[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Battlefield 1: z bagnetem na czołg - nasza recenzja

We wszystkich grach chodzi z grubsza o to samo. Skakanie, strzelanie, czasami rozwiązywanie łamigłówek – i tylko od sposobu opowiedzenia historii zależy, czy do czynienia mamy z produkcją wybitną, czy tylko wydmuszką.

Battlefield 1 fot. Wydawcy, Producenci
W okopach I Wojny Światowej

Jaka była największa wada ostatniej gry szwedzkiego studia EA Dice, "Star Wars Battlefront"? Brak trybu dla pojedynczego gracza. Jaka jest największa wada najnowszej gry szwedzkiego studia EA Dice, "Battlefield 1"? Obecność tego trybu.

Poprzednim razem sprawa była jasna: doskonały multiplayer to gra właściwa, kto więc nie ma ochoty na sieciowe rozgrywki, powinien szukać sobie innego tytułu. Teraz "single" jest integralną częścią gry. Niestety, tylko w menu głównym, bo trudno uznać go za taki po przejściu całości.

Rzecz zaczyna się świetnie – prolog, w trakcie którego gracz od razu rzucony na front zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, jak wyglądać może chaotyczna rzeź, w której chodzi tylko o to, aby szybko nie zginąć, robi ogromne wrażenie. Jak dobrym strzelcem byś nie był, nie uda Ci się to.

Raz po raz będziesz obserwować wyświetlające się na ekranie nekrologi, aby po chwili znów wcielić się w innego "wybrańca" przeznaczonego do odstrzału, dźgnięcia bagnetem albo potraktowania gazem bojowym. Pokazuje to, jak bardzo "Battlefield 1" jest zmarnowanym konceptem.

Późniejsze opowieści (a jest ich jeszcze pięć) przenoszą nas na różne areny I wojny światowej. Sam ten fakt jest po prostu cudowny, zwłaszcza w świecie, w którym strzelanki oderwały się od historii i skierowały ku przyszłości.

REKLAMA

REKLAMA

Battlefield 1 fot. Wydawcy, Producenci
Szkoda tylko, że skupiono się na końcówce konfliktu, gdy postęp technologiczny umożliwiał już naprawdę masowe zabijanie żołnierzy. Jeśli kojarzysz pierwszą globalną jako powolne wychylanie się z okopów i problemy z przeładowaniem karabinu, będziesz zdziwiony: jest szybko i agresywnie.

Rozciągnięcie fabuły na całą wojnę mogłoby dać ciekawy efekt: oto rozwijająca się technologia na pewno nie działa w służbie człowieka. Mam też wrażenie, że opowiedziane historie mają trochę za mały ciężar gatunkowy, są zbyt infantylne, a przede wszystkim za krótkie.

Każda z nich, może odrobinę inaczej poprowadzona, nadawałaby się na osobną, świetną grę. Ostateczny efekt jest jednak, najkrócej mówiąc, rozczarowujący, choć gra wygląda przepięknie, a i strzela się przyjemnie (o ile to właściwe słowo). Multiplayer jest z kolei genialny, ale do tego już się przyzwyczailiśmy.

MH 12/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij