[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Skoda Rapid

Dużo miejsca w kabinie, wielki bagażnik, kompaktowe gabaryty i rozsądna cena – czy nie takiego auta szukałeś? Oto nowa Skoda Rapid – technika Volkswagena za rozsądne pieniądze.

Skoda Rapid fot. Producenci, Dystrybutorzy
Lubisz to poczucie, że kupiłeś auto praktyczne i nie przepłaciłeś? A może nie narzekasz na brak pieniędzy, ale masz lepsze pomysły na inwestycje niż kupno samochodu bardziej luksusowego niż niezbędnego? Nowa Skoda Rapid to to, czego szukasz.

Auto ma prawie 4,5 m długości, swobodnie pomieści 5 pasażerów z całym stosem bagażu i nikt nie powinien narzekać na ciasnotę. Mimo silników o niewielkiej pojemności, całkiem dobrze poczyna sobie w trasie – Rapid z turbodoładowanym 1.2 może rozpędzić się do setki w ok. 10 sekund i pozwala na jazdę z prędkością niemal 200 km/h.

Na co dzień, w mieście, będzie bardzo praktyczny – ma 1,7 m szerokości, więc nie wymaga przesadnie dużego miejsca parkingowego, a do zawrócenia wystarczy mu ulica o szerokości odrobinę ponad 10 m. I wciąż będzie oszczędny – zużycie paliwa benzynowego 1,2 TSI w mieście to tylko 6,3 l/100 km (wersja Green tec).

REKLAMA

Gdy odwiedzisz salon i wsiądziesz do samochodu, zwróć uwagę na wykończenie wnętrza. Plastiki może i są twarde, ale bardzo dobrze wyglądają. Do tego przyjrzyj się sprytnym rozwiązaniom – obszernym kieszeniom w drzwiach, dwustronnej podłodze w bagażniku czy miejscu na skrobaczkę do szyb... pod klapką wlewu paliwa!

Przemyślane rozwiązania w Rapidzie będziesz mógł zobaczyć już w listopadzie.

Tankuj rzadziej

Skoda stawia na sprawdzone wersje silnikowe, które nie nadwerężą specjalnie kieszeni. Pod maskę Rapida trafiać będą benzynowe jednostki 1.2 MPI o mocy 75 KM, TSI o pojemności 1,2 i 1,4 litra oraz mocy od 85 do 122 KM.

Jeśli wolisz silnik wysokoprężny, masz jedną możliwość: 105-konne 1.6. Podobno przy delikatnym traktowaniu Rapid z silnikiem Diesla na jednym zbiorniku paliwa (55 litrów) potrafi przejechać nawet 1250 km.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

1. Kokpit

Prosty w formie, dopracowany pod względem funkcjonalności. Wszystko poukładane jak w bratnim Volkswagenie. I wcale nie musi być szary.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Dzielone oparcie

Złożysz jednym ruchem ręki. W całkiem sporym bagażniku (550 litrów) znajdziesz miejsce na mnóstwo sprzętu sportowego, a gdy złożysz oparcie, przestrzeń wzrośnie do 1490 litrów – zmieści się nawet rower.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 10/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij