[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Analog lepszy od cyfrówki

Wydawałoby się, że wszystko, co nie jest cyfrowe, traci dziś rację bytu. Seria aparatów Nikon F to znakomity przykład sprzętu niepodatnego na wszelkie trendy i uznawanego za nieśmiertelny, o czym przekonuje wybitny fotografik Tomasz Gudzowaty.

lustrzanka analogowa Nikon F6 System pomiaru światła 3D Color Matrix , sterowana elektronicznie funkcja podglądu głębi ostrości... Czy nadal masz wątpliwości, dlaczego jeden z najlepszych polskich fotografów wybrał F6?

Mimo wielkiego postępu techniki cyfrowej, jestem przywiązany do tradycyjnej fotografii analogowej, której przewaga - zwłaszcza pod względem tonalności przenoszonej przez błonę światłoczułą w porównaniu z matrycą elektroniczną - jest dla mnie oczywista. Z tego punktu widzenia, najlepszy dostępny na rynku sprzęt cyfrowy jedynie imituje dobre aparaty analogowe.

Od lat używam lustrzanek firmy Nikon, obecnie modelu F6. Cenię ten aparat za precyzję wykonania i wytrzymałość, sprawdzoną w różnych warunkach terenowych. Zestaw z obiektywami 28-70 mm i 70-200 mm potrafi zaspokoić większość potrzeb zarówno profesjonalisty, jak i zaawansowanego miłośnika fotografii. W drogę zabieram także statyw Manfrotto, wykonany z włókna węglowego, a więc lekki. Przy pewnej ilości ekwipunku każde pół kilograma ma znaczenie.

REKLAMA
Nikon F6

Piekielnie wytrzymała bestia - korpus odlano ze stopu aluminium, zaś jego przód i pokrywy wykonano ze stopu magnezu. Niestraszny jest mu kurz i deszcz. Zaopatrzony został w ergonomiczne rozwiązania, jak choćby gumowe powierzchnie, sprawiające, że uchwyt nie ślizga się pod palcami. Wiadomo także, dlaczego Tomasz Gudzowaty potrafi podejść tak blisko polujących gepardów - aparat działa niczym ninja - supercicha migawka pozwoli Ci zrobić portrety nawet tygrysom z rezerwatu Sunderbans w Bengalu Zachodnim.

Najważniejsze cechy:


Przesuw filmu [kl./s]
5,5
Pola autofokusa
11
System autofokusa
Multi-CAM2000
Tryb ekspozycji
PSAM
Waga (bez baterii) [g]
975
Cena6499 zł

 

 

Men's Health 9/2008

Komentarze

 (10)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij