REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Czy soja jest groźna dla mężczyzn?

Soja zajmuje coraz więcej miejsca w naszych jadłospisach, bo jest świetnym źródłem białka i obniża poziom cholesterolu. Nad jej uprawami zawisły jednak czarne chmury, gdy okazało się, że może też pozbawiać facetów męskości. Czy faktycznie mamy się czego obawiać?

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2012-01-12 16:24:54

Soja coraz częściej gości na naszych stołach, bo jest świetnym źródłem białka i obniża poziom cholesterolu. Nad jej uprawami zawisły jednak czarne chmury, gdy okazało się, że może też pozbawiać facetów męskości. Czy faktycznie mamy się czego obawiać?

przez ~ropuszka,
    2012-12-17 17:45:15

Hm... A kto kazał mu pić 3 litry mleka, jakiegokolwiek? Jak zdrowy mężczyzna zamiast schabowego zje sobie kotleta sojowego (pyszne mrożone są z Polsoi) raz na tydzień, to mu cycki nie urosną ani ptaszek nie odfrunie. Prócz tego można (a nawet trzeba) jeśc białko roślinne, które występuje nie tylko w soi, ale i w naszej fasoli, w grochu, bobie...

przez ~jazzman,
    2012-12-17 20:17:08

'ropuszka' napisał(-a):Prócz tego można (a nawet trzeba) jeśc białko roślinne, które występuje nie tylko w soi, ale i w naszej fasoli, w grochu, bobie...Bo? Ktoś musi zjeść to, co tak masowo jest produkowane, w myśl zasad "Lepiej zjeść i odchorować, niż żeby się miało zmarnować"? Innych powodów nie widać...

przez ~Leif,
    2013-06-12 09:30:17

Jak zdrowy mężczyzna zamiast schabowego zje sobie kotleta sojowego (pyszne mrożone są z Polsoi) raz na tydzień, to mu cycki nie urosną ani ptaszek nie odfrunie.Żaden zdrowy mężczyzna nigdy nie wziąłby do ust tego sojowego syfu - w każdym razie świadomie i dobrowolnie.

przez ~kj1661,
    2013-07-12 04:46:13

Żaden zdrowy mężczyzna nigdy nie wziąłby do ust tego sojowego syfu - w każdym razie świadomie i dobrowolnie.Mów za siebie. Mnóstwo facetów je soję i nie mają oni problemów zdrowotnych (a przy okazji zyskują czyste sumienie - nie biorą udziału w wykorzystywaniu zwierząt). Co do samego artykułu, to jest napisany dość nieporadnie, chyba na podstawie jakichś streszczeń i strasznie tendencyjnie, jakby redaktor na starcie chciał udowodnić z góry założoną tezę, że soja jest zła. Autor nie pofatygował się do sięgni...więcej

przez ~LilPeneros,
    2013-07-12 12:43:17

Mnóstwo facetów je soję i nie mają oni problemów zdrowotnych (a przy okazji zyskują czyste sumienie - nie biorą udziału w wykorzystywaniu zwierząt).  O jakim wykorzystywaniu zwierząt piszesz ?Jakbyś znał Pismo Święte Starego Testamentu (Biblię), to wiedziałbyś, że:  27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: \"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie po...więcej

przez ~Leif,
    2013-07-12 12:50:02

Mów za siebie. Mnóstwo facetów je soję i nie mają oni problemów zdrowotnychTakich \"facetów\"?  a przy okazji zyskują czyste sumienie - nie biorą udziału w wykorzystywaniu zwierząt    Jesteś ideologicznym fanatykiem wegefaszyzmu - pod chorą ideologię dorabiasz \"dowody\" \"naukowe\".Niestety prawda jest taka, że twoje wegetariańskie wierzenia to tylko zbiór głupawych i naiwnych fantazji masturbacyjnych.Nie będę wklejał artykułów, masz linki poczytaj, jestem ciekaw twoich refleksji i...więcej

przez ~CzyDe,
    2013-07-12 15:55:40

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21353476http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17416779 Nie chcesz krzywdzić zwierząt, ok, ale nie wmawiaj innym, że nie ma to efektu na zdrowie. Swoje poświęcaj w imię jakich chcesz spraw, ja chcę mieć normalny poziom testosteronu (swoją drogą normalny = prawidłowy, a nie prawidłowy według obecnych norm, systematycznie zaniżanych) i cycki u partnerki, nie u siebie.

przez ~kj1661,
    2013-07-12 19:07:30

1) Jestem agnostykiem, Pismo Święte nie jest dla mnie wyznacznikiem (choć szanuję Twoje przekonania), tak samo jak różne stare mity i wierzenia; W imię szeroko pojętej tolerancji religijnej z niecierpliwością czekam na takie postępowe idee wywodzące się z niektórych nieodległych religii jak ukamienowanie za cudzołóstwo, \"honorowe\" zabójstwa, obrzezanie dziewczynek, pedofilia, ofiary z ludzi (dobra, koniec offtopu, ale tak na serio to dla mnie zwyczaje religijne warto zmieniać, jeśli są złe - a zabijanie jest z...więcej

przez ~Leif,
    2013-07-12 20:54:34

[edit 2: możecie sobie minusować moje wypowiedzi, zawsze to lepsze od praktykowanego kiedyś palenia na stosie myślących inaczej :-) ]Cóż za łaskawość drogi Hipokryto.Dobrze, że Ty minusujesz moje wypowiedzi (bez czytania ze zrozumieniem) zamiast palić mnie na stosie :)Mh... widzę, że nie tylko moje. Coś Apostołowie Tolerancji nie są dziś zbyt tolerancyjni... W imię szeroko pojętej tolerancji\"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.\"Gilbert Keith Chesterton a zabijanie jest złemSpłycasz. Zabijanie b...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6
REKLAMA