Czy Fifa przestanie być Fifą? EA Sports może zmienić nazwę serii

Możliwe, że najpopularniejszy symulator piłki nożnej doczeka się rebrandingu.

Fifa 22 fot. materiały prasowe Electronic Arts

To było do przewidzenia. EA Sports najprawdopodobniej pójdzie w ślady Konami i zmieni nazwę swojej flagowej serii.

REKLAMA

Patrząc w przyszłość, badamy kwestie zmiany tytułów naszych gier piłkarskich. Sprawdzamy naszą umowę dotyczącą praw do nazwy z Fifą (Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej – przyp.red)" – napisał w specjalnym komunikacie Cam Weber z EA Sports. 

EA współpracuje z Federacją od 1993 roku. Decyzja o zmianie nazwy może być dla niektórych nieco szokująca, ale firma najprawdopodobniej zaplanowała ją już dobrych kilka lat temu. Świadczyć o tym może fakt, że w 2013 r. EA odnowiło z Federacją umowę, która kończy się w przyszłym roku. Teoretycznie istnieje szansa, że strony są w trakcie negocjacji nowego kontraktu, ale wówczas EA raczej nie wspominałoby o zmianie nazwy.
Komunikaty tak dużych marek nigdy nie są przypadkowe. Oczywiście wszystko jest możliwe, ale wydaje nam się, że serię czeka w przyszłym roku duża zmiana.

Osobiście uważam, że rebranding Fify ma sens, pod warunkiem, że EA poprowadzi nową markę od zera. Zabieg w stylu „wymieńmy słowo Fifa, a numerki niech lecą dalej" wydaje mi się mało interesujący. Stworzenie całkowicie nowego brandu dodałoby nieco świeżości segmentowi gier sportowych. I nie mam tutaj na myśli jakiejś totalnej rewolucji i wymyślania piłki nożnej na nowo. Obecna Fifa może nie jest idealna, ale sprawia masę frajdy. Według mnie wystarczyłoby wrzucić aktualną zawartość w nowe opakowanie (czyt. markę) i ewentualnie dodać kilka bajerów. 

Jakkolwiek nie postąpi EA, możemy być pewni, że w następnej grze nie zabraknie klubów z Premier League czy Serie A. Kanadyjczycy mogą pożegnać się z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, ale wciąż mają kontrakt z UEFA.

Póki co gracze na całym świecie od kilku dni cieszą się Fifą 22. EA pochwaliło się, że w pierwszy weekend po premierze w produkcję grało ponad 9 milionów osób.
Jak prezentuje się nowa odsłona kultowej, ale już nieco wysłużonej serii?
Recenzja MH już niedługo.


Źródło: gamesradar.com

REKLAMA