Auto premiera: Volkswagen Sportsvan

Nazywa się Volkswagen, należy do rodziny Golfa i ma trzy zalety: funkcjonalność, funkcjonalność, funkcjonalność. Oto nowy, miejski Volkswagen Sportsvan. 

volkswagen sportsvan Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Volkswagen najwyraźniej pozazdrościł Škodzie i stworzył model o użyteczności podkręconej do maksimum. Sportsvan to w uproszczeniu Golf, tyle że o 12,5 cm wyższy. W codziennym życiu jest to prawdopodobnie samochód, który większość innych bije na głowę.

Przede wszystkim kabina jest jak z auta o półtora rozmiaru większego, kanapa jest przesuwana, a do bagażnika można wlać 500 litrów bagażu. Wszystkie udogodnienia na linii schowki-półki- -uchwyty-kieszenie są jak wzięte prosto z podręcznika Škody, natomiast jakość wykonania okazuje się prawie jak z Audi.

Jednak wbrew temu, co ma w nazwie, oraz mimo iż wszystkie benzynowe silniki w ofercie są turbodoładowane, Sportsvan ze sportem ma niewiele wspólnego. Ale i nie o sport tu chodzi. Do wyboru jest siedem wersji silnikowych (85-150 KM, cztery benzynowe i trzy turbodiesle).

Ceny ruszają od 68 tys. zł, a lista wyposażenia dodatkowego ma kilka stron. Jeśli ktoś chce wcielenia funkcjonalności na kołach, to jest właśnie to.

1. Wnętrze

„Kwadratowa, praktyczna, dobra” – reklamowała się kiedyś jedna z marek niemieckich czekolad. Jak ulał pasuje do Sportsvana.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Przestrzeń

Jest jak ze znacznie większego auta. Kanapa jest przesuwana, a jeśli chodzi o możliwości ładunkowe, wyżej Sportsvana jest już półciężarówka.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Ford C-Max czyli Focus

Z podwyższonym nadwoziem i nadmuchaną kabiną. Świetny na drodze, z oryginalną deską rozdzielczą i dynamicznymi silnikami. Do wyboru wersje pięcio- i siedmiomiejscowa (Grand C-Max). W aktualnych promocjach ceny od 62 tys. zł.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Peugeot 3008

Ni to van, ni crossover – Peugeot wszystko robi po swojemu, ale i też 3008 ma dość oryginalne nadwozie. Największe zalety auta to świetnie zaprojektowana kabina i kapitalny poziom komfortu. Na liście silników jest również – to rzadkość – hybryda. Od 70 tys. zł.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 08/14  

REKLAMA