9 gadżetów, które poprawią Twój sen

Sen to doskonała okazja nie tylko do odpoczynku po ciężkim dniu, ale też do przygotowania się do następnego dnia. Te sprzęty pomogą Ci wykorzystać te 8 godzin optymalnie.

9 gadżetów, które poprawią Twój sen fot. materiały prasowe

1. Lexon Miami Sunrise

Cena: 369 zł; fabrykaform.pl

Piękne połączenie formy i funkcjonalności projektu duetu włoskich designerów: Andrei Quaglio i Manueli Simonelli. W zasadzie jest to budzik, ale budzik o tyle wyjątkowy, że budzi Cię nie tylko dźwiękiem, ale również zwiększającym się natężeniem światła, imitującym wschód słońca. Stąd zresztą nazwa lampobudzika – sunrise. Jeśli uszy masz czulsze niż oczy, możesz się ograniczyć do jednego z sześciu dźwięków budzenia. Oczywiście jest też funkcja drzemki, ale radzimy z niej nie korzystać. Badania dowodzą, że najlepiej jest nastawić budzik na tę godzinę, o której chcesz wstać, i nie dręczyć się już „dosypianiem”, bo urywany sen i tak już niewiele daje.

REKLAMA

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

2. Kołdra puchowa

Cena: od 250 zł; slodkiesny.pl

Kołdra to jeden z najczęściej lekceważonych elementów łóżka. A porządna kołdra puchowa zapewnia komfort termiczny, który pozwoli Ci spać spokojnym snem również w pomieszczeniu, w którym jest chłodno, tzn. panuje temperatura ok. 18-19 stopni C. Jest lekka i ciepła zarazem. Jaką wybrać? Jeśli sypiasz sam, wystarczy Ci kołdra o wymiarach 140 x 200 cm, jeśli śpicie we dwoje, lepsza będzie o wymiarach 160 x 200 cm i większa. Im większy udział puchu w wypełnieniu, tym lepiej. Lepszy jest puch gęsi niż kaczy, bo jest znacznie trwalszy.

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

3. Philips AC3829/10

Cena: 2099 zł; philips.pl

Zakładając, że oddychasz normalnie, czyli około 13 razy na minutę, w ciągu 8 godzin snu wykonujesz ponad 6000 oddechów. Byłoby idealnie, gdybyś za każdym razem wciągał powietrze jak najczystsze i o optymalnej wilgotności. Ten oczyszczacz z funkcją nawilżania może Ci to zapewnić. Potrójny filtr NanoProtectHepa usuwa do 99,7% cząstek PM2,5, alergenów, bakterii, wirusów i gazów, nic nie będzie więc drażniło Twoich płuc, a funkcja nawilżania zmniejszy wysuszenie śluzówek zwłaszcza w sezonie grzewczym, gdy kaloryfery wysuszają nam mieszkania. Kiedy powietrze jest zbyt suche, śluzówki wysychają i śpi się źle.

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

4. Hilding Melody

Cena: 1239 zł; sleepinghouse.pl

Dobre materace nie są tanie, ale – jak do znudzenia przypominamy – spędzasz na nich 1/3 swojego życia, więc nie warto kupować tych najtańszych, które się szybko wyrabiają, tylko kupić raz, a dobrze. Ten, zbudowany z pianki lateksowej, jest stosunkowo twardy – szczególnie dobrze sprawdzi się, gdy sypiasz w jednym łóżku z kimś. Każdy Twój ruch nie będzie kołysał całym łóżkiem, nie stoczycie się też do wspólnego dołka na środku. Ma 7 stref twardości, jest dwustronny, dobry dla alergików, ma kanały wentylacyjne i 15 lat gwarancji. Opłaca się.

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

5. Beurer HM55

Cena: od 128 zł; beurer.com

Warunkiem dobrego snu jest odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. Jeśli masz w domu nawilżacz, masz też wbudowany w niego czujnik. Ale jeśli nie masz, możesz się zaopatrzyć w ten termometr połączony z higrometrem, który na bieżąco będzie Cię informował o temperaturze i wilgotności w sypialni. Optymalne to ok. 18-19 st. C i 45-55%. Po połączeniu z darmową aplikację Beurer FreshRoom będziesz mógł sprawdzać stan atmosfery w sypialni również zdalnie i przygotować sobie idealne warunki, zanim położysz się do łóżka.

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

6. Mi Motion-Activated Night Light 2

Cena: 54 zł; mi-home.pl

Mała rzecz, a cieszy, zwłaszcza gdy musisz w środku nocy wstać, aby napić się wody. Lampka wykrywa ruch i bez Twojej ingerencji oświetli Ci drogę ciepłym światłem, które Cię nie rozbudzi. Dzięki sprytnemu sposobowi montażu możesz ją także wykorzystać w garderobie, na schodach oraz oczywiście koło łóżka. Głowica w kształcie półkuli jest osadzona w podstawce za pomocą magnesów, więc możesz ją skierować w dowolną stronę. Lampka ma minimalny pobór mocy: na jednym komplecie baterii AA będzie działać nawet przez rok.

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

7. La Forma Wyatt

Cena: 576 zł; erli.pl

Szafka nocna przy łóżku to idealne miejsce, by postawić lampkę, odłożyć książkę, zegarek czy postawić szklankę z wodą. Za ażurowymi drzwiczkami możesz zaś trzymać to wszystko, co warto mieć pod ręką, ale czego wolałbyś nie trzymać na widoku: lekarstwa, prezerwatywy, chusteczki higieniczne i co tam jeszcze może Ci się przydać w łóżku. Książki też się zmieszczą. Szafka Wyatt hiszpańskiej firmy La Forma wykonana jest z pomalowanego na biało metalu, ma 54 cm wysokości, 45 cm szerokości i 38 cm głębokości. Jest taka... akuratna. I bardzo stylowa.

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

8. Blaupunkt MS45BT

Cena: 549 zł; blaupunkt.pl

Niewielka, ale zaskakująco dobrze brzmiąca mikrowieża za bardzo rozsądne pieniądze. Radio, odtwarzacz CD i wzmacniacz, z którym możesz się połączyć albo przez wejście Aux, albo USB, albo za pośrednictwem BT. No i jest bardzo ładna. Do sypialni jak znalazł.

9 gadżetów, które poprawią Twój senfot. materiały prasowe

9. Baseus Gan2 Pro

Cena: 259 zł; e-baseus.com

Wielokrotnie pisaliśmy, by telefon zostawiać z dala od łóżka, ale co innego wiedzieć, co należy, a co innego robić. No więc ta ładowarka, wpięta w gniazdko w sypialni, pozwoli Ci błyskawicznie uzupełnić zapas mocy we wszystkich urządzeniach, które potrzebują prądu: telefony, zegarki, słuchawki, głośniki BT, czytniki e-booków, a nawet komputer. Bardzo duża moc ładowarki (100 W) i zgodność z różnymi standardami szybkiego ładowania to właśnie to, co ją wyróżnia.

REKLAMA