[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

All inclusive

Na stacji benzynowej zatrzymujesz się nie tylko po to, by zatankować paliwo. To dobre miejsce na postój, drobne zakupy i surfowanie po sieci. A najlepsze jest to, że jest czynne 24 h na dobę 365 dni w roku. 

stacja benzynowa, BP
1. Automyjnia

Z usuwaniem ptasich odchodów czy pozostałości po insektach nie warto zwlekać – już po 24 godzinach mogą zaingerować w strukturę lakieru. Najbezpieczniejsze dla lakieru są myjnie bezdotykowe (45 sekund czyszczenia kosztuje 1 zł). Rolę gąbki pełni tu chemia, dlatego na koniec auto trzeba dokładnie spłukać. Wygodniejsze, bo bezobsługowe, są myjnie automatyczne. Te dobre mają bezpieczne dla lakieru szczotki z mikrowłókien. Mycie z suszeniem trwa krócej niż 10 minut.

REKLAMA

2. Internet

Po co na stacji dostęp do darmowego Wi-Fi? Kierowcy mogą dzięki niemu podczas postoju sprawdzić informacje o korkach i innych utrudnieniach w ruchu (www.bp.pl lub www.googlemaps.pl). Ale warto pamiętać, że korzystanie z ogólnodostępnej sieci bezprzewodowej wiąże się z ryzykiem hakerskim. Nie polecamy logowania się na strony np. banków, szczególnie wtedy, gdy podejrzanie blisko nas kręci się ktoś z laptopem.

3. Bankomat

Brak gotówki to nie kłopot. Na niemal każdej stacji BP znajduje się bankomat. Za usługi i produkty na samej stacji można płacić kartą płatniczą.

4. Sklep

W sklepie na stacji kupisz nie tylko świeże pieczywo, napoje, wędliny, przekąski, alkohol, ale także bukiet świeżych kwiatów. W obcym mieście łatwiej znaleźć stację benzynową niż kwiaciarnię. Sklep jest czynny przez cały rok, niezależnie od pory dnia i nocy.

5. Salonik prasowy

Kierowca podczas jazdy nie potrzebuje rozrywek. Wystarczy mu ulubiona muzyka. Inaczej pasażerowie. Podróż minie szybciej przy interesującej lekturze. Stacje oferują pełen asortyment prasy: kolorowe magazyny i gazety codzienne. Dla najmłodszych polecamy kolorowanki i zabawki.

7. Restauracja

Po obfitym posiłku człowiek staje się senny. Lepiej więc jeść dopiero pod koniec podróży. Kierowcom polecamy coś lekkiego, co doda energii, bez niebezpiecznych konsekwencji. W Wild Bean Cafe są dostępne bułki z ziaren z łososiem albo pełnoziarniste kanapki z jajkiem lub kurczakiem. Jako napój polecamy espresso – zadziała pobudzająco. Jeśli głód nie minął, można dokupić jogurt naturalny i owocowy sok jednodniowy. Na przekąskę w trasie najlepsze są orzechy.

7. Apteka

Leki na przeziębienie oraz te przeciwbólowe (bez recepty) można kupić na każdej stacji benzynowej. I tu uwaga – większość z nich zawiera substancje, które mogą wydłużać czas reakcji oraz powodować senność. W 2014 roku liczba wypadków spowodowanych zmęczeniem lub zaśnięciem wzrosła w stosunku do roku 2013 o 6%. Według CBOS leki bez recepty zażywa 80% Polaków, z których 70% co najmniej raz w miesiącu.

Warsztat samochodowy

1. Płyny eksploatacyjne

Silnik nawet w całkowicie sprawnym samochodzie może wymagać dolewki oleju między przeglądami. Na stacjach paliw można znaleźć olej do niemal każdego rodzaju silnika. Jeśli nie ma akurat tego, który znajduje się w silniku naszego auta, można użyć zamiennika. Należy przestrzegać klasy lepkości i specyfi kacji producenta samochodu. Jeśli nie uda się spełnić obu tych warunków, po dotarciu do celu należy bezwzględnie wymienić olej w silniku.

2. Żarówki

Za niesprawne oświetlenie, a nawet źle ustawione światła policjant ma prawo ukarać kierowcę mandatem (od 20 do 500 zł) oraz zatrzymać dowód rejestracyjny. Choćby dlatego z wymianą przepalonej żarówki nie warto zwlekać. Na stacjach można kupić właściwie wszystkie rodzaje żarówek. Wyjątkiem są ksenonowe, ale z ich wymianą poradzi sobie tylko warsztat samochodowy.

3. Narzędzia

Współczesne auta nie mają na wyposażeniu nawet klucza do kół. W drodze trudno sobie poradzić z wymianą spalonej żarówki. Narzędzia, również te bardziej nietypowe, można kupić na stacji paliw. W ofercie są też opaski zaciskowe. To bardzo uniwersalny „pomocnik”, wykorzystywany nawet przez profesjonalistów. Pozwoliły na osiągnięcie mety wielu zespołom rajdowym.

4. Pomoc w nagłych wypadkach

Kable rozruchowe, linka holownicza, kanister, kamizelka odblaskowa, a nawet uniwersalny korek do wlewu paliwa czekają na roztargnionych kierowców lub tych, którzy wpakowali się w drobne tarapaty. Oczywiście w kłopotliwych sytuacjach przyda się pomoc innego kierowcy. Życzliwości na drodze nigdy za wiele! 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij