Citroen DS: bo liczy się wyjątkowość

Są oryginalnie stylizowane i świetnie wykończone, do tego lepiej wyposażone i napędzane mocniejszymi silnikami niż „zwykłe” Citroeny. Bo modele z linii DS mają oferować „coś więcej”. Moda na indywidualizm kwitnie na całego.

logo Citroen DS Snap2Art, shutterstock.com
fot. Snap2Art, shutterstock.com

1. Citroën DS3

Konkurent Mini.

Jeśli ktoś określi DS3 jako „Mini w wydaniu Citroëna”, to nie będziemy protestować. Zadziorny, trzydrzwiowy, wyraziście stylizowany maluch – z charakterystycznie ściętym środkowym słupkiem – to jedno z lepszych aut w klasie.

W ofercie są 3 silniki benzynowe i 3 turbodiesle (71-156 KM), a topowa wersja DS3 Racing ma pod maską benzynową jednostkę 1.6 turbo o mocy 202 KM – taką samą, jak w Mini.

Cena: od 59 950 zł (wersja 1.4 VTI, 95 KM)

Citroen DSProducenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Citroën DS4

W stylu crossovera.

Bardzo zgrabna, proporcjonalna sylwetka ma długi przód oraz linię dachu w stylu coupe, jednak jest utrzymana w ultramodnym stylu crossovera. Ostre przetłoczenia na tylnych błotnikach sprytnie sugerują tylny napęd.

Wielką zaletą DS4 jest też kokpit, przypominający ten z Audi R8. W cenniku są 3 silniki benzynowe oraz 3 turbodiesle (92-163 KM), a oferta daje ogromne możliwości indywidualizacji swojego DS4.

Cena: od 71 800 zł (wersja 1.6 VTI, 120 KM)

Citroen DSProducenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

3. Citroën DS5

Ekstrawagancja na całego.

Najnowszy dodatek do linii DS to jeden z najbardziej ekstrawagancko stylizowanych samochodów na świecie. DS5 świetnie nawiązuje do historii Citroëna – nie stosując stylu retro, który tutaj byłby nie na miejscu.

Ma znakomicie zaprojektowane, przestronne wnętrze. Wszystkie silniki w ofercie posiadają turbodoładowanie (2 benzynowe i 2 wysokoprężne, 112-200 KM), natomiast flagowy model ma hybrydowy zespół napędowy rozwijający moc 200 KM.

Cena: od 99 900 zł (wersja 1.6 e-HDI, 112 KM)

Citroen DSProducenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 07/12  

REKLAMA