[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Seat Leon

Ma dwie kluczowe rzeczy: atrakcyjny wygląd i bardzo dobrą technikę. To jeszcze niczego nie gwarantuje, chociaż bardzo dobrze wróży. Oto Seat Leon, pokolenie numer 3 jednego z najpopularniejszych samochodów kompaktowych.

fot. Juliusz Szalek
Stylizacja nadwozia nawiązuje do koncepcyjnych modeli Seata z ostatnich lat. Ostre krawędzie po bokach to już znak rozpoznawczy modeli Seata, a wizualny „ciężar” kabiny Leona został przesunięty do tyłu, dzięki czemu nadwozie nabrało lepszych proporcji. Kokpit jest minimalistyczny, bardzo „konkretny” i w bezpretensjonalny sposób puszcza oko do modeli ze znacznie bardziej sportowej półki.

Na drodze Leon jest tak dobry, jak zapowiada to jego wygląd. Zawieszenie zestrojono nieco sztywniej niż u bratniego Golfa, auto jest zwinne, a bardzo bezpośredni układ kierowniczy i wysoka przyczepność pozwalają entuzjastycznemu kierowcy potraktować zakręty po męsku. Wśród kompaktów Leon to jeden z tych modeli, które w pierwszej kolejności zabrałbyś na swój ulubiony kawałek drogi.

REKLAMA

W ofercie są trzy silniki popijające benzynę, wszystkie turbodoładowane – 1.2, 1.4 i 1.8 (o mocach od 86 do 180 KM) i dwa turbodiesle 1.6 i 2.0 (90-184 KM). Większość jest fabrycznie wyposażona w system start/stop, a do niektórych można zamówić ultraszybką, dwusprzęgłową przekładnię DSG.

Cennik Leona startuje z poziomu 53 tys. zł.

1. Kabina

Minimalistyczny kokpit jest dość nietypowy, a najlepiej wygląda z 5,8-calowym ekranem opcjonalnego systemu informacji i rozrywki.

fot. Juliusz Szalek

2. Detale

Leon jest świetnie dopracowany: od wąskich, optycznie poszerzających nadwozie reflektorów i tylnych lamp, aż po stylowe obręcze kół.

fot. Juliusz Szalek

Autokonkurenci

1. Alfa Romeo Giulietta

Najlepsza kompaktowa Alfa w dziejach. Superatrakcyjne nadwozie i znakomita kabina, z detalami jak ze znacznie droższych aut. Przy czym Alfa swój styl podpiera świetnym układem jezdnym i dynamicznymi silnikami. Ceny – od 70 tys. zł.

fot. Juliusz Szalek

2. Toyota Auris

Podobnie jak w wypadku Alfy, Auris to najlepszy kompakt spod znaku Toyoty. Niezły poziom komfortu, dobre wykonanie, a do wyboru pięć wersji wyposażenia. Unikatowy wśród kompaktów jest Auris z napędem hybrydowym. Od 60 tys. zł.

fot. Juliusz Szalek

MH 08/13

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij