REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: 9 faktów i mitów o narkotykach

Narkotyki budzą wielkie emocje. My do nich podchodzimy chłodno. Interesują nas tylko fakty, nie mity. Zobacz sam, ile jest prawdy w często powtarzanych poglądach.

Przejdź do artykułu
    przez ~saber,
    2009-01-08 19:57:19

Dobry artykuł, bardzo obiektywny. Ale jak zostało zauważone na początku narkotyki budzą emocje, dla mnie tylko i wyłącznie jedną: won! Ostatnio skarbówka weszła na głowę sklepom z niby to legalnymi narkotykami - dopalacze, i bardzo dobrze, z tym też won!Nie powiem, żebym nie spróbował w życiu maryśki, ale cokolwiek ponad to albo częściej niż raz w roku to jak dla mnie jest kopanie sobie grobu.

przez ~luki,
    2009-01-08 21:49:47

\'saber\' napisał(-a):Dobry artykuł, bardzo obiektywny. Ale jak zostało zauważone na początku narkotyki budzą emocje, dla mnie tylko i wyłącznie jedną: won! Ostatnio skarbówka weszła na głowę sklepom z niby to legalnymi narkotykami - dopalacze, i bardzo dobrze, z tym też won!Nie powiem, żebym nie spróbował w życiu maryśki, ale cokolwiek ponad to albo częściej niż raz w roku to jak dla mnie jest kopanie sobie grobu.Podpisuje sie pod tym.Luki

przez ~mystery,
    2009-01-08 22:42:42

Teraz powstają tzw. Coffee Shopy gdzie są sprzedawane dopalacze "legalnie". Oni mówią, że to tylko dla kolekcjonerów a tak na prawdę zwęszyli dobry plan na niezłą kasę i tyle. Wg mnie to takich sklepów nie powinno być, a posiadacze narkotyków, w ogóle ludzi którzy są pod wpływem narkotyku powinni skrupulatnie karać

przez ~elsawicki,
    2009-01-11 09:29:13

Mam pewne doswiadczenie jeśli chodzi o narkotyki. Dziś już mam to za soba. Gdyby ktoś miał jakieś pytanie w tym temacie, chetnie odpowiem o ile będe potrafił.

przez ~theedge,
    2009-01-13 17:03:23

Osobiscie uwazam, ze to dobry pomysl. Żaden ze składnikow produktow tam oferowanych nie jest zabroniony polskim prawem. To nie sa narkotyki. Niech naloza na nie akcyze a beda z tego same korzysci. Mam na mysli wplywy do budzetu panstwa, ograniczenie przestepczosci, przemytu itd. Jak widze wypowiedzi typu "a fe", "won" to ogarnia mnie smiech. To jest dla ludzi doroslych, odpowiedzialnych. Nie sprzedaja tego osobom ponizej 18 roku zycia. Rzeczywistosc jest taka, ze teraz kazdy kto tylko chce mo...więcej

przez ~saber,
    2009-01-13 17:28:08

The_Edge ale papierosy i alkohol są też dla ludzi dorosłych i co faktycznie kupują go tylko osoby powyżej 18 roku życia? Skoro jak sam piszesz, że po alkoholu różne rzeczy i tragedie się dzieją to widać, że i alkohol jest mało odpowiedzialnie pity. Wiem, że brzmi to co najmniej dziwnie i jakbym był abstynentem i w życiu nie przegiął z alkoholem, ale jak ktoś chociażby wsiada po pijaku do auta to jest dla mnie skończonym idiotą i tyle. No więc dorosły nie zawsze jest jednoznacznie z odpowiedzialny.Po co nam jakie...więcej

przez ~theedge,
    2009-01-19 15:48:26

The_Edge ale papierosy i alkohol są też dla ludzi dorosłych i co faktycznie kupują go tylko osoby powyżej 18 roku życia?Tak. Mi osobiscie przez chyba 3-4 lata po ukonczeniu 18 roku zycia nadal kazano przedstawiac dowod tozsamosci. Oczywiscie zdarzaja sie nieodpowiedzialni sprzedawcy ale to sa nieliczne przypadkiA czy "dopalacze" kupuja osoby ponizej 18 roku zycia? - NIEPo co nam jakieś mózgoskętne substancje ogólnodostępne jak bułki w piekarni?A po co nam alkohol i papierosy? Czy te substancje sa mozgo...więcej

przez ~beloved,
    2009-01-19 17:16:21

Wogóle to nieporozumieniem jest porównywanie dopalaczy do alkoholu. Alkohol, oprócz tego, że spożyty w dużych ilościach robi z człowieka pajaca, to picie np. lampki wina do obiadu dla niektórych ma zbawienne skutki. A dopalacze? Nic z tego. To inna liga, więc bez sensu jest ripostowanie "to dlaczego alkohol nie jest zabroniony?" Poza tym BZP wchodzący w skład niektórych dopalaczy to bomba z opóźnionym zapłonem. Niektórzy mogliby powiedzieć, że to jest nieszkodliwe, "bo przecież nic nie czuje, świe...więcej

przez ~saber,
    2009-01-19 21:08:32

Palenie papierosów jest chore, bo to jest trucie organizmu na własne życzenie i to w każdej ilości (tutaj można by się odwołać do tego co napisał Beloved w swoim poście na temat alkoholu). Ogólnie nie mam zaufania prawie do wszystkiego co się pali i z czego dym się wdycha, stąd po prostu na tyle na ile jest to możliwe nie toleruję takich rzeczy. Mam napisać, że lubię jak mi ktoś w nos dmucha chmurą dymu?Jeżeli ktoś potrzebuje do szczęścia palić jakieś wątpliwego pochodzenia i o dziwnym składzie rzeczy to jest je...więcej

przez ~beloved,
    2009-01-19 22:06:57

Wszystkie skutki, które tu wymieniłeś dotyczą nałogowego picia alkoholu. Nie widzę ani jednego myślnika, który mógłby być spowodowany wypiciem dziennie jednego kieliszka wina. Dlatego chciałem wskazać tą różnicę - alkohol w małych ilościach w większości bardziej pomaga niż szkodzi, co trudno powiedzieć o środkach psychoaktywnych, jakimi są BZP. Imho odciąganie uwagi od problemu alkoholem to zwykłe odwracanie kota ogonem. Nożem kuchennym też można zabić, dlaczego nikt na to nie zwrócił uwagi?\'The_Edge\' napisał(...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA