FIFA 18 – dziś premiera [nasze wrażenia]

Nowa odsłona piłkarskiego hitu ma dobry timing, pojawia się bowiem w sklepach tuż przed dniem chłopaka. Zasugeruj swojej kobiecie, że to ten prezent, na który ostrzysz sobie zęby. Tylko nie wspominaj jej przypadkiem, że przykleisz się do pada na długie godziny, dni, może tygodnie, bo z prezentu nici. Oto nasze wrażenia po kilku godzinach z grą.

FIFA 18 fot. Wydawca
fot. Wydawca

Jesteśmy po pierwszych godzinach z FIFĄ 18. Najchętniej tutaj ucięlibyśmy naszą relację i wrócili do sali konferencyjnej, w której przygotowaliśmy testowe stanowisko. Jednak sztuka jest sztuka, a praca jest praca. Dlatego wpisujemy właśnie do CMS-a następujące słowa. Przejdźmy do rzeczy.

REKLAMA

Gra się przyjemniej niż w wypadku poprzedniej odsłony, poprawiono kilka elementów, dzięki którym grywalność jest jeszcze lepsza. Gwiazdą z okładki tegorocznej edycji piłkarskiej serii od Electronic Arts jest Cristiano Ronaldo (który pojawił się też na okładce MH we wrześniu 2014 roku).

Jeżeli mielibyśmy porównać tę grę do jakiegoś piłkarza, to byłby właśnie portugalski gwiazdor. FIFA 18 jest grą dojrzałą, która nie eksperymentuje ze swoim stylem. Zamiast tego skupia się na poprawianiu tego, co już w ubiegłym roku było bardzo dobre.

Co się zmieniło? FIFA 18 jest o wiele bardziej taktyczna. Akcje można budować spokojnie, a ustawienia taktyczne i wybrana mentalność gry ma znaczenie. Wreszcie czujemy to, kiedy dajemy sygnał do ataku całą drużyną, a kiedy stawiamy autobus w bramce, broniąc się przed atakami silniejszego zespołu. Trudniej jest też strzelać z dystansu, ponieważ obrońcy przeciwnej drużyny ustawiają się naprawdę dobrze.

 

REKLAMA

REKLAMA

FIFA 18 fot. Wydawca
fot. Wydawca

To samo dotyczy naszych piłkarzy. Kiedy schodzimy skrzydłowym do środka, jego miejsce na boku boiska momentalnie zajmuje napastnik, do którego możemy wypuścić na obieg futbolówkę. W tej edycji naprawdę można bardzo fajnie grać skrzydłami, a boczni obrońcy tak jak w prawdziwym futbolu mogą zrobić sporą różnicę w trakcie spotkania.

REKLAMA

O wiele lepiej też czuć piłkę, dzięki czemu drybling jest bardziej precyzyjny. Żeby sprawnie wyminąć przeciwnika, nie musimy operować sztuczkami. Trzeba tylko dobrze wyczuć balans piłkarza.

FIFA 18 jest bardziej kompletna od przeciwniczki. To samo dotyczy animacji zawodników czy sposobu podpisywania kontraktów. W każdym meczu czuć piłkarskie święto, a same spotkania nie nudzą, ponieważ – jak na prawdziwym boisku – bywa różnie. Raz wchodzi nam wszystko, a innym razem musimy się męczyć, odrabiając straty na boisku przeciwnika.

Dobra, wracamy do gry. A co powiecie na rundkę online? Dawajcie znać w komentarzach.

(Kopię gry dostarczył wydawca - Electronic Arts Polska).

REKLAMA