REKLAMA

Profil mariko

zgłoś
    LEANGAINS / Intermittent Fasting
    Hej, proponuję zmianę tematu na " tłuszczówka w modelu leangains", bowiem jak widzę dyskusja dotyczy nie samego leangains, a tłuszczówki również.Co do samego LG mogę się trochę wypowiedzieć, bo stosowałem to ok 3 miesiące(redukcja). Po pierwsze nie trzeba trzymać 16 godzinnego postu. Ostatni miesiąc byłem na wakacjach w miejscu, gdzie nie mogłem nic gotować i wszystko musiałem jeść na mieście. Mimo że wpadało mnóstwo śmieciowego jedzenia(chipsy, pizza, smażony makaron, a raz mcdonalda jadłem 4 dni pod rząd itd) nie utyłem ani grama, a nawet schudłem ponad 1 kg. Przez ostatnie 2 tygodnie trzymałem 14 godzin postu, a w czasie długiego lotu wcale. Podczas tego 14 godzinnego postu nie zauważyłem żadnej różnicy. I teraz do czego zmierzam - jedząc ostatni posiłek o 21 a pierwszy o 11 mamy 14 godzin postu. Prawie jak LG, więc spokojnie można połączyć LG z tłuszczówką. Szczególnie jeśli ktoś je mniej niż 3g tłuszczu na każdy gram białka. A co do niemocy jedzenia rano - dr Kwaśniewski twierdzi że jeśli nie chce nam się jeść to znaczy, że organizm nie potrzebuje jedzenia. Dlatego i ja nie zmuszam się rano do jedzenia, czekam godzinę, dwie i wtedy jem. Zresztą gdzieś czytałem(możliwe że w książce Kwaśniewskiego), że jeśli rano nie chce nam się jeść tzn. że organizm przez noc korzystał z tłuszczu zapasowego.Jeśli ktoś chce zacząć LG to polecam nie wpie*dzielać, tak jak inni radzą. Polecam jeść normalnie, nie przekraczać 150 g białka i nie wciskać w siebie 300 czy więcej gram węgli.
    mariko, 2012-08-29 11:07:21
    zgłoś
    Dieta tłuszczowa a masa mięśniowa
    Ktoś kilka stron temu pytał ile powinien kosztować ser, by był prawdziwym serem, a nie wyrobem seropodobnym. Prawdziwy ser musi kosztować ok 30 zł za kg. Ale czasami nawet za 20 zł można kupić coś sensownego, ale rzadko się to zdarza. Generalnie 25-30zł wystarcza by kupić przyzwoity ser żółty.
    mariko, 2012-09-02 23:42:35
    zgłoś
    Od ponad 3 tygodni jestem na deicie tłuszczowej. Dzisiaj w końcu kupiłem paski ketonowe i wyszło mi ++/+++ czy zwiększyć ilość węgli?
    mariko, 2012-09-19 19:01:58
    zgłoś
    Faktycznie zapomniałem o tym wspomnieć. Podam dla przykładu mój dzisiejszy jadłospis:11:00 3 jajka na maśle(ok 25g), kawałek kiełbaski usmażonej na smalcu(rzadko jem), kilka migdałów, 3 łyżki wiórków kokosowych, 3 łyżeczki śmietany 36%16:00 ok 80g karkówki wieprzowej z odrobiną sosu curry(ręcznie robiony, woda + curry japońskie) + kabanos + 3 łyżeczki śmietany 36%ok 18:30 zmierzyłem poziom ketonów.Ogólnie węgli to jem ok 40-60 z tym że praktycznie całość na noc. Tak więc kolo 21 jem ostatni posiłek, często są to ziemniaki smażone same lub z dodatkami. Teraz czuje się lekko głodnawy więc pewnie zjem więcej. Ważę 109 kg ok 30% tłuszczu.Oprócz tego w moim jadłospisie jest ser żółty, salami, boczek, ostatnio nawet salceson. Raz w tygodniu w sobotę pozwalam sobie na dużego cheat meala (jakieś chipsy czy pizza) lub na dwa mniejsze.
