[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Renault Espace

W latach 80. Renault Espace niemalże w pojedynkę stworzył klasę vanów. Najnowszy model puszcza oko w kierunku crossoverów. Oto samochód rodzinny na miarę XXI wieku.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
Renault idzie z modą, chce jednak zachować wszystkie cechy, dzięki którym Espace stał się tak silną „marką”. Przede wszystkim nadwozie Espace'a A.D. 2015 jest mieszanką vana i crossovera – jednobryłowe, podniesione, z minimalnie zwiększonym prześwitem i wykończeniem a la SUV.

Sprawia też wrażenie mocno przeszklonego. Kabina może być pięcio- lub siedmiomiejscowa, a miejsce pracy kierowcy jest bardzo nowocześnie umeblowane – za zegary „robi” ekran TFT, w konsolę zaś jest wkomponowany 8,7-calowy ekran dotykowy, obsługiwany jak tablet.

REKLAMA

Espace na drogach pojawi się już wiosną, a ciekawostką jest to, że wszystkie silniki nowego modelu będą miały pojemność 1,6 litra. Ofertę otworzą dwa turbodiesle o mocy 130 KM i 160 KM (ten drugi ma dwie turbosprężarkami), a zamknie benzynowy silnik, rozwijający 200 KM – naturalnie turbodoładowany.

Do wyboru będzie skrzynia obsługiwana ręcznie oraz nowoczesna, dwusprzęgłowa, popularnie zwana automatem. Co do cen Espace'a, Renault na razie się nie wypowiada.

1. Kokpit

Na konsoli jest niemal dziewięciocalowy ekran, którego obraz można, identycznie jak w tabletach, „zoomować” dwoma palcami.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Obsługa

Jest bardzo nowoczesna: aby kierowca nie musiał podczas jazdy odrywać wzroku od drogi, ma do dyspozycji wielofunkcyjny kontroler.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Ford S-Max

Model, który stworzył kategorię „dynamicznego vana”, i dziś jest jedną z wizytówek Forda. Cechy szczególne: znakomite właściwości jezdne. Niedługo zadebiutuje nowy model, można więc spodziewać się ofert specjalnych – na razie od 97 tys. zł.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Peugeot 5008

Atrakcyjna stylizacja z wydłużonym przodem, doskonałe cechy praktyczne i świetnie wykończona kabina to przepis Peugeota na współczesnego vana. W wersji najbardziej podstawowej z podstawowych „5008” kosztuje 71 tys. zł.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 12/14 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij