[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Porsche Boxster

Mając to auto, będziesz codziennie rano marzył o tym, by wreszcie wyskoczyć z łóżka i pojechać do pracy. I to najlepiej jechać jak najdłużej. Za kółkiem Boxstera oksytocyna skacze do nieprzyzwoicie wysokiego poziomu, gwarantując świetny nastrój na cały dzień.

Porsche Boxter fot. Porsche
Pod maską, a właściwie za plecami kierowcy, w podstawowej wersji pracuje 2,7-litrowy silnik o mocy 265 KM. Potrafi on wystrzelić małego roadstera do prędkości 264 km/h, a sprint do setki zajmuje mu 5,7 sekundy.

Mało? Jest wersja Boxster S – jej sercem jest jednostka o pojemności 3,4 litra, mocy 315 KM i odpowiednio większych osiągach – 5,0 s do setki i koniec przyspieszania, gdy na prędkościomierzu pokaże się liczba 279.

Prawda, że kusząco? A jeśli tego byłoby mało, inżynierowie ze Stuttgartu postarali się, by palił niewiele więcej niż Twoja służbówka – średnio 7,7 l/100 km. To najmniejsze i najtańsze auto ze sportowej rodziny odrobinę urosło, ale ma teraz aluminiowe nadwozie, dzięki któremu mimo przyrostu gabarytów jest lżejsze niż model poprzedniej generacji.

REKLAMA

Dodatkowe centymetry w długości nadwozia przełożyły się też na ilość miejsca w kabinie – niezależnie jak długie nogi ma Twoja dziewczyna, nie będzie narzekać na ciasnotę. Jeśli zechcesz zabrać ją na dłuższą wycieczkę, wybierz raczej ciepłe kraje, bo w 2 bagażnikach (po jednym z przodu i z tyłu) zmieści się co najwyżej kilka strojów kąpielowych...

1. Boksujące rumaki

Porsche słynie ze swoich nietypowych silników, umieszczonych centralnie, czyli przed tylną osią. Niemieccy inżynierowie ciągle doskonalą znaną od lat strukturę typu bokser – cylindry usytuowane są na wspólnej osi, po dwa naprzeciwko siebie, i każda para ma wspólną komorę spalania.

Układ ten zapewnia niższy niż w konwencjonalnych silnikach poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. A przy tym świetnie brzmi.

fot. Porsche

2. Kokpit

Stylizacją zbliżony do Carrery GT jeszcze skuteczniej przypomina, jak wyjątkowe prowadzisz auto. Drążek zmiany biegów jest bliżej kierownicy, dzięki czemu biegi będziesz zmieniał szybciej niż dotąd.

fot. Porsche

3. Fotele

Zaprojektowane na nowo pozwalają Ci usiąść jeszcze bliżej asfaltu i są diabelnie wygodne. W topowej wersji można je regulować na 18 sposobów. Oczywiście mogą być podgrzewane i wentylowane.

fot. Porsche

MH 04/12 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij