[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Mercedes A

W słowniku Mercedesa istnieje słówko „radykalizm”. Oto klasa A - najnowszy hatchback spod znaku trójramiennej gwiazdy. Samochód o 180 stopni inny niż dotychczas. Efekt? Na naszego nosa najmniejszy Mercedes ma teraz szansę  stać się naprawdę popularnym modelem.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
Jedyne, co nowy model ma wspólnego z poprzednikiem, to nazwa oraz przedni napęd. Miejsce krótkiego auta o wysokiej sylwetce zajmuje niski hatchback o dynamicznych liniach nadwozia, z długim przodem i wąską linią bocznych szyb. Charakteru dodają mu ostre przetłoczenia po bokach nadwozia.

Z kolei w kabinie dominuje wysoka deska rozdzielcza z dużym, „wolno stojącym” ekranem à la iPad oraz dużymi, okrągłymi wylotami układu nawiewu à la supersportowy SLS. Na pokładzie jest pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, w tym system pomagający zapobiec kolizjom (montowany fabrycznie).

Lista wyposażenia dodatkowego ma – typowo dla Mercedesa – objętość książki telefonicznej. Pokładowy kombajn rozrywkowo-nawigacyjny może być wyposażony w dostęp do internetu, w ofercie są też zaawansowane systemy wspomagające kierowcę.

REKLAMA

Z kolei świetne fotele, niska pozycja kierowcy oraz niemal pionowo umieszczona kierownica obiecują niezłe wrażenia z jazdy. Na starcie oferta obejmuje pięć silników – trzy turbodoładowane benzynowce o mocach od 122 do 211 KM oraz dwa turbodiesle (109 i 136 KM); już niedługo dołączy do nich ultrapopularny 220 CDI, rozwijający 170 KM.

Można się też spodziewać, że Mercedes po cichu szykuje „gorącą” wersję spod szyldu AMG. Cennik nowej klasy A startuje od 90 tysięcy złotych.

1. Kabina

Została „potraktowana” w bardzo nowoczesnym stylu, a dominuje w niej wysoka deska rozdzielcza. Duże wyloty nawiewu obiecują niezły cug.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Multimedia

„Wolno stojący” ekran pokładowego systemu rozrywki i nawigacji jest jak iPad. Sam system może mieć funkcję dostępu do internetu.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Alfa Romeo Giulietta

Jeden z najlepszych modeli Alfy w dziejach. Kompaktowa Giulietta w zasadzie nie ma słabych stron – świetnie stylizowane nadwozie skrywa funkcjonalną kabinę, bardzo dobry układ jezdny i nowoczesne silniki, które dynamikę łączą z oszczędnością.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Mini Countryman

Crossover Mini z miejsca stał się bestsellerem. W modnym, podwyższonym nadwoziu jest pięciomiejscowa kabina, której praktycznych cech nie powstydziłby się VW Golf. Countryman jest dostępny w wersji z napędem na przednie lub cztery koła.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 09/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij