koniec września w centrum Łodzi.

Festiwal składa się z trzech głównych części:

  • wystawa marek premium – jest to miejsce gdzie wystawiają się znane światowe brandy zegarkowe
  • wystawa kolekcjonerów – jest to miejsce w którym kolekcjonerzy z kraju i zagranicy prezentują swoje kolekcje. Można tutaj wymienić lub zakupić ciekawe modele zegarków
  • prelekcje tematyczne – zaproszeni prelegenci przedstawiają prezentacje związane z motywem przewodnim festiwalu

Pierwszą edycję Festiwalu odwiedziło ponad siedemset osób. Podczas drugiej było ich dwa razy więcej, a trzecia edycja zgromadziła blisko dwa tysiące miłośników zegarków z Polski i zagranicy. W tym roku z uwagi na obostrzenia główny Festiwal przeniósł się do Internetu na stronę www.festiwalzegarkow.pl. Jeśli pozwolą na to warunki epidemiczne, w tradycyjny sposób zostanie zorganizowana wystawa i targi kolekcjonerów, które odbędą się 26 września 2020 roku w Instytucie Europejskim w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 262.

Festiwal zegarkówmat. prasowe

Każda edycja Festiwalu ma jakiś motyw przewodni. Pierwsza nosiła nazwę Zegarmistrzowie. Impreza zgromadziła wszystkie największe osobowości ze świata zegarków. Mogliśmy poznać znamienitych zegarmistrzów, twórców polskich zegarków i mechanizmów oraz największych polskich kolekcjonerów.

Hasłem przewodnim drugiej edycji byli Kolekcjonerzy. Na Festiwalu zagościli najwięksi kolekcjonerzy z kraju i z zagranicy, którzy zaprezentowali swoje zbiory.

Festiwal zegarkówmat. prasowe


Trzecia edycja to z kolei Watches in Space. Motywem przewodnim były zegarki lotnicze i zegarki w przestrzeni kosmicznej. Zarówno wystawcy jak i prelegenci skupiali się na tym właśnie aspekcie - odmierzania czasu w przestrzeni. Na wystawie zaprezentowały się największe światowe marki zegarków prezentując swoje najnowsze modele, ale również modele związane z lotnictwem i kosmonautyką. Gościem specjalnym był jedyny polski kosmonauta, generał Mirosław Hermaszewski, oraz mistrz świata w lotnictwie precyzyjnym, Michał Wieczorek.

Tegoroczna, IV edycja Festiwalu nosi nazwę Into the Future. Organizator będzie chciał skupić się na nowinkach technicznych w zegarmistrzostwie. Na wirtualnym Festiwalu po raz kolejny zaprezentują się największe światowe brandy zegarkowe, ale tym razem skupią się na swoich nowościach i innowacjach.

Festiwal zegarkówmat. prasowe

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

Stowarzyszenie powstało w 2017 roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stawianym od wielu lat przez środowiska pasjonatów, polskich zegarmistrzów i kolekcjonerów.

Głównym celem działania jest odbudowanie w Polsce szkół zegarmistrzowskich i wznowienie systemu kształcenia młodzieży oraz promocja zegarów i zegarków. Swoje cele Stowarzyszenie realizuje m.in. poprzez organizację Festiwalu „It’s All About Watches”. 

Już teraz zapraszamy Was na IV Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków „It’ All About Watches” na www.festiwalzegarkow.pl oraz na fb.com/festiwalzegarkow, gdzie będzie również Men’s Health. 

Festiwal zegarkówmat. prasowe
REKLAMA