Ergonomia przy komputerze

Większość z nas spędza w pracy od jednej czwartej do jednej trzeciej swojego życia, dlatego ważne jest, aby w tym czasie czuć się komfortowo. Odpowiednia myszka i klawiatura to podstawowe wyposażenie dla każdej osoby, która pracuje przy komputerze. Ta klawiatura i myszka nieco odbiegają wyglądem od tradycyjnych urządzeń peryferyjnych, ale są idealną odpowiedzią na bolące nadgarstki i niewygodną postawę przy biurku.

Logitech MX mat prasowe Logitech

Idealna klawiatura dla osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem – Logitech K860.

Logitech ERGO K860 to zaawansowana ergonomiczna dzielona klawiatura, która zapewnia bardziej naturalne ułożenie dłoni podczas pisania, co pozwala na bycie jeszcze bardziej produktywnym. Dzięki większemu wsparciu nadgarstków i mniejszej aktywność mięśni, klawiatura ERGO K860 promuje bardziej zrelaksowaną postawę podczas pisania, umożliwiając użytkownikom wygodną pracę przy biurku. Zakrzywiona podpórka pod nadgarstki z poduszką umieszcza przedramiona tuż nad klawiaturą, oferując o 54% większe wsparcie nadgarstków i redukując ich zginanie o 25%. Regulowana funkcja unoszenia nadgarstków utrzymuje je w naturalnej pozycji, niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz.

REKLAMA

Klawiatura ERGO K860 może działać na trzech urządzeniach jednocześnie, dzięki czemu można stworzyć jedno duże stanowisko pracy. Sterowanie wieloma komputerami za pomocą jednej klawiatury może znacznie poprawić ergonomię pracy. Klawiatura działa zarówno na platformach Mac i PC, a jej sugerowana cena to 479zł.

Ergonomiczny trackball M575 – wybawienie dla nadgarstków.

Czasami dochodzimy do wniosku, że zwykła myszka to za mało i potrzebujemy czegoś innego. Rozwiązaniem tego problemu może być bezprzewodowy trackball ERGO M575. Czyli elegancka mysz, którą łatwo można sterować za pomocą samego kciuka, co ma zmaksymalizować komfort użytkowania i zminimalizować miejsce pracy.

Płynne i czułe sterowanie ERGO M575 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest praca, bez konieczności wykonywania ruchu ręką. Ustawione pod kątem kółko przewijania utrzymuje palce w bardziej naturalnej pozycji, dzięki czemu cała ręka i przedramię pozostają rozluźnione podczas wielu godzin użytkowania. Dodatkowo za pomocą oprogramowania Logitech Options możliwe będzie dostosowanie precyzyjności kursora i innych atrybutów myszki, aby zapewnić jeszcze większy komfort pracy. ERGO M575 jest prosty, łatwy w obsłudze i wygodny, zapewniając wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do godzin pracy i komfortu.

Oprócz pięknego i ergonomicznego kształtu ERGO M575 został zaprojektowany z myślą o środowisku. Część plastikowych części ERGO M575 jest wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR) - 50% wersji grafitowej i 21% białej.

Trackball może łączyć się z urządzeniem przez dołączony odbiornik USB lub przez Bluetooth® Low Energy. Dzięki dostarczonej baterii AA, mysz będzie działać  do 24 miesięcy podczas korzystania z odbiornika bezprzewodowego, zapewniając doskonałe wrażenia bezprzewodowe na komputerze Mac, iPadzie lub komputerze PC.

Zobacz również:
REKLAMA