[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Peugeot 308

Może to dziwne, ale kompaktowy Peugeot przestał być, hmm... dziwny. W efekcie stał się bardziej przekonujący niż kiedykolwiek. Oto nowy 308 - auto mające predyspozycje, by stać się jednym z najpopularniejszych samochodów miejskich na rynku.

fot. Juliusz Szalek
Rysując nadwozie „308”, Peugeot sięgnął po kilka nowoczesnych detali – jak para długich, ostrych krawędzi oraz lekko taliowane boki – ale pozostawił bardzo wyważone, klasyczne proporcje. Być może dlatego „308” jest tak atrakcyjny.

Natomiast deska rozdzielcza „308” została kompletnie przemeblowana, wręcz zredukowana do minimum. Do obsługi pokładowych systemów służy 7-calowy ekran dotykowy, natomiast na zegary patrzy się teraz nie przez koło kierownicy, lecz ponad nim. Całość robi świetne wrażenie i jest bardzo mocnym punktem „308”. Jeśli masz dość nudy kabin Golfa i spółki, ten Peugeot może być właśnie dla Ciebie.

REKLAMA

Do napędu służą dwa silniki benzynowe – 1.2 (82 KM) i 1.6 turbo (125 lub 155 KM) oraz turbodiesel 1.6 (92 lub 115 KM). Na drodze największymi zaletami „308” są komfort oraz niskie zużycie paliwa: benzynowe silniki turbo spalają w trasie mniej niż 5 l/100 km. Cennik startuje od 59 tys. zł za nieźle wyposażone auto (m.in. z klimatyzacją).

1. Kokpit

Ultranowoczesny, minimalistyczny, z bardzo małą kierownicą i wysoko umieszczonymi zegarami. Na konsoli jest tylko kilka przełączników.

fot. Juliusz Szalek

2. Obsługa

Sterowanie wszystkimi systemami pokładowymi, nawet układem klimatyzacji, odbywa się przez duży ekran dotykowy.

fot. Juliusz Szalek

Autokonkurenci

1. Honda Civic

Większy i wygodniejszy niż poprzedni model, z równie oryginalnie stylizowanym nadwoziem. Deska rozdzielcza jest jak kokpit małej awionetki. Pod maską silniki o mocach 100-142 KM, ceny ruszają z poziomu 66 tys. zł.

fot. Juliusz Szalek

2. Seat Leon

Zaprojektowany jak Audi, skonstruowany jak Volkswagen, praktyczny jak Skoda. Leon wprowadza do salonów Seata nowoczesność, jakiej nie mają inne modele. W ofercie silniki o mocach od 86 do 184 KM, ceny od 53 tys. zł.

fot. Juliusz Szalek

Więcej o Seacie Leonie przeczytaj w: Auto premiera: Seat Leon.

MH 11/13

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij