REKLAMA

Profil polanddanny

zgłoś
    Jaką suplementacje wybrać?
    Witam,niedawno wróciłem na siłownię (po ponad rocznej przerwie) i zastanawiam się nad suplementami. Interesuje mnie przyrost masy mięśniowej Po tej przerwie siła spadła mi znacznie, straciłem ok. 2 kg mięśni. Brałem wcześniej gainera bo mam trudności z przybraniem jakiejkolwiek masy czy to mięśniowej czy to tłuszczowej. Z gainera byłem średnio zadowolony Teraz myślę nad aminokwasami, ludzie sobie je chwalą jednak nie bardzo się na tym znam. Wiem, że to gotowe "cegiełki" do budowy mięśni. Ponadto w mojej diecie jest stosunkowo mało białek co przemawia chyba za aminokwasami Jakie suplementy możecie mi polecić? Chciałbym konkretne typy. Interesuje mnie efektywne działanie, głównie przyrost masy mięśniowej (optymalnie 5kg) i brak efektów ubocznych.
    polanddanny, 2010-09-26 12:48:22
    zgłoś
    CYTAT(Quartz @ 26-09-2010, 13:32) Skoro niedawno wróciłeś to po co ci suplementy?Kup sobie Apap i Aviomarin. Nie no poważnie człowieku- skoro masz zamiar brać suplementy i odżywki to wypadało by dowiedzieć się jak działają.białka=aminokwasyBiologia poziom podstawowy.Wiem, ze bialka to aminokwasy- przerabiałem to w szkole na chemii i biologii na zakresie rozszerzonym w LO. Chodzi mi o ich specyficzne działanie pod kątem kulturystyki. Aminokwasy nie powodują szkód w organizmie, nadmiar wydalany jest z moczem, przy długim spożywaniu trzeba uważać nerki itp. Chodzi mi o konkretne produkty i ich efektywność bo aminokwas aminokwasowi nie równy. Poza tym to nie są same aminokwasy, jest tam pełno różnych dodatków i ulepszaczy.Druga kwestia- po co mi suplementy na początku- chce je zacząć brać za jakiś miesiąc i już sie do tego przybieram.
    polanddanny, 2010-09-26 14:08:52
    zgłoś
    CYTAT(Przem86 @ 26-09-2010, 13:55) I robiłes cykl na gainerze? .Na mase jest zbilansowana dieta uwzgledniajaca dodatni bilans kaloryczny i oczywiscie odpowiedni trening i tego sie trzymaj na początek. Potem możesz pomyslec nad suplementami które i tak niezdziałaja cudów jesli dieta bedzie kulawa. Jak bardzo chcesz pieniądze wydac to polecam zakupić witaminy i minerały Robiłem cykl, efekty średnio zadowalające, siła podskoczyła znacznie, obwodowo było średnio. Trening dobrze ułożony przez instruktora, zbilansowany. Właśnie co do bilansu energetycznego to suplementy też mogą pomóc, czytałem, że niektóre wzmagają apetyt (o ile dobrze pamiętam to ktoś tak napisał o aminokwasach właśnie).
    polanddanny, 2010-09-26 14:13:20
    zgłoś
    CYTAT(Przem86 @ 26-09-2010, 14:19) Ale wiesz że gainer jest tylko do uzupełniania braków składników pokarmowych w diecie? To tak samo jak byś robił cykl na ryżu i kurczaku Zacznij od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego. Ułuz przykladowy jadłospis i trzymaj sie tego. Przyklady diet znajdziesz na forum. Jak zauwazysz ze brakuje ci białka czy weglowodanów to uzupelniasz wtedy np. gainerem lub białkiem z proszku.Wiem właśnie, że gainer to takie uzupełnienie bo z jedzeniem u mnie jest różnie (to brak czasu na coś itp itd. więc myślę właśnie o wspomagaczach). A to niezupełnie tylko kurczak bo gainer ma tez szereg ulepszaczy: tauryny, witaminy itd. Białko w proszku będzie najlepszym rozwiązaniem poza zbilansowaną dietą? Nie carbo czy kreatyna?
    polanddanny, 2010-09-26 14:24:10
    zgłoś
    CYTAT(Przem86 @ 26-09-2010, 14:44) Odżywką białkową wspomagasz sie wtedy gdy za mało spożywasz go z diety Tylko że nawet najlepsze "wspomagacze" na niewiele się zdadza jak bedziesz odpuszczał posilki Przed przerwą dlugo ćwiczyleś?? NA twoim miejscu naprawde rozpisał bym sobie przykladowy plan co jesz i w razie czego dokupił bym białko i/lub gainera do tego witaminy i git. Potem jak bedziesz miał zastuj itp. można pomyśleć o kreatynie.DOBRA DIETA + TRENING + REGENERACJA = MASA Przed przerwą ćwiczyłem troche ponad rok, bylem w miare zaawansowany Byl gainer, trening ukladal instruktor, bylem zadowolony tzn. sila widocznie rosla a waga bardzo oporowo Teraz wlasnie chce udoskonalic swoje cwiczenia.Co do regeneracji to spie po 8, 9 godzin w weekendy więcej. Od czasu kiedy zaczalem cwiczenia ograniczam nocne wypady do minimum.WRÓĆ: Ćwiczyłem półtora roku minimalnie
    polanddanny, 2010-09-26 14:51:22
    zgłoś
    CYTAT(Przem86 @ 26-09-2010, 14:55) Masa nie szła bo jedzenie kiepskie Też myslalem na poczatku ze suplementami zrobie wszystko Sciągnij z neta "dziennik posiłków vitalmaxa" i wpisz sobie swój przykladowy jadłospis. Zobaczysz czego ci brakuje i co musisz dokupić. Z kreatyna na Twoim miejscu bym sie wstrzymał bo na pewno masz duży zapas Faktycznie jedzenie rewelacyjne może nie bylo chociaz sie staralem duzo, czesto, rozmaicie i zdrowo Czyli pewnie wezme sie za diete + gainer + witaminy. Ale ile bym nie zjadł to jakoś nie widziałem znacznych efektów. Mam szybki metabolizm, ciężko mi coś zatrzymac Kuszą mnie bardzo te aminokwasy... Gotowy produkt na miesnie. Na silownie chodzil chłopak, który po aminokwasach miał około 1,9 m, nie wiem ile ważył ale sporo, wyciskał 110 kg i to wszystko w wieku 15 lat! Wyglądał na 25.
    polanddanny, 2010-09-26 15:07:27
    zgłoś
    CYTAT(Borys @ 26-09-2010, 15:25) Zrozum jedną podstawową rzecz... mięśnie nie rosną od kreatyny, gainera, BCAA etc.. mięśnie rosną od utrzymującego się na relatywnie stałym poziomie dodatnim bilansie azotowym i odpowiedniej podaży węgli (tłuszczy i innych ważnych składników) w ciągu całego dnia. Suplementy pomagają, przyspieszają efekt.. ale bez podstaw nie masz co liczyć na sukces w bodybuildingu.Wiem, tyle, ze gainer bardzo pomaga w utrzymaniu dodatniego bilansu czy odpowiedniego poziomu witamin a jego składniki sa dobrane pod katem sportu stad sie tym interesuje.Dzięki za szybką odpowiedz, wiem nad czym muszę jeszcze popracować.
    polanddanny, 2010-09-26 15:35:10
    zgłoś
    Pompki: spal tłuszcz i zbuduj mięśnie
    Mi również brakuje pompek chińskich, są efektywne, warto by było o nich wspomnieć. Dobrze byłoby gdyby ukazał się artykuł poszerzony- szczegółowe informacje odnośnie techniki, serii, ilości powtórzeń, przerw itd. + pompki chińskie, marynarskie itd.
    polanddanny, 2011-07-09 19:56:10
    zgłoś
    \'Granto\' napisał(-a):A jak myślicie, który program opłaca się bardziej robić dla początkującego:1) 100 pompek opisany chyba w majowym MH, bodajże 6tyg robienia pompek mieszane z innymi podstawowymi ćwiczeniami wykorzystującymi swoją masę2) wymienione w tym artykule pompki połączone także z ćwiczeniami wykorzystującymi własną masę?Chodzi mi o takie początkowe nabranie masy mięśniowej czyli ogólnorozwojowy trening, wyrzeźbienie ciała. Za wszelką pomoc dzięki Wg. mnie wybierz drugą opcję. Dla początkujących najlepsze są ćwiczenia złożone, ogólnorozwojowe. Ciężar własnego ciała zapewni szybkie efekty (mówię na podstawie własnego doświadczenia).
    polanddanny, 2011-07-11 13:12:44
    zgłoś
    \'Granto\' napisał(-a):Ok dzięki a mogę na przykład wykonywać w jednym treningu wszystkie wymienione w artykule rodzaje pompek i po pewnym czasie np po 2 tyg dołączyć do tego ćwiczenia ogólnorozwojowe? Chciałbym ćwiczyć tak 3 razy w tygodniu.Na początku możesz mieć luźną formę treningów (chodzi mi o swobodne dobieranie ćwiczeń- np. wszystkie pompki w artykule), wraz ze wzrostem Twojego zaawansowania będziesz musiał już precyzyjnie dobierać ćwiczenia i ich sposób wykonywania tak aby to miało ręce i nogi
    polanddanny, 2011-07-13 23:37:06
REKLAMA