Aparaty i kamery: MH Tech

Rusz się z domu i zachęć do wyjścia na świeże powietrze innych. Najlepiej dzieląc się zdjęciami i filmikami ze swoich wypraw. W końcu jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów.  

aparaty i kamery fot. Producenci
fot. Producenci

1. Jakość i styl - Olympus PEN-F

REKLAMA

Jeżeli sądziłeś, że aby zrobić dobre zdjęcie, musisz mieć zaawansowaną lustrzankę z wielkim obiektywem, to najnowszy Olympus PEN-F wyprowadzi Cię z błędu. Jest poręczny, a jednocześnie tak wszechstronny, że prędzej Tobie zabraknie pomysłów na ujęcie niż jemu możliwości sfotografowania. A zatem po kolei: świetna matryca micro 4/3 o rozdzielczości 20 MP, która nie dość, że świetnie sobie radzi w półmroku, to jeszcze jest stabilizowana, dzięki czemu możesz robić nieporuszone zdjęcia nawet na długich czasach.

Po drugie – pomysłowy tryb kreatywny. To nie proste filtry, tylko w pełni konfigurowalne rozwiązanie dla tych, którzy chcą prosto z aparatu dostać wyróżniające się zdjęcie. Coś jakby Lightroom zaszyty w body. Po trzecie – dzięki WiFi zdjęcie możesz wysłać do sieci od razu. Po czwarte – PEN-F, dzięki mikroprzesunięciom matrycy, potrafi robić zdjęcia o rozdzielczości 80 MP. Bateria obiektywów Zuiko dopełnia ten wyjątkowy model. No i na koniec warto wspomnieć o stylu: PEN-F wyróżnia się również wyglądem. Metalowa obudowa nawiązuje formą i jakością wykonania do klasycznych Olympusów z lat 60.

 

REKLAMA

REKLAMA

aparaty i kamery fot. Producenci
fot. Producenci

2. Tanio i wyraźnie - Xiaomi Yiaction Camera

REKLAMA

Znacznie tańszy konkurent legendarnego GoPro. Nagrywa w full HD, a jeśli zrezygnujesz z części rozdzielczości, potrafi nagrywać nawet 120 kl/s. Dzięki aplikacji łatwo paruje się ze smartfonem, który ułatwia zarządzanie. Można kupić w różnych zestawach – najdroższy kosztuje 999 zł i ma wszystko, czego potrzeba, żeby utrwalić nawet najbardziej szalone wyczyny. Dobra wiadomość – jest oficjalny dystrybutor w Polsce.

 

REKLAMA

aparaty i kamery fot. Producenci
fot. Producenci

3. Oczy dookoła głowy - Ricoh Theta S   

REKLAMA

Niezwykła kamerka, która potrafi robić zdjęcia i filmiki sferyczne, co oznacza, że rejestruje dosłownie wszystko dookoła siebie. W trakcie odtwarzania możesz decydować, czy chcesz oglądać niebo czy ziemię, czy to, co było przed Tobą, czy to, co było za Twoimi plecami. Zabierz ją ze sobą na imprezę na świeżym powietrzu, a nie stracisz żadnej akcji – Theta rejestruje wszystko. Żeby docenić jej zalety, trzeba ściągnąć darmowy program do odtwarzania ze strony.

 

REKLAMA

REKLAMA

aparaty i kamery fot. Producenci
fot. Producenci

4. Wodoodporna klasyka - kamera JVC GZ-RX515BEU  

REKLAMA

Klasyczny kształt, wodo- i pyłoodporna. Bateria wystarczy nawet na 5 godzin nagrywania. Stabilizacja obrazu, optyczny zoom x40 i WiFi. Czegóż chcieć więcej?

 

REKLAMA

aparaty i kamery fot. Producenci
fot. Producenci

5. 4K na kabelku - Panasonic HX-A500

REKLAMA

Sportowa kamerka od Panasonica wyróżnia się dwiema cechami. Po pierwsze, modułową budową – sama kamerka jest umieszczona na ekranowanym, elastycznym kabelku, który przesyła obraz do jednostki centralnej. To ułatwia mocowanie i pozwala np. korzystać z niej, by zajrzeć tam, gdzie większe kamerki nie chcą się zmieścić. Drugi wyróżnik to rozdzielczość: HX-A500 nagrywa w 4K/25 kl/s. Oczywiście dzięki WiFi można nią sterować ze smartfona.

REKLAMA

REKLAMA

aparaty i kamery fot. Producenci
fot. Producenci

6. Filmik instant - kamerka Graavia

REKLAMA

Rozwiązanie dla leniwych lub niecierpliwych. Ta kamerka po całym dniu nagrywania sama zmontuje dla Ciebie filmik o wyznaczonej przez Ciebie długości. Sprzedawana razem z zestawem akcesoriów do montowania.

 

REKLAMA

aparaty i kamery fot. Producenci
fot. Producenci

7. Stabilna jak głowa kury - DJJ Osmo kamera z gimbalem

REKLAMA

Niewielka kamerka sportowa, która prawdopodobnie odeśle do lamusa analogowe flyycamy. Sprzedawana razem z trzyosiowym gimbalem Zenmuse X3 pozwala robić "z ręki" filmy tak stabilne, jakbyś kręcił je profesjonalnym sprzętem. Jeśli chcesz zrobić wrażenie na oglądających i montować dynamiczne sceny, dzięki temu zestawowi zrobisz to na pewno. Aha, czy wspomnieliśmy o tym, że kamera kręci w 4K? Podłączywszy do niej smartfona, możesz mieć podgląd obrazu oraz sterować nagraniem z poziomu aplikacji.

MH 04/2016

 

REKLAMA

REKLAMA