Auto premiera: Peugeot 208

Mniejszy z zewnątrz, większy w środku, dynamiczny i bardzo oszczędny. Napakowany najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny samochodowej techniki, a do tego wreszcie naprawdę ładny – taki jest nowy 208, który zajmie miejsce Peugeota 207.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Projektantom Peugeota zamarzyło się osiągnięcie sukcesu na miarę 206-ki – ten model zrewolucjonizował klasę maluchów, a jego ponadczasowa sylwetka sprawiła, że w praktycznie niezmienionej postaci sprzedawano go przez 12 lat. W salonach stał ramię w ramię ze swoim następcą – 207.

208 ma powtórzyć ten sukces dzięki równie wyjątkowemu nadwoziu, które mimo tego, że jest mniejsze na zewnątrz, oferuje pasażerom więcej miejsca niż 207-ka.

Poza przestronnością, kabinę wyróżnia także świetna izolacja akustyczna – to efekt zastosowania rozwiązań z topowego modelu 508. Fanów multimediów przyciągnie 7-calowy ekran dotykowy, który będzie dostępny w standardzie w prawie każdej wersji wyposażenia.

Ale prawdziwych kierowców zachęci to, co znajduje się pod maską – trzycylindrowe silniki benzynowe palą niewiele ponad 4 litry benzyny na 100 km, a turbodoładowany silnik 1.6 THP pozwala na sprint do setki w 7 sekund!

1. Kokpit

Duża nowość: zegary obserwujesz, patrząc nie wewnątrz koła kierownicy, a ponad nim. Nie ma potrzeby wykorzystywania systemu head-up – tutaj wskazania masz ciągle prawie na linii wzroku.  

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Skrzynie biegów

W podstawowych wersjach silnikowych dostępne będą z pięcioma przełożeniami. Topowe jednostki 1.6 e HDi oraz 1.6 THP będą zespolone ze skrzyniami sześciobiegowymi.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Kia Rio

Porządnie wykonany, sensownie wyposażony, wygodny, oszczędny i niezawodny – jeszcze kilka lat temu nikt nie odważyłby się określić w ten sposób żadnego modelu Kii. A dziś koreańskie auto może walczyć z klasową czołówką.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Toyota Yaris

Klasowy wyjadacz w nowym wcieleniu jest jeszcze bardziej dopracowany, a stylistycznie zupełnie odmieniony w porównaniu z poprzednikiem. Zachwyca komfortem, minusuje przestrzenią bagażową, ale jest niezawodny jak każda Toyota.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 04/12 

Zobacz również:
REKLAMA