REKLAMA

Profil ufok

zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Ale zobacz że mi wychodzi przy 20% prawie 2,5gB więc jak mam to zrobić żeby było 1.5gB, ile mam tego ryżu jeść kilka kilo dziennie czy jak, w ogóle jak dostarczyć 8gW z pożywienia.
    ufok, 2013-11-17 00:06:17
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Według wielu z forum teraz jest optymalnie jeść do 1.5gB więcej organizm nie potrzebuje. A to oznacza że trzeba jeść jeszcze więcej tłuszczy albo jeszcze więcej węgli. Przy mojej aktywności potrzebuję 3300kcal żeby zachować wagę czyli jakieś 3600kcal żeby budować.
    ufok, 2013-11-17 01:21:52
    zgłoś
    Jakie dania węglowodanowe bez białka
    Witajcie,ułożyłem dietę ale brakuje mi 120g węgli, białko już przekraczam więc nie mogę włączyć jeszcze jednego pełnowartościowego posiłku a jak do tych posiłków co mam dodam jeszcze trochę ryżu albo ziemniaków to poczuję się jak świnia w korycie. Czy ciasto upieczone na mące żytniej (bez cukru) będzie dostarczało złożonych węgli a może znacie jakieś w miare smaczne dania węglowodanowe.
    ufok, 2013-11-17 13:10:12
    zgłoś
    Owoce to fruktoza a płatków owsianych nie trawię. Makaron mi smakuje, ale z czym jeśli nie z kurczakiem albo z mielonym. Wyczytałem że te owoce dostarczają węgli złożonych, możecie to potwierdzić: - morele- pomarańcze- śliwki- gruszki- grejpfruty
    ufok, 2013-11-17 14:45:20
    zgłoś
    Mam ale już powoli się odnajduję, przeczytałem Twój temat i wiem już że fruktoza zdrowa, natomiast bardziej staram się opierać na węglach złożonych. Zauważyłem też że w tamtym temacie nie zalecasz wliczania białka roślinnego, z czym się nie mogę zgodzić, gdyż przy odpowiedniej diecie jest to również wartościowe białko i nie należy z nim przesadzać (np. zjadając jego duże ilości nie liczone do bilansu). Poza tym nie licząc białka roślinnego zakłamuje się kaloryczność potraw. Ale to temat na inny artykuł i jest wiele opinii o białku roślinnym, dodam że kilkanaście lat temu białko sojowe było uważane za idealne dla człowieka.
    ufok, 2013-11-17 18:22:33
    zgłoś
    Dieta 3700kcal, duża aktywność fizyczna
    Hejka,ułożyłem dietę na dni treningowe, proszę o ocenę Śniadaniejajecznica, chleb razowy z masłem, kakao, sok pomarańczowy z kreatyną38gB, 44gT, 86gW podczas gry zjadam banana26gW po tenisie zjadampłatki na mleku z łyżeczką kakao15gB, 9gT, 74gW dwie godziny później obiad (posiłek przed treningowy)pierś kurczaka z ryżem, do tego sałatka warzywna39gB, 4gT, 115gW30min. przed treningiem sok pomarańczowy z kreatyną15gW po treningu siłowymWPC na mleku, rodzynki, sok pomarańczowy z kreatyną25gB, 6gT, 70gW godzinę później kolacjaTortilla z kurczakiem lub kebab (domowej roboty)35gB, 30gT, 80gW później oglądam TV i zjadam trochę słonecznika i orzeszków, do tego pomarańcza10gB, 30gT, 25gW godzinę przed pójściem spać zjadam kawałek wędzonej ryby10gB, 10gT razem wychodzi zaokrąglając170gB - i to jest za dużo bo aż 2,3g.kgmc i nie wiem jak to zmniejszyć140gT - idealnie 1,9g/kgmc490gW - prawie idealnie 6,9g/kgmc jeśli macie jakieś uwagi to napiszcie.
    ufok, 2013-11-17 18:34:44
    zgłoś
    Dieta tłuszczowa a masa mięśniowa
    Jako że jestem na LC od kilku miesięcy mogę powiedzieć że masy raczej się na tłuszczowej diecie nie zrobi, tzn. wielkich przyrostów, natomiast zdecydowanie spala się tłuszcz bez diametralnej utraty wagi a to oznacza że mięśnie się budują. Od jutra przechodzę na HC i zobaczę różnicę o czym napiszę.
    ufok, 2013-11-17 19:17:12
    zgłoś
    To masz fajnie, akurat ja muszę kalorie liczyć i dbać o ich ilość i jakość, to podstawa gdy się uprawia poważniej jakiś sport.
    ufok, 2013-11-17 22:59:20
    zgłoś
    Tak białko roślinne nie posiada pełnej puli aminokwasów ale to nie znaczy że nie należy go wliczać do bilansu kalorycznego czy też ilości zjadanych białek (patrz roślinożercy), szczególnie jeśli spożywamy również białko zwierzęce (nieraz w tym samym posiłku). Wiele osób tak robi i później się dziwią skąd tycie albo choroby a zjadają 3gB/kgmc. Więcej można poczytać tu: http://potreningu.pl/diety/artykuly/139/czy-bialko-roslinne--nalezy-wliczac-do-diety
    ufok, 2013-11-18 11:46:56
1 2 3
STRONA 3 z 3
REKLAMA