    mariko, 2012-09-19 19:46:06
    zgłoś
    Akurat dzisiaj jest mało białka. Normalnie jem ok 80g czasami nawet 100. Dzisiaj ta karkówka po prostu mi nie smakowała to dlatego. Co do tłuszczy nasyconych to się nie zgodzę, przecież tu są prawie same nasycone: masło, smalec, tłuszcz z karkówki, śmietana, wiórki itd. Dziennie wychodzi mi ok 180-200g, przy mojej ilości tłuszczu zapasowego to tyle mi wystarczy. Tym bardziej, że głodny nie chodzę. O tej 16 to wcale jeść nie musiałem, ze dwie godziny mógłbym wytrzymać jeszcze. Jedynie ten drugi posiłek faktycznie był mały dlatego już teraz jestem lekko głodny.Zawartość linku co dałeś już czytałem.
    mariko, 2012-09-19 20:10:57
    zgłoś
    Masło to nie jest twardy tłuszcz, a żółtko jest? Trochę dziwna klasyfikacja. Boczek normalnie mam w diecie, ale od kilku dni po prostu go nie mam w lodówce. Mam dużo serów i innych rzeczy, które muszę powyjadać, bo trochę za dużo kupiłem.Co do ketonów to będę monitorował ich stan i ewentualnie zwiększę ilość węgli. Ostatnio jadam mało warzyw - muszę koniecznie dorzucić.
    mariko, 2012-09-19 20:30:54
    zgłoś
    Na serach akurat się znam, więc nie ma opcji żebym kupił kiepski.
    mariko, 2012-09-19 20:39:28
    zgłoś
    Okej postaram się w takim razie przekraczać 100g białka i zmniejszę ilość tłuszczy. Wczoraj 2 godziny po posiłku z węglowodanami tłuszczami i białkiem poziom ketonów na ++, a rano 0. Czy to nie dziwne?Co do karkówki to tak jak pisałem - nie smakowała mi, dlatego zjadłem jej tak mało.Edit: cukier akurat mam niski, 3 godziny po posiłku 99.
    mariko, 2012-09-20 12:12:03
    zgłoś
    To ja nie wiem gdzie jest błąd. Może za krótko jestem na tym stylu żywienia. Niedocukrzenia raczej nie mam.
    mariko, 2012-09-20 16:30:30
    zgłoś
    11:00 3-4 jajka(must be), kilka plasterków smażonego boczku, garść migdałów, 20-25 g masła. Czasami dodatkowo jakieś 2-3 plasterki salami, kawałek kiełbaski, ser zółty, kilka łyżek śmietany <- nie jem tego wszystkiego naraz, zależy od dnia. Czasami zjem salami, a czasami śmietanę itd.15-16 - Najczęściej mięso, staram się tłuste, jeśli akurat jem chude mięso lub rybę to dorzucam sporo tłuszczy(smalec, śmietana). Jeśli nie mam mięsa to jem jakieś kabanosy, sery żółte, salami, boczek, śmietanę, trochę masła orzechowego dla smaku - taki mix 18-19 - posiłek opcjonalny, czasami jem a czasami nie, bardziej taka przekąska. Ser zółty, kabanosy, śmietana + pomidor21-21:30 ostatni posiłek. Najczęściej smażone ziemniaki na smalcu + jakiś plasterek salami, sera bądź kabanosa. Jeśli jestem bardzo głodny to jem coś obfitującego w białko i tłuszcze dodatkowo. Czasami dorzucę jakąś garść owoców: jeżyny, maliny, borówki, jabłko. Ze dwa razy zdarzyło mi się zjeść porcję lodów.EDit: do ostatniego posiłku ostatnio jem kawałek gorzkiej czekolady.
    mariko, 2012-09-20 16:49:07
1 2 3 ... 101
STRONA 1 z 101
REKLAMA