REKLAMA

Forum - Styl

Dyskusja do tematu: Czy picie kawy szkodzi? Fakty i mity o kawie

Czy kawa szkodzi na serce? Czy kawa odwadnia? Czy kawa jest tylko dla dorosłych? Wciąż jeszcze wielu ludzi żyje w przekonaniu, że odpowiedzi na te trzy pytania brzmią "tak". Ale to błędne przekonanie, bo kawa jest znacznie mniej niebezpieczna niż sądzono kiedyś. To prawda, że kofeina może zabić, ale żeby osiągnąć dawkę kofeiny groźną dla zdrowia, trzeba by naprawdę wypić bardzo dużo. Znacznie więcej niż jesteśmy w stanie wypić. 

Przejdź do artykułu
    przez ~Oliwia,
    2016-10-05 09:51:17

Powinniście jeszcze wspomnieć, że kawa może zmniejszać ryzyko demencji u kobiet http://www.portalspozywczy.pl/kawa-herbata/wiadomosci/kawa-moze-zmniejszac-ryzyko-demencji-u-kobiet,135172.html

przez ~mmt,
    2016-10-15 22:06:24

kawa to ciężki, uzależniający narkotyk (nawet 1 filiżanka dziennie) runujący zdrowie 80% społęczeństwa (z czego 70% jest tego nie świadoma, że choruje czy żle się czuje przez kawę) Skończe pierd**olić w tym jakże żałosnym artykule na zamówienie wielkich korporacji. A jakże tylko kasa się liczy. żałosne.

przez ~Mózgi,
    2016-10-27 14:52:38

W odpowiedzi na komentarz Pana ~mmt, chcielibyśmy zaprosić do zapoznania się z researchem, który zrobiliśmy bez zamówienia wielkich korporacji. Wyniki naszego badania poparte są wiarygodnymi źródłami. Dodam, że pokrywają się z tym, co znaleźć można w powyższym artykule. Zapraszamy do komentowania i dyskusji: http://mozgi.pl/czy-kawa-jest-zdrowa-F953

przez ~Mózgi,
    2016-10-27 15:19:32

Nie wiem czemu poprzedni komentarz nie jest widoczny. Zrobiliśmy research w tym temacie i wyniki pokrywają się z treścią powyższego artykułu. Jeżeli Pan ~mmt ma jakieś sprawdzone źródła informacji, to zapraszamy do zgłaszania uwag do naszego artykułu: http://mozgi.pl/czy-kawa-jest-zdrowa-F953 Jeżeli źródła będą przekonujące, informacje zostaną uwzględnione w researchu. Zapraszamy do dyskusji: http://mozgi.pl/czy-kawa-jest-zdrowa-F953

przez ~Batman,
    2016-11-10 12:58:25

Kawa uzależnia,bez żadnej wątpliwości. Kawa podnosi cholesterol we krwi. Ja mam zdrowe serce i odgòlnie jestem zdrowy,a po wypiciu kawy wielokrotnie zdarzały mi się bóle za mostkiem i to nie było związane z kofeiną,bo sama kofeina takiego efektu u mnie nie wywołała tak samo jak kawa rozpuszczalna. Poza tym pogłoski że kawa jest pryskana dużą ilością pestycydów,prawdopodobnie są wiarygodne. Jest kapitalizm,wiec trudno o wiarygodne badania,gdy większość za mordę trzyma pieniądz. Kawa inaczej oddzialowywuje na organizm kobiety i mężczyzny.

przez ~Mariusz7,
    2016-11-23 13:27:42

Nie wiem jak kawa działa na zdrowie, nie czuje sie ekspertem zeby sie w tym temacie wypowiadac ale na pewno uzaleznia. Sam zrobilem sobie kiedyś przerwe w piciu kawy i najpierw czułem sie fatalnie, ale po jakims czasie sie przyzwyczailem, ze nie zaczynam dnia od espresso

przez ~remek.pl,
    2017-01-27 19:36:33

A jednak starcy i staruszki kawy nie pili i nie piją tak przynajmniej /wg mnie mądrze/ mawiają... więc gdzie ci długowieczni kawosze..? Produkt palony czy to ziarno kawy czy inne produkty zawsze zawierają w sobie substancje powstające w procesie palenia. To zwykła chemia. I są one szkodliwe. Choć w małych ilościach tak jak w alkoholu czy papierosach szkodliwe substancje nie zabijają od razu..Najpierw dostarczają przyjemności i to często latami...Wątroba nerki .... filtrują świństwa aż wcześniej czy później przychodzi moment refleksji...Ale to już może być po ptakach..he, he..

przez ~cr45hb,
    2017-06-15 11:44:35

zapomnieli dodat naglowka "sponsorowane przez lobby kawowe"

przez ~Kawosz lub nie,
    2017-06-15 18:21:12

Ziarno prawdy... jak to ziarno xd

przez ~Paulinka,
    2017-06-20 08:56:04

Oczywiście, wszystko ma swoje wady i zalety. Ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła nie wypić kawki i do tego zjeść jakieś ciacho i jestem przekonana o tym, że to ciastko właśnie bardziej mi szkodzi od tej kawy. Kiedyś piłam znacznie więcej niż jedną, żeby się pobudzić jednak do zmniejszenia ilości przekonał mnie mój dentysta z CMP dent, który pokazał mi jak kawa i inne napoje wpływają na stan moich zębów. Sama też to zauważyłam po głębszej analizie i po wybieleniu moich zębów, że jak ograniczyłam niektóre napoje i...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA