ASICS Novablast 2 – recenzja

W lipcu bieżącego roku, ASICS wypuścił na rynek nowy model butów Novablast 2. Pierwsza odsłona zyskała wielu zwolenników i cieszyła się dużą popularnością. Również i ja zaliczam się do tej grupy, dlatego też byłem bardzo ciekawy, co nowego pojawiło się w ich nowym wydaniu.

ASICS Novablast 2 fot. materiały prasowe Asics

ASICS Novablast 2 – uniwersalność

Pierwsze odczucia po założeniu ASICS Novablast 2, to sprężystość i miękkość. Zdecydowanie wyróżnia to te buty od innych, jest to element dla nich bardzo charakterystyczny. ASICS Novablast 2 jest bardzo dobrze amortyzowany. U mnie sprawdza się przy każdego rodzaju treningu, na każdym dystansie, jest butem wszechstronnym i uniwersalnym. Zdaje egzamin przy standardowym wybieganiu, ale również kiedy chcemy wykonać trening interwałowy, sprinty czy podbiegi.

REKLAMA

Przeznaczone są głównie do codziennego treningu, ale ze spokojem możemy wykorzystać je na starty podczas ulicznych zawodów. W tym miejscu zaznaczę, że to właśnie utwardzona nawierzchnia będzie dla nich najlepszym podłożem i tu sprawdzi się najlepiej.

ASICS Novablast 2 – budowa

Asics Novablast 2 posiada wygodną, dzianinową cholewkę wykonaną z siateczki o stosunkowo sporych otworach. Jest dobrze wentylowana, dzięki czemu buty są wystarczająco przewiewne. Komfortowo biega się w nich zarówno w upalne jaki i w chłodniejsze dni. Dobrze dopasowują się do stopy, co wpływa na pozytywne odczucia i wygodę podczas każdego treningu. Co istotne i ważne, stopa w drugiej odsłonie Novablast 2 jest stabilniejsza jak w poprzednim modelu, biega się w nich bardzo pewnie.

ASICS Novablast 2fot. materiały prasowe Asics

Podeszwa środkowa FF Blast sprawia, że Novablast 2 są lekkie i sprężyste. Przy uwzględnieniu wysokiej amortyzacji, buty są dynamiczne i szybkie zwłaszcza, gdy narzucimy im odpowiednio wysokie tempo, wtedy ten but oddaje jeszcze więcej.
Ważną kwestią jest również poprawiony, dobrze stabilizujący zapiętek, który wspiera ruch stopy i nadaje im płynniejszy ruch.

Ciekawie wyglądająca podeszwa z bieżnikiem AHARPLUS jest wytrzymała, zapewnia bezpieczne lądowanie naszych stóp na każdym z biegów.

ASICS Novablast 2 – wygląd

ASICS Novablast 2 wyglądają bardzo nowocześnie. Ich design jest świeży. Oryginalność zapewnia międzyinnymi kształt tylnej części podeszwy, przypominający mi elementy kryształów. Sprawiają wrażenie drapieżnych, co dodatkowo zachęca do szybkiego i agresywnego biegania. ASICS Novablast 2 dostępne są w ciekawej i zróżnicowanej kolorystyce.

Podsumowanie

ASICS Novablast 2 należą do nowej generacji i wyróżniają się spośród innych butów do biegania. Wyglądają nowocześnie, są lekkie i przede wszystkim bardzo wygodne. Dokładając do tego wysoką amortyzację, zapewniają nam wszechstronność i uniwersalność – głównie za te dwie cechy cenię je najbardziej. Jestem pewien, że każdy kto się na nie zdecyduje, zostanie ich wiernym fanem.

Zobacz również:
Lee Phillips na okładkach MH pojawił się aż 29 razy. Tym razem przygotowanie formy było trudniejsze niż zwykle, ale strażak z Londynu udowodnił, że trenować da się w każdych warunkach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA