REKLAMA

Profil marecki

zgłoś
    Tętno... Pytanie, czy coś jest nie tak
    \'Shaq44\' napisał(-a):Uff...Może to rzeczywiście kiepsi pomiar...Niekoniecznie. Mam podobny problem. Test "oddechowy" na tętno wskazuje, że ćwiczę w zakresie aerobowym (60-80% HRmax) ale czujnik potrafi podawać tętno 180 (przez pół godziny) i nie mówię tu o czujniku zamontowanym na urządzeniu, bo te jak wiadomo mogą być zawodne (np. z powodu zużycia), ale o wyniku z pulsometru (takiego z czujnikiem na klatce piersiowej). Być może jest to kwestia do rozstrzygnięcia przez specjalistę MH tylko, że ta funkcjonalnośc na stronie MH chyba nie działa (zadałem pytanie specjaliście jakieś 2-3 tygodnie temu; mało istotne, że nie dostałem odpowiedzi, bo prawdopodobnie nie wszystkie pytania się jej doczekają, ale nie dostałem na mejla potwierdzenia zadania pytania pomimo zaznaczenia odpowiedniej opcji).Maksymalne dopuszczalne tętno i strefy ćwiczeń chyba najlepiej jest liczyć jednak z formuły Karvonena - wynik jest mocno zindywidualizowany, ale metoda wymaga trochę zachodu. Prostsza w użyciu jest metoda Sally Edwards, która uwzględnia budowę ciała (masę) i płeć.Pozdrawiam
    marecki, 2009-01-16 09:30:30
    zgłoś
    Jak łączyć ćwiczenia ???
    CYTAT(ElBartel @ Mar 26 2009, 16:38 PM) A czy mogę zamienić nogi na przedramiona bo nie chcę ich ćwiczyć ???Mimo wszystko lepiej ćwiczyć nogi (przedramiona możesz sobie dodać na deser - to mała grupa mięśniowa więc nie ma co jej katować dużą ilością ćwiczeń i serii).Znam na siłowni kilku kolesi, którzy nie ćwiczą nóg. Co z tego, że na ławie cisną 150% masy własnego ciała, skoro sylwetka jest nieproporcjonalna (noga w łydce jest cieńsza od mojego przedramienia). Z kolei jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów to warto pamiętać, że nogi to ok 50% masy mięśniowej więc spalają dużo kalorii.Z własnego doświadczenia - nie łączyłbym klatki i tricepsu. Tricek jest mocno zaangażowany w wyciskanie i ryzykujemy, że nie zrobimy porządnie klatki albo tricka. Podobnie przy łączeniu klatki i barków. U mnie przynajmniej się takie połączenia nie sprawdziły, ale każdy reaguje inaczej więc kto wie... może warto poeksperymentować.Pozdrawiam.
    marecki, 2009-03-26 16:29:40
REKLAMA