REKLAMA

Forum - Fitness

Dyskusja do tematu: Nowe zasady treningu siłowego

Żeby stać się większym, musisz najpierw być silniejszy - twierdzi Robert Dos Remedios, najlepszy uniwersytecki trener Ameryki 2006 roku. Coach Dos zdradza MH swoją filozofię treningu i swoich 5 najskuteczniejszych sposobów na zbudowanie masy, siły i wytrzymałości.

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2009-08-06 21:15:07

Żeby stać się większym, musisz najpierw być silniejszy - twierdzi Robert Dos Remedios, najlepszy uniwersytecki trener Ameryki 2006 roku. Coach Dos zdradza MH swoją filozofię treningu i 5 najlepszych sposobów na zbudowanie masy, siły i wytrzymałości.

przez ~aalf,
    2009-08-10 12:24:10

Witam,mam sugestię do redakcji MH. Moglibyście zamieścić przykładowy trening a la DOS oraz atlas ćwiczeń. Poza tym, czy w najbliższej przyszłości ukaże się polska edycja książki napisanej przez trenera Dos'a we współpracy z MH,: "Power training"?pozdrawiamAlf

przez ~krzysb6,
    2009-08-10 23:20:04

Mam takie jedno pytanie... nie jestem jakimś zaawansowanym kulturysta i chcialbym sie dowiedziec jak uginanie ramion ze sztangielkami można zamienić na podciąganie sztangi w opadzie. Wydaje mi się ze przy tych cwiczeniach pracuja w ogole inne grupy mięśniowe. Chyba ze to jest uginanie ramion ze sztanga w opadzie to przepraszam za błąd. Czy mógłbym mi ktos to wytłumaczyć... pozdrawiam.

przez ~immune,
    2009-08-11 15:12:32

\'krzysb6\' napisał(-a):Mam takie jedno pytanie... nie jestem jakimś zaawansowanym kulturysta i chcialbym sie dowiedziec jak uginanie ramion ze sztangielkami można zamienić na podciąganie sztangi w opadzie. Wydaje mi się ze przy tych cwiczeniach pracuja w ogole inne grupy mięśniowe. Chyba ze to jest uginanie ramion ze sztanga w opadzie to przepraszam za błąd. Czy mógłbym mi ktos to wytłumaczyć... pozdrawiam.W artykule jest mowa o "uginaniu przedramion", a więc typowym ćwiczeniu pompującym biceps. W prz...więcej

przez ~czytacz,
    2009-08-11 17:10:47

Kurcze, wydawalo mi sie, ze podciaganie sztangi w opadzie wywiera mniejszy wplyw na biceps niz uginanie przedramion. W kazdym razie nigdy podczas tego cwiczenia nie doznalem tego uczucia meganapompowania i zmeczenia miesnia. Ale moze faktycznie... Musze to jakos sprawdzic

przez ~immune,
    2009-08-11 18:20:35

Ja też nigdy nie mogłem jakoś w to uwierzyć dopóki pewnego dnia się nie przemogłem myśląc, że przecież w najgorszym wypadku stracę kilka tygodni treningu dla tego mięśnia. Postanowiłem, że będę co dwa tygodnie sprawdzał efekty i jeżeli test siłowy wyjdzie niezadowalająco, ponownie wrócę do sztangi i modlitewnika. Sztanga w opadzie daje znakomite rezultaty przede wszystkim jeżeli chodzi o przyrost masy i siły. Mięsień dwugłowy wydłuża się, nabierając raczej atletycznego wyglądu aniżeli "pompy kulturystycznej...więcej

przez ~aalf,
    2009-08-13 17:16:21

Szkoda, że ta książka nie jest nigdzie w Polsce dostępna, ba nawet nie ma nigdzie jej w formie ebook'a. Swoją drogą, ludzie z redakcji MH, forum chyba nie odwiedzają....

przez ~bartolomeo107,
    2009-08-13 19:22:26

"Nowe zasady treningu siłowego" - jak dla kogo. Ja zawsze byłem przekonany, że nie ma sensu na początku robić treningu objętościowego, tylko siłowy. Dla mnie nie ma w tym nic nowego.Alf, widzę, że nie interesujesz się zbytnio sportem. Po co ci książka "Power Training" , żeby znaleźć ćwiczenia na dynamikę. Poszperaj w necie tematy o podnoszeniu ciężarów, czyli o dwuboju olimpijskim . Trening dwuboju jest wg mnie fantastyczny - same ćwiczenia wielostawowe , więc szybko widać wyniki i co najważn...więcej

przez ~jonas,
    2009-08-20 17:13:11

Czy zawsze jest czas by rozpocząć przygodę z siłownią ? Jak zacząć pierwszy raz na siłowni, tak jak chcę czy są jakieś wprowadzenia oswajające ?co oznacza seria, 5 serii po 3 razy, czy to że np. robię 60 brzuszków po 3 razy między przerwmi ?

przez ~aalf,
    2009-08-20 21:38:04

Panie Moderatorze...... zapraszamy do czyszczenia tematów z 'dziwnych' postów. Vide oba posty nad moim. Pozdrawiam

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA