Auto premiera: Range Rover Sport

Nowoczesny i stylowy, odchudzony i wyposażony w mocniejsze silniki. Nowy Range Rover Sport wygląda tak, że zwróciłby uwagę nawet na pełnej gwiazd ceremonii rozdania Oscarów. Oto SUV na miarę XXI wieku.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Słowem-kluczem jest tu charyzma. Rynek jest pełen luksusowych SUV-ów, jednak żaden nie ma takiego charakteru, jak Range Rover Sport. Jeśli nowy „Sport” na zdjęciach wygląda znakomicie, to na żywo jest jeszcze lepiej. Można by go całego – z lampami, kołami i wszystkimi detalami – pomalować na matowoczarny kolor, a i tak nie będzie żadnych wątpliwości, że to może być Range Rover.

REKLAMA

Trzon oferty to 3-litrowe silniki V6 – benzynowy o mocy 340 KM oraz turbodiesel w wersjach 258 lub 292 KM, natomiast na szczycie są jednostki V8 – wysokoprężna rozwija 339 KM, benzynowa zaś aż 510 KM. Wszystkie silniki współpracują z 8-biegowym automatem.

Land Rover zapewnia, że „Sport” ma być znakomity zarówno na drodze, jak i w terenie – czyli jednym słowem lepszy niż Porsche Cayenne. SUV ma oczywiście napęd na cztery koła, przy czym do wyboru są dwa rodzaje – z reduktorem, w pełni off-roadowy, oraz „uproszczony” dla tych, którzy opuszczają asfalt tylko okazjonalnie.

Jak ze wszystkim, co najlepsze, „Sport” nie jest dla każdego – cennik rusza z poziomu 320 tys.

1. Kabina

Nowoczesne gadżety przykryte elegancko-spartańską deską rozdzielczą. W najlepszych wersjach zegary wykorzystują 12-calowy ekran.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Detale

Fotele Range Rovera Sport są wyprofilowane jak w sportowym Jaguarze F-Type. Sama perforowana skóra i wzór przeszyć wyglądają prawie jak milion dolarów.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Infiniti FX

Nastawiony bardziej na asfalt niż off-road, duży SUV Infiniti ma po swojej stronie ważny argument – rzadkość. Do napędu służą benzynowe silniki V6 i V8 oraz 3-litrowy turbodiesel o mocy 238 KM. Ceny zaczynają się na poziomie 268 tys. zł.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Mercedes ML

Typowo dla Mercedesa, ML wszystko robi dobrze lub bardzo dobrze. Silniki: od 4-cylindrowego turbodiesla po 525-konną wersję AMG, ze znakomitym, bardzo popularnym, 306-konnym turbodieslem V6 pośrodku. Ceny – od 277 tys. zł.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 06/13

REKLAMA