[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Auto premiera: Volvo V40

Ile razy już to słyszeliśmy? Oto pojawia się nowy model, który ma dokonać wyłomu, przewrócić hierarchię w klasie i pogonić kota rywalom. Teraz mamy kolejny rozdział tej historii, tym razem w wydaniu Volvo. Oto najnowszy hatchback V40, czyli samochód z ogromnymi ambicjami.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
Volvo próbuje odnaleźć magiczną formułę na kompaktowy model, formułę, którą szwedzka firma kiedyś miała nieźle przećwiczoną, ale w ostatnich latach gdzieś ją zagubiła. Ambicje V40 są wsparte tym, co u Volvo najlepsze – atrakcyjną stylizacją, porządnymi silnikami oraz paletą ultranowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Przede wszystkim V40 to już nie kombi, lecz hatchback, z liniami nadwozia utrzymanymi w najnowszym stylu marki. W kabinie jest charakterystyczna konsola w stylu high-endowego sprzętu audio.

Prawdziwą nowością są zegary, których skale oraz wskazówki są czysto wirtualne – rolę instrumentów pełni bowiem ekran TFT. Jako bajer są trzy tryby wyświetlania informacji – eko (w którym dominuje zielonkawy kolor), elegancki (beż i brąz) oraz sportowy (czerwień).

REKLAMA

Natomiast pokładowe systemy bezpieczeństwa obejmują m.in. rozpoznawanie znaków drogowych, ostrzeżenie o obecności innego pojazdu w martwym polu nowatorski system rozpoznający pieszych (i potrafiący wyhamować auto) oraz – uwaga – pierwsza na świecie poduszka powietrzna chroniąca pieszych przy kolizji.

Gama silników obejmuje benzynową jednostkę 1.6 turbo (w wersjach 150 lub 180 KM) oraz dwa turbodiesle – 1.6 (115 KM) i 2.0 (150 lub 177 KM). Cena: od 87 tysięcy złotych. Kto chętny?

1. Kokpit  

Deska rozdzielcza z konsolą na podobieństwo markowego sprzętu audio. Wygląda tak, że chciałoby się zabrać do domu i powiesić na ścianie. >

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Dodatki

Długa lista opcji obejmuje m.in. ogromny panoramiczny dach, który świetnie pasuje do charakteru auta. Dostępny za jedyne 5100 zł.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. BMW serii 1

Jedna z ubiegłorocznych rynkowych nowości BMW. Bardzo dynamiczne – i jednocześnie oszczędne – silniki oraz świetny układ jezdny, zamknięte w kontrowersyjnym nadwoziu BMW. Najwyraźniej ten typ tak ma mieć.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Lexus CT 200h

Najmniejszy Lexus to jedyny na rynku kompaktowy samochód z hybrydowym napędem. W jeździe miejskiej potrafi zużyć zaledwie ok. 6 l/100 km, wioząc pasażerów w ciszy oraz godnym pozazdroszczenia komforcie.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 08/12 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA