REKLAMA

Profil ufok

zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Hejka,z początku witam wszystkich, jestem tu nowy i bedzie milo jeśli mi coś zaproponujecie. Opiszę wpierw siebie i swoje nawyki zywieniowe, w wielu aspektach mam trenera ale postanowiłem że tutaj też mogą być fachowcy i może nawet bardziej obeznani w temacie odżywiania.Więc jak nazwa tematu wskazuje gram w tenisa, amatorsko ale często, kilka godzin tygodniowo, mój trening jest podzielony na 5 dni i tak w pierwszym dniu trenuję na siłowni FBW oraz biegam, w drugim dniu biegam i wykonuję ćwiczenia typowe dla tenisisty czyli na gibkość i szybkość, ze skakanką, z piłką lekarską itp. Trzeciego dnia mam jedynie 30 minut biegania, czwarty dzień przerwa bez treningu, piąty dzień trening na siłowni i bieganie, szósty dzień to co w drugim dniu i siódmy dzień odpoczywam. Od poniedziałku to co wyżej. Do tego dochodzi gra w tenisa ale to w różne dni. Treningi mam wieczorem 18-19:30.Dietę mam ułożoną w ten sposób że jem siedem posiłków dziennie licząc razem z potreningowym carbo i orzeszkami do filmu. Mam tendencje do przybierania brzucha więc nie jem wiele węglowodanów, aktualnie mam stosunek 1:1 węglowodany do tłuszczy i wynosi on 3,3g/kgmc. Białka jem 2,5g/kgmc. Codziennie dostarczam 3800kcal.Ważę 70kg przy 175cm a chciałbym ważyć 80kg, więc chcę przytyć ale nie wszędzie, tzn. nie chcę aby waga zubożyła moje wyniki w grze. Ćwiczę przede wszystkim nogi i brzuch oraz ramiona. Klatkę i plecy mniej ale też. Ogólnie całe ciało trenuję 3 razy na 2 tygodnie.Zastanawiam się co Wy byście doradzili żeby przytyć te 10kg ale nie stracić szybkości przy tym i zwinności na korcie. Czytałem że łatwo można nabrać masy jedząc więcej węglowodanów, ale próbowałem tego i grubłem w pasie a tego nie chcę. Czytałem też o diecie wysokotłuszczowej, że też się tyje ale wolniej i bardziej sucha masa.Czy według was moje proporcje kaloryczne mam odpowiednio dobrane czy może coś zmienić, czy to prawidłowo mieć 1:1 węglowodany do tłuszczy czy organizm głupieje nie wiedząc co odkładać a co spalać. Czytałem w tej diecie tłuszczowej że wtedy się ucina węglowodany i organizm wie że ma brać z tłuszczy, ale ta dieta to bardziej na rzeźbę chyba i jak chce się schudnąć a ja chcę przytyć.Hmm ciekawe czy coś mi poradzicie, to skomplikowany przypadek. Wszystkim dzieki za odwiedzenie watku.ufok
    ufok, 2013-11-11 04:24:15
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Z początku dziękuje Ci za odpowiedź, choć nie wiem dlaczego od razu znajomość zaczynasz od wyzwisk i obrażania. Ale cóż, różne mamy widać metody konwersacji. Dietę układał mi profesjonalista od żywienia sportowców więc raczej zna się na rzeczy, jem zdrowo i czuję się zdrowo. Chodziło mi raczej o proporcje, czy jeszcze ucinać węgle czy może tak być.   Że co takiego masz?!B: 175 g, T: 231 g, W: 231 g. Stosunek BTW - 1:1,3:1,3B: 700 kcal, T: 2079 kcal, W: 924 kcal = BTW 3703 kcal (rzekomych)B: 19% kcal, T: 56% kcal, W: 25% kcal = 100% kcalMasz tu swoją \"tendencję\". Nie masz bladego pojęcia o żywieniu. Brak Ci elementarnej wiedzy. Przy takiej proporcji BTW możesz się martwić m.in. o wysokość cholesterolu LDL, o cukrzycę typu II, a nawet o chorobę nowotworową.  Czegoś nie doczytałeś. Miałem tendencje do brania wody i przybierania w okolicy talii właśnie na diecie węglowodanowej, teraz tego nie zauważyłem. Poza tym odbiję piłeczkę, albo zrobiłeś to specjalnie albo nie wiesz o czym piszesz. Gdybym miał dużą ilość węglowodanów to byłoby ryzyko chorób o których piszesz. Przy moim trybie dnia musiałbym ich zjeść ogromną ilość i wtedy to byłaby murowana cukrzyca. Od tłuszczy jeszcze jej nikt nie dostał ;). Cholesterol owszem ale to akurat pilnuję, poza tym cholesterol jest też zdrowy więc nie demonizuj ;). Mam dużo tłuszczy gdyż ich spożycie kosztem węglowodanów właśnie chroni przed chorobami serca, miażdżycą czy nowotworami oraz ze względów praktycznych o których pisałem wyżej.  I ten wysiłek fizyczny Ci trochę ratuje skórę, acz i tak przy takiej podaży białka jesteś samobójcą; za taką głupotę płaci się krótszym życiem. Co do białka to może masz rację ale jest to naturalne białko dostarczane z pożywienia (część roślinnego więc niższe BV i ogólnie będzie mniej), suplementuję jedynie 25g w dni kiedy mam siłownię. Ale żeby podaż białka była samobójtwem to przesadziłeś, wg. wszelkich kalkulatorów wychodzi mi 2,3gB/kgmc.  Już jesteś na tzw. \"diecie tłuszczowej\", choć nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, geniuszu. A co napisałem, przecież wiem to doskonale, o co innego pytałem w temacie, ale dziękuje za komplement.
    ufok, 2013-11-13 03:32:14
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    [mod.] Ale powiedzcie dlaczego fatalna ta dieta. W jaki inny sposób dostarczyć energii blisko 4000kcal żeby nie jeść kilograma węglowodanów. Moim zdaniem przy takim zapotrzebowaniu kalorycznym trzeba opierać się na tłuszczach ale powiedzice co należałoby jeszcze skonsultować.
    ufok, 2013-11-13 12:54:30
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Łajno miałeś, a nie tendencję, matołku. Przestałeś się paść jak wieprzyk, bo odsunąłeś się trochę od koryta. A to czy powinieneś dalej ucinać węglowodany czy pójść w drugą stronę i przyciąć tłuszcze - tego Ci nie powiem, bo możliwe, że bazujesz w swej \"diecie\" na tłuszczach roślinnych. Obraź mnie raz jeszcze a dam Ci okazję abyś mi swoją wiedzę przekazał w cztery oczy. Obiecuję.
    ufok, 2013-11-13 16:59:58
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Chciałem żebyście doradzili a wywiązała się jakaś dziwna kłótnia. Zrozumcie że nie mogę wcinać 60% węglowodanów bo musiałbym ich wówczas zjeść 600g dziennie. Trzy miesiące i wyglądałbym jak balon, już nie mówiąc o powikłaniach dla żołądka. A białka już i tak mam dużo więc jeszcze zwiększanie do 25% byłoby niezdrowe i nawet wątpie że by się strawiło. Jedynym rozwiązaniem jest dostarczanie energii z tłuszczy ale nie rozumiem dlaczego nie może być T=W czy ktoś mógłby mi to rozpisać, dlaczego nie może być 2000kcal z T i 1000kcal z W. Zaciekawiło mnie to więc chciałbym poznać jak to się ma do siebie. Jak chcecie to wkleję swoją dietę.
    ufok, 2013-11-13 17:07:27
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Czyli trzeba wprowadzić korekty do diety. Do ilu gram mam obciąć węglowodany, mniej niż 150g też nie chcę bo wtedy nie smakują mi posiłki.
    ufok, 2013-11-13 18:26:48
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Ludzie co temat z Ciebie leją a Ty dalej swoje [mod.], też jestem zwolennikiem diety tłuszczowej ale nie ma żadnych proporcji, poza tym 0,8gW to zdecydowanie za mało aby wykorzystać dostarczone białko, skoro jesteś specem to wiesz skąd się to bierze. Twoje podejście do diet tłuszczowych jest skrajne i błędne, ŻO to kolejny marketingowy bełkot jak inne diety cud Kwaśniewskiego (jak można oceniać wartość człowieka na podstawie jego diety), Atkinsa czy innych pseudo doktorów żywienia. Diety te opierają się na jednym modelu ale zazwyczaj przerabiane dla marketingu. Czemu Ty wreszcie nie zrozumiesz że ludziom kumatym nie wciśniesz na talerz trawy i tofu, weź sobie te Twoje ŻO i żyj dwa wieki, ale zrób też coś dla siebie i dla nas, nie zaśmiecaj for.
    ufok, 2013-11-14 02:52:01
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=42 Życzę przyjemnej lektury, \"sportowcu\"! To mój temat więc jakbyś miał odrobinę taktu to proszę nie linkuj do tego heretyka, według ogromnej rzeszy ludzi i badań naukowych (patrz wikipedia) ten człowiek truje swoimi dietami, jeśli lubisz jego metody odżywiania stosuj je ale nie namawiaj innych do niezdrowego trybu życia. Ja np. nie wierzę w magiczne optima bo czegoś takiego być nie może. Każdy jest inny i każdy musi mieć dietę dostosowaną do siebie. I jakby można to proszę o powrót do tematu, mieliście mi pomóc a nie się przekrzykiwać, forum z założenia ma być miejscem wymiany poglądów i wiedzy a nie zbiornikiem na wyrzucanie frustracji i obrażania się nawzajem.
    ufok, 2013-11-14 14:22:10
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    To mało istotne jak nastawieni, człowiek który w swoich naukowych dywagacjach ocenia ludzi na podstawie ich diet i potrafi obrażać kogoś przez to co je (zresztą teraz wiem skąd Twoje epitety) jest dla mnie niegodny szacunku. Poza tym zbyt wiele badań obaliło jego tezy więc ja stosować się do jego zaleceń nie będę. I poczytaj kochaniutki co to troll (albo popatrz w lustro) a stosunki podaje się BTW nie BWT. Każdy post nie na temat będę raportować.
    ufok, 2013-11-14 14:32:18
    zgłoś
    Dieta dla tenisisty
    Wszystkie kluczowe posty napisane przeze mnie w tym wątku znikły Zostały zaraportowane więc zniknęły, jak napiszesz coś na temat to napewno będzie dla potomnych ale zlituj się bez Kwaśniewskiego i ŻO.
    ufok, 2013-11-14 19:20:24
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA