[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Jeep Renegade

Jego kwadratowe nadwozie ma proporcje zabawki, a osłony na zderzakach i progach zapowiadają, że błotne kąpiele są mile widziane. Oto Jeep w wydaniu mini, czyli Renegade, który ma być ciętą ripostą Jeepa na zalew małych, miejskich crossoverów.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
Został zaprojektowany w USA, ale produkowany jest w Melfi we Włoszech. Kanciaste nadwozie ma charakterystyczne dla modeli Jeepa osłonę chłodnicy i kwadratowe błotniki, a do kompletu duże koła plus spory prześwit. Całość zgrabnie nawiązuje do kultowego Wranglera.

Pomimo tej klasyki, pod skórą Renegade ma kawałek współczesnej techniki. W ofercie będzie sześć wersji silnikowych – benzynowe 1.6 (108 KM) i 1.4 turbo (138 lub 168 KM) oraz turbodiesle 1.6 (118 KM) i 2.0 (138 lub 167 KM). Dużą nowością jest, po raz pierwszy oferowany w autach tej klasy, 9-biegowy automat.

REKLAMA

O ile podstawowe wersje Renegade będą miały napęd na przednie koła, o tyle w wersji 4x4 mały Jeep jest uzbrojony w zasadzie po zęby. Chodzi o to, by – co typowe dla Jeepów – można było w dowolnym miejscu zjechać z asfaltu, mając pewność, że uda się na niego wrócić.

Z kolei w kabinie Jeep chwali się dużym, 7-calowym ekranem dotykowym i nowoczesnymi systemami nawigacji, łączności i rozrywki. W salonach Jeepa Renegade zaparkuje jesienią, z ceną na poziomie około 80 tys. zł.

1. Kabina

To również Jeep w pomniejszonej wersji, z idealnie pionową konsolą. Nam podoba się koło kierownicy: grube i wyprofilowane jak w autach sportowych.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Technika

Wielkim debiutem w aucie tej klasy będzie 9-biegowy (tak jest!) automat, jednak będą mogły pójść z nim na spotkanie tylko najmocniejsze silniki Renegade'a.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. Mitsubishi ASX

Mniejszy brat popularnego Outlandera ma nieduże wymiary nadwozia plus kabinę jak z niedużego tzw. auta rodzinnego, jest poręczny w mieście i ekonomiczny w trasie. Wersja z napędem na przednie koła do wzięcia od 75 tys. zł.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Nissan Qashqai

Jego poprzednik podbił rynek, ten ma zamiar zrobić to jeszcze bardziej. Jest znakomicie stylizowany i ma „jakościową” kabinę. Qashqaia z silnikiem 1.2 turbo można mieć za 75 tys. zł; napęd na cztery koła jest dostępny tylko w najdroższej wersji. 

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 04/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij