[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Lexus NX

Wygląda futurystycznie i groźnie, bo musi zrobić wrażenie w klasie zdominowanej przez auta niemieckie - BMW, Mercedesa i Porsche. Oto pierwszy kompaktowy SUV Lexusa, zwany NX.

fot. Juliusz Szalek
Pomijając Supersportowego LFA, jest to najodważniej stylizowany Lexus od czasu Wielkiego Wybuchu. Od charakterystycznej, trapezoidalnej osłony chłodnicy, przez mocno spuchnięte błotniki i oryginalne przetłoczenia nadwozia, aż po tylne lampy – wszystko jest utrzymane w bardzo wyrazistym stylu.

Niewykluczone, że „N” w nazwie pochodzi od słowa „nowoczesność”. W kabinie jest pięć miejsc, a kokpit przypomina raczej wnętrze rasowego coupe. Nad konsolą dominuje wolno stojący ekran, pokładowy system rozrywki i nawigacji jest zaś obsługiwany touchpadem.

REKLAMA

Na starcie nowy model jest oferowany wyłącznie jako hybryda NX 300h (197 KM); z doświadczenia wiemy, że hybrydy Lexusa są bardzo skuteczne szczególnie w jeździe miejskiej – po NX spodziewamy się zużycia paliwa na poziomie 7-8 l/100 km.

Do wyboru są wersje z napędem na przednie albo na cztery koła, a na początku sezonu 2015 pojawi się też odmiana z benzynowym silnikiem 2.0 turbo (NX 200t, 238 KM). Tradycyjnie dla Lexusa, wyposażenie standardowe jest bardzo bogate.

Cena wersji podstawowej to 172 tys. zł, chociaż – tu niespodzianka – do końca września NX jest oferowany za specjalną cenę 155 tys. zł.

1. Kabina

NX to dla nas pierwszy samochód, w którym czerwona tapicerka wygląda atrakcyjnie. Fotele obiecują znakomite trzymanie boczne.

fot. Juliusz Szalek

2. Napęd

W wersji 300h NX ma pod maską napęd hybrydowy: silniki na oktany i na elektrony dają łączną moc 197 KM. Do wyboru napęd na przód albo 4x4.

fot. Juliusz Szalek

Autokonkurenci

1. Mercedes GLK

GLK to tradycjonalista w klasie kompaktowych SUV-ów. Do wyboru aż 7 wersji silnikowych z cennikiem od 146 tys. zł. Nasz faworyt to GLK 250 CDI, z czterocylindrowym turbodieslem o mocy 204 KM – kombinacja osiągów i ekonomii nie do pobicia.

fot. Juliusz Szalek

2. Porsche Macan

Jeśli jakiś SUV zasługuje na określenie „sportowy”, to jest to właśnie Macan – za poziom przyczepności i ostre reakcje. Do wyboru dwie wersje z benzynowymi silnikami 3.0 V6 turbo (340 i 400 KM) oraz turbodiesel, również 3.0 V6 (258 KM). Ceny od 256 tys. zł.

fot. Juliusz Szalek

O Porsche Macanie przeczytaj także: Auto premiera: Porsche Macan

MH 09/14 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij