REKLAMA

Forum - Fitness

Dyskusja do tematu: Sylwetka bez karnetu, czyli trening w domu

Najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu nie musi błyszczeć. On po prostu ma być skuteczny. Sprawdź, w jaki sposób taśmy oporowe, piłka lekarska, kettlebell, liny TRX oraz piłka szwajcarska pozwolą Ci spalić tłuszcz i zbudować mięśnie ze stali.

Przejdź do artykułu
    przez ~Kamil_C,
    2015-07-03 12:01:57

Wszystko ładnie, pięknie. Tylko szkoda, że w sporej ilości mieszkań w starych blokach przeważnie nie ma możliwości zamocowania tych wszystkich taśm, itp. Wielu ludzi nie ma też miejsca ani warunków do używania piłek lekarskich - ewentualnie mogą wyjść na klatkę schodową i poodbijać trochę o ścianę pod warunkiem, że ich sąsiedzi nie zlinczują <_< Ze wszystkich opcji w tym artykule pozostają jedynie kettle, o ile się wie, jak nimi ćwiczyć.Zestaw sztangowy, który starczy na trochę też da radę złożyć.

przez ~Quzac91,
    2019-12-18 07:36:30

No i właśnie o to chodzi, że domowa siłownia może się obejść bez jakiś sztang. Wystarczą hantle, jak masz możliwość, to mocujesz taśmy i ewentualnie kettle. Wiadomo, że nie zastąpi to w 100% siłowni z trenerem, ale jak masz nic nie robić, a ćwiczyć w ten sposób, to moim zdaniem jak najbardziej warto.

przez ~luc28,
    2019-12-23 08:07:58

Kiedyś domowa siłownia to było targanie wiaderek z kamieniami i jakieś prowizoryczne sztangi ;) teraz jednak dostęp do tych sprzętów, nawet nieco lżejszych jest zdecydowanie łatwiejszy. Sam od jakiegoś czasu urozmaicam trening w mieszkaniu właśnie taśmami i daje to zadowalające efekty.

przez ~irydion,
    2019-12-27 09:06:46

Potwierdzam patent z piłką lekarską. Bardzo zapomniany przyrząd, a może zdziałać tyle, co sztanga. Do domowej siłowni jak znalazł. Kupić taką też nie problem. Na necie aż się roi od ofert.

przez ~Adamo,
    2019-12-28 09:59:41

Domowa siłownia jest dobra, ale dla początkujących. Zaawansowani raczej nie będą w stanie w ten sposób wypełnić treningu. Chyba że ktoś ma na chacie cały atlas i różnego rodzaju przyrządy. Z drugiej strony, można zrobić sobie swojego rodzaju survival treningowy i pobudzić kreatywność przy wymyślaniu ćwiczeń.

przez ~Mietek,
    2019-12-30 17:07:17

Zawsze mi się marzyła domowa siłownia, ale po ludzku, nie mam miejsca na taką. Wymyśliłem sobie jednak, że chyba w piwnicy trochę wygospodaruję miejsca. Zmieści mi się mała ławeczka, a do tego wspomniane w artykule kettle i powinno być spoko.

przez ~Tomaszszsz,
    2020-01-15 18:37:47

Domowa siłownia jest rewelacyjna na początku treningu. Pozwala na dopracowanie każdego elementu planu oraz podbudowanie własnej wartości. Pójście na siłownię, gdzie ćwiczy wiele doświadczonych już osób łatwo zniechęca do trenowania. Dlatego szczerze polecam!

przez ~gawron,
    2020-01-20 08:30:58

Pomocny artykuł jeśli chodzi o sprzęt dla początkujących. Na domową siłownię zdecydowałem się miesiąc temu. Może poszerzę swoje dotychczasowe ćwiczenia o proponowane przyrządy. Na razie nie straciłem zapału, więc myślę, że będzie dobrze.

przez ~hardkor200,
    2020-01-21 07:33:41

Moim zdaniem ćwiczeń na siłowni nic nie zastąpi. Jednak sam zaczynałem od domowej siłowni. Może nie tak profesjonalnie jak przedstawiono to w artykule ale wyrzeźbiłem co miałem wyrzeźbić. Byłem zadowolony z efektów. A rozpoczętą pracę kontynuowałem już na siłowni.

przez ~otis,
    2020-01-21 20:52:12

Nie sądziłem, że coś tak starego jak piłka lekarska będzie wykorzystywana w treningu. Kojarzy mi się ona przede wszystkim z lekcjami WF a nie z profesjonalnymi ćwiczeniami. W mojej domowej siłowni jeszcze jej nie mam, ale kto wie może warto spróbować.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA