Demon's Souls – remake doskonały

O ile nowe wersje klasycznych filmów nie mają raczej sensu, o tyle kultowych gier jak najbardziej tak. Oto dowód.

Demon's Souls, gry Gameplay (zrzut ekranu)

Kolejny zresztą, bo spece z Bluepoint Games (tym razem we współpracy z Japan Studio) podarowali nam już świetny (oceniliśmy go w MH na pełną dyszkę, nagradzając naszym znaczkiem jakości „Czacha dymi”) remake kultowego „Shadow of the Colossus”.

REKLAMA

ZOBACZ: Czy strzelanki wywołują agresję?

Mogliśmy być więc bardziej niż pewni, że biorąc na warsztat „Demon’s Souls”, znów nie zawiodą, dostarczając najwyższą jakość. Najkrócej rzecz ujmując, udałosię. Nowa wersja klasyka z PS3 wygląda obłędnie, brzmi obłędnie i jest grywalna jak nigdy dotąd.

Jednocześnie do oryginału podchodzi z ogromnym szacunkiem – jeśli się w niego zagrywałeś, poczujesz się jak w domu po remoncie, bo wszystko będzie na swoim miejscu, ale lepsze, ładniejsze, bardziej namacalne. Gra, będąc wiernym remake’iem, nic nie zmienia w historii (szczątkowej zresztą).

PRZECZYTAJ: Gry wideo - 5 korzyści dla zdrowia

Królestwo Boletaria raz jeszcze zmierzyć musi się z potężnym bytem, zwanym Old One, powracającym za każdym razem, gdy ludzkość nadużywa zakazanej magii. No, może nie całe królestwo, tylko gracz, samotny wojownik, na drodze którego staną przeciwnicy mniej i bardziej potężni, zawsze jednak śmiertelnie groźni.

„Demon’s Souls” to gra bardzo wymagająca, trudna, ucząca pokory i cierpliwości. Porażka – a w zasadzie wielokrotne porażki – jest w nią wdrukowana; czasami najlepszą taktyką na solidnego bossa jest dać mu się wielokrotnie uśmiercić, aby po drodze nauczyć się jego sztuczek. Świetna sprawa, ale jednak nie dla kanapowych graczy.

Demon’s Souls

Producent: Bluepoint Games

Platforma: Play Station 5

Plusy  minus 

  • Genialna oprawa audiowizualna, która pozwala zagłębić się w świat przedstawiony.
  • Wierność oryginałowi.
  • Poziom trudności zadowoli najbardziej wymagających graczy (i skutecznie zniechęci tzw. casualowych).
  • Pojedynki z bossami to praktycznie poezja.
  • Szybkie wczytywanie zmniejsza poziom frustracji wynikający z porażek.

Minusy  minus 

  • Praca kamery czasami nie ułatwia zadania.
REKLAMA