REKLAMA

Dla koneserów dobrego smaku

Niemcy mają smaczne piwo, idealne drogi i robią świetne samochody. Niejeden mężczyzna dopisze tu również zegarek. Buty, pasek i zegarek to bowiem kluczowe elementy męskiej garderoby. Pozornie to tylko dodatki, ale przecież diabeł tkwi w szczegółach. A to właśnie ze szczegółów zrodziła się potęga czasomierzy JUNGHANS. Dlaczego niemieckie zegarki są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na świecie? 

Junghans mat. prasowe

Marka ma długą, bo ponad 150 letnią tradycję. Od początku istnienia aż do dnia dzisiejszego zegarki Junghans są produkowane w Niemczech. Niecodzienny, wysmakowany styl nie jest jedynie dziełem przypadku. Źródłem inspiracji dla zegarków Junghans jest m.in Bauhaus – artystyczno-rzemieślnicza szkoła. Jej głównym założeniem było zacieranie podziału pomiędzy sztuką, rzemiosłem i najnowszą techniką. Dziś Bauhaus przemawia poprzez architekturę, meble oraz przedmioty codziennego użytku. Wśród nich znajdują się także zegarki.

Junghansmat. prasowe
Junghans max bill Automatic Bauhaus

Meister – narodziny lidera

O ile w małżeństwie istotny jest kompromis, o tyle w zegarkach nie ma już na niego miejsca. Dowód? Legendarna linia Junghans Meister. Zaprojektowana w latach trzydziestych XX wieku bezapelacyjnie była lekcją najlepszego designu. Mechaniczne zegarki wyróżniał dobry smak i wyszukana elegancja. Nie dziwi zatem fakt, że linia ta wyznaczyła standardy, które producent kontynuuje aż do dnia dzisiejszego. Tym sposobem w 2020 roku na świat przyszła sportowa linia Meister S.

Nic co jest łatwe, tak bardzo nie cieszy. Dla tych, co lubią wyzwania i nietuzinkowe przedmioty, Junghans przygotował limitowany model Meister S Chronoscope. Zegarek ma oryginalne, czarno-czerwone barwy, grube szafirowe szkło i pasek z naturalnego kauczuku. Koperta jest ciemna i dosyć ciekawa, łączy bowiem szczotkowaną stal z powłoką PVD. Zegarek, mimo że elegancki, ma jednak diabła pod skórą - wodoszczelność w tym przypadku wynosi aż 20 barów. To zatem towarzysz do tańca i do różańca, który polubi się z codzienną garderobą i z pianką do pływania. Decyzji o zakupie nie warto jednak odkładać – na świat przyszło jedynie 888 sztuk.

Junghansmat. prasowe
Junghans Meister S Chronoscope Limited

Każdy, kto od miękkiego kauczuku woli jednak chłodną stal, może wybrać nielimitowaną wersję Meister S Chronoscope na bransolecie. Te do wyboru są dwie: ze szczotkowanej stali, lub kombinacja stali matowej i polerowanej. Są również dwa odcienie tarczy. Możesz zatem wybrać egzemplarz, który najlepiej pasuje do Ciebie.

Producent zadbał również o kobiecy pierwiastek w linii zegarków Meister. Wprawdzie Ryszard Rynkowski śpiewał, że „kobiety lubią brąz”, ale kobietom o wiele bardziej przypadnie do gustu zegarek z linii Meister Damen Automatic. W kopercie odlanej ze stali zamknięty jest automatyczny mechanizm z rezerwą chodu wynoszącą 38 godzin. Duży atut stanowi tu luneta i tarcza zdobiona diamentami (diamonds - the best girl's friends - mają 2 z 4 dostępnych modeli damskich Meister Automatic), którą chroni trwałe, szafirowe szkło.  Skórzany, miękki pasek dopełnia dzieła.

Junghansmat. prasowe
Junghans Meister Automatic dla pań

Technologia radiowa – precyzja nie do pobicia

Mówiąc o linii Meister trudno przemilczeć wątek technologii będących nieodłącznym elementem niemieckich zegarków. Model Meister Mega jest wspomagany inteligentnym mechanizmem sterowanym radiowo. To dojrzały owoc 4 długich lat pracy i ponad 30-stu lat doświadczenia. Czas odbierany jest na trzech kontynentach za pośrednictwem sygnału radiowego. Margines błędu? Niemal go nie ma ponieważ wynosi on 0,006 sekundy na milion lat. Mało tego, technologia ITC umożliwia porównywanie sekundnika 1440 razy na dobę z ostatnią, otrzymaną odnośnie czasu informacją.

Junghansmat. prasowe
Jungans Meister Mega

Precyzja to jedno. Drugą, mocną stroną zegarka Meister Mega jest jego obsługa. Synchronizacja mechanizmu następuje bowiem automatycznie każdego dnia. Podróżując do innej strefy czasowej w ustawieniu godziny można się posłużyć koronką, a w przypadku wizyty poza sygnałem radiowym – aplikacją Junghans Mega. Gdziekolwiek zatem nie wyruszysz, z zegarkiem Junghans Meister Mega nie stracisz rachuby czasu.

Dzieło światowej klasy architekta

Zegarki max bill by Junghans to z kolei linia, której marka zawdzięcza rozgłos i sławę. Stanowi bowiem owoc współpracy z wybitnym, światowej klasy architektem, Maksem Billem. Początek tej kooperacji sięga  1956 roku. Artysta, hołdując naczelnym zasadom Bauhausu, powołał na świat zegarki, które do dziś nie ulegają zmieniającym się trendom.

Junghansmat. prasowe
Junghans max bill Automatic

Ale sam wygląd w tym przypadku to nie wszystko. Już od dawna Junghans pracował nad udoskonaleniem napędu solarnego. Dziś zegarek max bill Mega Solar konsekwentnie podąża tą wytyczoną ścieżką, a to oznacza, że zegarek jest zasilany energią słoneczną. Po rozładowaniu max bill Mega Solar wymaga jedynie krótkiego leżakowania przez 8 minut na słońcu aby mechanizm ponownie wrócił do pracy.

Junghansmat. prasowe
Junghans max bill Mega Solar

Kopertę wykonano z tytanu, dzięki czemu zegarek jest lekki, hipoalergiczny i trwały. Skórę, która posłużyła do produkcji paska, utrwalano za pomocą garbników roślinnych zaś jego wewnętrzną stronę pokrywa delikatna, aksamitna w dotyku alcantara.  

Junghansmat. prasowe
Junghans max bill Chronoscope

Surowy i ponadczasowy

Tu w roli głównej forma i prostota. Co nie zmienia faktu, że kolekcję Form A Titan stworzono z myślą o mężczyznach, którzy wymagają. Kopertę wykonano z matowego tytanu zatem ząb czasu jest jej niestraszny. Trwałym jest również szafirowe, odporne na zarysowania szkło. Automatyczny mechanizm schowano w 40 mm kopercie z mineralnym, cieniowanym szkłem na deklu.  Pasek z bawolej skóry (lub materiału PET  z recyklingu) dopełnia męskiego, surowego designu.

Junghansmat. prasowe
Junghans Form A Titan

Czasy, w których zegarek odmierzał tylko upływające godziny, minęły już bezpowrotnie. Dziś to forma biżuterii, znaczący dodatek, sposób na wyrażenie siebie. Zegarki JUNGHANS dedykowane są tym, którzy nie chcą dodatków zgodnych z aktualnym trendem, lecz chcą dodatków, które stoją ponad nim. Lata lecą, w modzie następują zmiany, a zegarki Junghans, niezmiennie od lat, są przykładem tego najbardziej cenionego designu.

Junghansmat. prasowe
Junghans Force Mega Solar

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA