[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Mazda CX-5

Rzadko zdarza się debiut auta, w którym wszystko – od kół po dach – jest nowe. Oto CX-5, czyli najnowszy przepis Mazdy na kompaktowego SUV-a. Redaktorzy MH wypróbowali - smakuje naprawdę wyśmienicie.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
CX-5 to sporych rozmiarów auto, z kabiną jak z limuzyn klasy średniej. Wielką siłą Mazdy jest stylizacja nadwozia – atrakcyjne proporcje i lekkie linie sprawiają, że SUV ma zwartą, dynamiczną sylwetkę.

Mazda chlubi się, że do konstrukcji CX-5 wykorzystano pakiet rozwiązań ukrytych pod enigmatyczną nazwą Skyactiv, na które składają się lekkie technologie oraz nowoczesne silniki i układy napędowe. Wszystko w imię obniżenia zużycia paliwa, a że przy okazji lżejsze auto ma lepsze osiągi i właściwości jezdne – tym lepiej.

REKLAMA

Początkowo do napędu posłuży ultranowoczesny, 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 165 KM, a do wyboru będą wersje z napędem na przednie lub cztery koła oraz z „manualem” lub automatem. Niedługo później do cennika trafi też 2,2-litrowy turbodiesel (150 lub 175 KM).

MH miał już okazję jeździć CX-5 i jesteśmy pod wrażeniem. Dla nas, poza atrakcyjnym nadwoziem i świetną kabiną, największą zaletą Mazdy jest kombinacja właściwości jezdnych i komfortu – bez dwóch zdań na poziomie modeli z półki premium.

Do wyboru są 4 pakiety wyposażenia, a cennik staruje od 92 tys. zł za wersję przednionapędową i 110 tys. zł za taką z napędem na cztery łapy.

1. Zegary

Czyli klasyka, czytelność i funkcjonalność. Ale także nowoczesność w postaci wielofunkcyjnego ekranu z prawej strony prędkościomierza.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Wnętrze

Nieduża kierownica świetnie leży w dłoni, obsługa jest intuicyjna, a fotele należą do jednych z najlepszych nie tylko w klasie SUV-ów.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Audi Q5

Średniej wielkości SUV-a Audi można śmiało nazwać „mniejszym Q7”. W kabinie najlepsza jakość wykonania w klasie, pod podwoziem nowoczesne silniki i stały napęd 4x4. Świetny samochód, jednak za metkę premium trzeba zapłacić więcej.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Toyota RAV4

Model, który kiedyś współtworzył klasę kompaktowych SUV-ów, w dzisiejszym wcieleniu jest jej czołowym przedstawicielem. Zachowując dobre właściwości jezdne na asflacie, Toyota dba o możliwość jazdy po bezdrożach – stąd świetny napęd 4WD.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 05/12  

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij