Auto premiera: Skoda Rapid

Dużo miejsca w kabinie, wielki bagażnik, kompaktowe gabaryty i rozsądna cena – czy nie takiego auta szukałeś? Oto nowa Skoda Rapid – technika Volkswagena za rozsądne pieniądze.

Skoda Rapid Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Lubisz to poczucie, że kupiłeś auto praktyczne i nie przepłaciłeś? A może nie narzekasz na brak pieniędzy, ale masz lepsze pomysły na inwestycje niż kupno samochodu bardziej luksusowego niż niezbędnego? Nowa Skoda Rapid to to, czego szukasz.

Auto ma prawie 4,5 m długości, swobodnie pomieści 5 pasażerów z całym stosem bagażu i nikt nie powinien narzekać na ciasnotę. Mimo silników o niewielkiej pojemności, całkiem dobrze poczyna sobie w trasie – Rapid z turbodoładowanym 1.2 może rozpędzić się do setki w ok. 10 sekund i pozwala na jazdę z prędkością niemal 200 km/h.

Na co dzień, w mieście, będzie bardzo praktyczny – ma 1,7 m szerokości, więc nie wymaga przesadnie dużego miejsca parkingowego, a do zawrócenia wystarczy mu ulica o szerokości odrobinę ponad 10 m. I wciąż będzie oszczędny – zużycie paliwa benzynowego 1,2 TSI w mieście to tylko 6,3 l/100 km (wersja Green tec).

Gdy odwiedzisz salon i wsiądziesz do samochodu, zwróć uwagę na wykończenie wnętrza. Plastiki może i są twarde, ale bardzo dobrze wyglądają. Do tego przyjrzyj się sprytnym rozwiązaniom – obszernym kieszeniom w drzwiach, dwustronnej podłodze w bagażniku czy miejscu na skrobaczkę do szyb... pod klapką wlewu paliwa!

Przemyślane rozwiązania w Rapidzie będziesz mógł zobaczyć już w listopadzie.

Tankuj rzadziej

Skoda stawia na sprawdzone wersje silnikowe, które nie nadwerężą specjalnie kieszeni. Pod maskę Rapida trafiać będą benzynowe jednostki 1.2 MPI o mocy 75 KM, TSI o pojemności 1,2 i 1,4 litra oraz mocy od 85 do 122 KM.

Jeśli wolisz silnik wysokoprężny, masz jedną możliwość: 105-konne 1.6. Podobno przy delikatnym traktowaniu Rapid z silnikiem Diesla na jednym zbiorniku paliwa (55 litrów) potrafi przejechać nawet 1250 km.

Skoda Rapid Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

1. Kokpit

Prosty w formie, dopracowany pod względem funkcjonalności. Wszystko poukładane jak w bratnim Volkswagenie. I wcale nie musi być szary.

Skoda RapidProducenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Dzielone oparcie

Złożysz jednym ruchem ręki. W całkiem sporym bagażniku (550 litrów) znajdziesz miejsce na mnóstwo sprzętu sportowego, a gdy złożysz oparcie, przestrzeń wzrośnie do 1490 litrów – zmieści się nawet rower.

Skoda Rapid Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 10/12

Zobacz również:
REKLAMA