REKLAMA

Profil robin

zgłoś
    Tętno... Pytanie, czy coś jest nie tak
    A może coś jest nie tak z tymi czujkami? Mam 35 lat i tętno 180 mam tylko przy najszybszym sprincie, więc jak miałeś 189 przy spokojnym biegu to raczej wskazuje to na błąd pomiarowy. Śpij spokojnie
    robin, 2009-01-15 16:51:32
    zgłoś
    Tętno... Pytanie, czy coś jest nie tak
    Dzięki Marecki, ciekawy post.Za 1. Wzór Sally Edwards do obliczenia tętna maksymalnego (HRmax)HRMax = 210-wiek/2 - (0.11*waga) + C,gdzie stała C dla kobiet wynosi 0 a dla mężczyzn 4.Błąd tak obliczonego HRMax nie przekracza zwykle 5%.2. Reguła Karvonena wykorzystywana do obliczania 4 podstawowych stref wysiłkowychStrefa X% = (HRmax-HRrest) * %X/100)+HRrestStrefa 1 (60–70% HRmax) – poprawa wydolności serca, duże spalanie tłuszczu.Strefa 2 (70-80% HRmax) – poprawa wydolności sercowo-naczyniowej, spalanie tłuszczu, poprawa siły mięśniowejStrefa 3 (80-90% HRmax) - przejście od treningu aerobowego do anaerobowego. W tej strefie organizm nie jest już zdolny efektywnie usuwać kwas mlekowy z mięśni. Udział tłuszczu jako źródła energii jest niewielki.Strefa 4 (90-100% HRmax) – wysiłek maksymalny, tylko dla osób dobrze wytrenowanych. Powstaje duży dług tlenowy.
    robin, 2009-01-16 09:51:35
    zgłoś
    Co chcielibyście zmienić na stronie MH?
    Usprawniłbym wyszukiwarkę. Szukałem treningu 3 w 1 o którym była wzmianka w ostatnim numerze MH i wyszukiwarka go nie znalazła -
    robin, 2012-10-16 14:24:41
REKLAMA