Auto premiera: Skoda Rapid

Dużo miejsca w kabinie, wielki bagażnik, kompaktowe gabaryty i rozsądna cena – czy nie takiego auta szukałeś? Oto nowa Skoda Rapid – technika Volkswagena za rozsądne pieniądze.

Skoda Rapid Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Lubisz to poczucie, że kupiłeś auto praktyczne i nie przepłaciłeś? A może nie narzekasz na brak pieniędzy, ale masz lepsze pomysły na inwestycje niż kupno samochodu bardziej luksusowego niż niezbędnego? Nowa Skoda Rapid to to, czego szukasz.

REKLAMA

Auto ma prawie 4,5 m długości, swobodnie pomieści 5 pasażerów z całym stosem bagażu i nikt nie powinien narzekać na ciasnotę. Mimo silników o niewielkiej pojemności, całkiem dobrze poczyna sobie w trasie – Rapid z turbodoładowanym 1.2 może rozpędzić się do setki w ok. 10 sekund i pozwala na jazdę z prędkością niemal 200 km/h.

Na co dzień, w mieście, będzie bardzo praktyczny – ma 1,7 m szerokości, więc nie wymaga przesadnie dużego miejsca parkingowego, a do zawrócenia wystarczy mu ulica o szerokości odrobinę ponad 10 m. I wciąż będzie oszczędny – zużycie paliwa benzynowego 1,2 TSI w mieście to tylko 6,3 l/100 km (wersja Green tec).

Gdy odwiedzisz salon i wsiądziesz do samochodu, zwróć uwagę na wykończenie wnętrza. Plastiki może i są twarde, ale bardzo dobrze wyglądają. Do tego przyjrzyj się sprytnym rozwiązaniom – obszernym kieszeniom w drzwiach, dwustronnej podłodze w bagażniku czy miejscu na skrobaczkę do szyb... pod klapką wlewu paliwa!

Przemyślane rozwiązania w Rapidzie będziesz mógł zobaczyć już w listopadzie.

Tankuj rzadziej

Skoda stawia na sprawdzone wersje silnikowe, które nie nadwerężą specjalnie kieszeni. Pod maskę Rapida trafiać będą benzynowe jednostki 1.2 MPI o mocy 75 KM, TSI o pojemności 1,2 i 1,4 litra oraz mocy od 85 do 122 KM.

Jeśli wolisz silnik wysokoprężny, masz jedną możliwość: 105-konne 1.6. Podobno przy delikatnym traktowaniu Rapid z silnikiem Diesla na jednym zbiorniku paliwa (55 litrów) potrafi przejechać nawet 1250 km.

Skoda Rapid Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

1. Kokpit

Prosty w formie, dopracowany pod względem funkcjonalności. Wszystko poukładane jak w bratnim Volkswagenie. I wcale nie musi być szary.

Skoda RapidProducenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Dzielone oparcie

Złożysz jednym ruchem ręki. W całkiem sporym bagażniku (550 litrów) znajdziesz miejsce na mnóstwo sprzętu sportowego, a gdy złożysz oparcie, przestrzeń wzrośnie do 1490 litrów – zmieści się nawet rower.

Skoda Rapid Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 10/12

REKLAMA