Auto premiera: Peugeot 301

Jakie czasy, takie samochody. A pogodę mamy sprzyjającą praktycznym, niedużym sedanom za przystępną cenę. Oto świetny przedstawiciel tego gatunku – Peugeot 301, który zapowiada podjęcie rękawicy rzuconej przez konkurencję.

Producenci, Dystrybutorzy

Stare chińskie przysłowie mówi, że najlepsze samochody to te, które niczego nie udają. Sądząc po najnowszej premierze Peugeota, francuska firma wzięła sobie tę mądrość do serca.

REKLAMA

W wypadku „301” gwóźdź programu to kombinacja przestrzeni i funkcjonalności i ceny. W nadwozie, o prostych, klasycznych liniach jest więc ubrana kabina jak z auta o półtora rozmiaru większego (ilość miejsca z tyłu jest naprawdę imponująca).

Na deser zaś „301” serwuje ponad 500-litrowy bagażnik. Zestaw silników jest na miarę dzisiejszych czasów, i składa się  z benzynowych jednostek 1.2 (72 KM) i 1.6 (115 KM) oraz turbodiesla 1.6 HDI (92 KM).

Nas szczególnie ciekawi silnik 1.2, właśnie za względu na obiecywane przez Peugeota niskie spalanie – parametr być może mało emocjonalny, za to na co dzień bardzo życiowy. Cennik „301” rusza od 40 tys. zł.

1. Wyposażenie

„301” może być wyposażona m.in. w bluetooth, system wspomagania parkowania czy system zdalnego otwierania pokrywy bagażnika.

Producenci, Dystrybutorzy

2. Detale

I w ogóle, i w szczególe auto jest zaprojektowane bardzo neutralnie; komputer pokładowy jest standardowo w każdej wersji.

Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Renault Fluence

Duży, przestronny, funkcjonalny, użyteczny itp., itd. Jedną z większych zalet Fluence jest niezła jakościowo kabina, natomiast wadą – brak w ofercie mniejszego niż 1.6 l silnika benzynowego. W aktualnych promocjach sedana Renault można mieć za 52 tys. zł.

Producenci, Dystrybutorzy

2. Skoda Rapid

Tegoroczna nowość Skody parkuje między Fabią a Octavią – za cenę niewiele wyższą od tej pierwszej oferuje w kabinie przestrzeń przynajmniej porównywalną z wnętrzem tej drugiej. Rapid ma praktyczne zalety Skody, a do wyboru jest 6 wersji silnikowych. Ceny – od 45 tys. zł.   

Producenci, Dystrybutorzy

MH 12/12

REKLAMA