[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Volvo V40

Ile razy już to słyszeliśmy? Oto pojawia się nowy model, który ma dokonać wyłomu, przewrócić hierarchię w klasie i pogonić kota rywalom. Teraz mamy kolejny rozdział tej historii, tym razem w wydaniu Volvo. Oto najnowszy hatchback V40, czyli samochód z ogromnymi ambicjami.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
Volvo próbuje odnaleźć magiczną formułę na kompaktowy model, formułę, którą szwedzka firma kiedyś miała nieźle przećwiczoną, ale w ostatnich latach gdzieś ją zagubiła. Ambicje V40 są wsparte tym, co u Volvo najlepsze – atrakcyjną stylizacją, porządnymi silnikami oraz paletą ultranowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Przede wszystkim V40 to już nie kombi, lecz hatchback, z liniami nadwozia utrzymanymi w najnowszym stylu marki. W kabinie jest charakterystyczna konsola w stylu high-endowego sprzętu audio.

Prawdziwą nowością są zegary, których skale oraz wskazówki są czysto wirtualne – rolę instrumentów pełni bowiem ekran TFT. Jako bajer są trzy tryby wyświetlania informacji – eko (w którym dominuje zielonkawy kolor), elegancki (beż i brąz) oraz sportowy (czerwień).

REKLAMA

Natomiast pokładowe systemy bezpieczeństwa obejmują m.in. rozpoznawanie znaków drogowych, ostrzeżenie o obecności innego pojazdu w martwym polu nowatorski system rozpoznający pieszych (i potrafiący wyhamować auto) oraz – uwaga – pierwsza na świecie poduszka powietrzna chroniąca pieszych przy kolizji.

Gama silników obejmuje benzynową jednostkę 1.6 turbo (w wersjach 150 lub 180 KM) oraz dwa turbodiesle – 1.6 (115 KM) i 2.0 (150 lub 177 KM). Cena: od 87 tysięcy złotych. Kto chętny?

1. Kokpit  

Deska rozdzielcza z konsolą na podobieństwo markowego sprzętu audio. Wygląda tak, że chciałoby się zabrać do domu i powiesić na ścianie. >

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Dodatki

Długa lista opcji obejmuje m.in. ogromny panoramiczny dach, który świetnie pasuje do charakteru auta. Dostępny za jedyne 5100 zł.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. BMW serii 1

Jedna z ubiegłorocznych rynkowych nowości BMW. Bardzo dynamiczne – i jednocześnie oszczędne – silniki oraz świetny układ jezdny, zamknięte w kontrowersyjnym nadwoziu BMW. Najwyraźniej ten typ tak ma mieć.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Lexus CT 200h

Najmniejszy Lexus to jedyny na rynku kompaktowy samochód z hybrydowym napędem. W jeździe miejskiej potrafi zużyć zaledwie ok. 6 l/100 km, wioząc pasażerów w ciszy oraz godnym pozazdroszczenia komforcie.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 08/12 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij