REKLAMA

Profil matyss

zgłoś
    Co trenujesz?
    Witam.Kolarstwo MTB i szosowe. Maratony, wyscigi XC. Narazie bez jakis ogromnych sukcesow. Kilka razy udalo sie stanąć na podium.Pozdrawiam wszystkich aktywnych.
    matyss, 2009-01-09 08:48:12
    zgłoś
    Tętno... Pytanie, czy coś jest nie tak
    Witam. Tętno maksymalne najlepiej określić za pomocą testu, a nie wyliczyć ze wzorów. Test wykonuje się mniej wiecej w ten sposób:Staraj się biec z narastającą prędkością przez 5min. Zacznij od biegu w spokojnym tempie i w miarę upływu dystansu rozpędzaj się coraz bardziej. Staraj się kontrolować prędkość tak, aby zbyt szybko nie osiągnąć maksymalnej szybkości. Na jej osiągnięcie jest ostatnia minuta biegu. Jeżeli za wcześniej osiągniesz maksymalną prędkość, nie przejmuj się. Podczas wielu testów, które wykonałem, zdarzało mi się, iż zbyt szybko się rozpędziłem i po 4min biegu miałem już dosyć, a Hrmax przeważnie nie różniło się od tego z poprzednich testów. W teście tym chodzi głównie o to, aby sprawdzić, na jakiej mniej więcej wartości jest nasze Hrmax. To czy będzie to 190 czy 188, nie ma dużego znaczenia.Co do tętna maksymalnego to nie zawsze jest tak, że nie można osiągnąć wyzszej wartości. Podam przykład jaki mi zdarzył się kilka razy. Mianowice moję tętno max wynosi: 196 wg testu. Jednak na krótkich szybkich podjazdach, kiedy staram się jechać na max osiągam czasem wartość 201,203. Pomiary tętna dokonuje za pomocą pulsometru frmy Polar więc nie sądze by następował tu błąd pomiarowy.Shaq44 może twoje wysokie tętno to kwestia nie wytrenowania. Chodzi mi o to, ze podczas treningu nie używałeś monitorów pracy serca i trenowałeś po prostu "na oko". Biegałeś z dogodnym dla Ciebie tempem, ale w nie odpowiednich strefach tętna. Są to oczywiście tylko i wyłącznie moje przypuszczenia. Pozdrawiam Matyss
    matyss, 2009-01-16 09:50:19
    zgłoś
    Tętno... Pytanie, czy coś jest nie tak
    Wydaje mi się że tak. W moim przypadku było podobnie. Gdy jeździłem pierwszy sezon bez pulsometru tez mi się wydawało ze jadę okej, bo nie było zmęczenia, zadyszki itp. Gdy kupiłem pulsometr okazało się że w tym tempie w którym zawsze jeździłem wartości tętna były kosmiczne. Podobnie jak w twoim przypadku, wszystko ok, oddech brak zmęczenia ale tętno zdecydowanie za wysokie. Wynikało to z tego, że organizm przyzwyczaił się do wysiłku na wysokim tętnie. Kolejny sezon zacząłem już jeździć wg stref tętna. Na początku wolno, ale z czasem prędkość wzrosła, ale tętno pozostawało odpowiednie dla danej strefy. Moim zdaniem powinieneś spróbować biegania z pomiarem tętna. Ustawić odpowiednie dla siebie strefy i ewentualnie biegać wolniej. Pozdrawiam Matyss
    matyss, 2009-01-16 14:06:16
    zgłoś
    Perfumy
    Witam. Jestem ciekawy jaki zapach cieszy sie uznaniem wsród czytelników Men's Health. Ja bardzo lubie: Thierry Mugler CologneAcqua di Gio od Armaniego.Zapraszam do podzielenia się swoimi typami. Pozdrawiam.
    matyss, 2009-01-20 21:17:09
    zgłoś
    Perfumy
    Szczerze mówiąc na rynku jest sporo perfum, które nie są drogie, a pachna calkiem przyjemnie, np Eclat Orifflame, Mexx Ice Touch czy wspomniana wczesniej Puma. Ale najwazniejszą sprawą jest to by to nam ten zapach pasował. Jedni wolą cieższe zapachy drudzy, delikatne sportowe. Kwestia gustu. Najlepiej wybrac sie do perfumerii i sprawdzić. Co do zakupów na Allegro to raczej nigdy nie odważyłbym się kupować tam droższych perfum. Chyba, że sprzedaje je perfumeria, ale wtedy zazwyczaj roznica w cenie jest nie wielka wiec mogę przejść się do Sephory czy Douglasa i kupic osobiscie. Pozdrawiam
    matyss, 2009-01-27 09:04:16
    zgłoś
    wasze diety
    Ja aktualnie jestem w 2 tygodniu CKD. Jeszcze 2 tygodnie, a potem przerzucenie na low carb i bede sie staral utrzymać tą konwencje zywienia przez dluzszy okres.
    matyss, 2009-01-27 09:06:04
    zgłoś
    Perfumy
    Wbrew pozorom to w perfumeriach internetowych można dostać czasem perfumy tańsze nawet o 50-70zł w porównianiu z dużymi sieciami perfumerii, jak Sephora czy Douglas. Te ostatnie narzucają bardzo wysokie marże.Przyznam szczerze, że z tak dużymi różnicami się nie spotkałem. Zazwyczaj po doliczeniu kosztów przesyłki wychodzilo jakies 10 do 15 zloty taniej niż w sklepie. Oczywiscie, nie oznacza to ze nie jest tak jak napisales. Ja sie poprostu z tym nie spotkalem.
    matyss, 2009-01-27 15:12:08
    zgłoś
    Perfumy
    Wbrew pozorom to w perfumeriach internetowych można dostać czasem perfumy tańsze nawet o 50-70zł w porównianiu z dużymi sieciami perfumerii, jak Sephora czy Douglas. Te ostatnie narzucają bardzo wysokie marże.Przyznam szczerze, że z tak dużymi różnicami się nie spotkałem. Zazwyczaj po doliczeniu kosztów przesyłki wychodzilo jakies 10 do 15 zloty taniej niż w sklepie. Oczywiscie, nie oznacza to ze nie jest tak jak napisales. Ja sie poprostu z tym nie spotkalem.
    matyss, 2009-01-27 15:22:19
    zgłoś
    Suplementy dla Twoich mięśni
    Popieram kolegę wyżej. Nie pierwszy raz spotykam się z opinią powstałą na zasadzie: "bo kolega koledze mówił, że...." , "gdzieś tam czytałem, słyszałem itp".
    matyss, 2009-01-30 10:11:49
    zgłoś
    Suplementy dla Twoich mięśni
    Nie zapominajmy też, że suplementy to tylko dodatek.Potrzeba też odpowiedniego treningu i diety, żeby osiągnąć zamierzony cel.Tak jak napisałem, wcześniej niech nie wypowiadają się w tym temacie osoby, które nie mają żadnego doświadczenia z suplementacją. Jak wspomniał Mythos, mówienie ''nie bo nie'' niema tutaj najmniejszego sensu. A co do samego artykułu to jak dla mnie ogólnikowo napisany, ale z drugiej strony rozumiem, że nie można podawać konkretnych produktów, producentów itp. Dla początkujących na pewno się przyda.Pozdrawiam
    matyss, 2009-01-30 13:22:43
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA