REKLAMA

Profil kwiaci

zgłoś
    Naziemna telewizja cyfrowa.
    Od końca grudnia w Warszawie jest dostępny pakiet MUX1. Część kanałów jest w wersji HD oraz zwykłej - Polsat i TVN. Niestety u mnie czasami się zdarza, że TVN HD nieco śnieży ale wtedy przełączam się na zwykły TVN (wciąż cyfrowy). Tuner ma wbudowany w TV - sam bez problemu wyszukuje wszystkie stacje.
    kwiaci, 2012-01-19 11:15:19
    zgłoś
    Matura, studia, praca, plany na przyszlosc
    Ja rok temu ukończyłem Politechnikę Warszawską - Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa - Lotnictwo i Kosmonautyka. Już od początku liceum wiedziałem, że chcę pracować w lotnictwie - były więc dwie ścieżki:1. personel lotniczy (piloci) - czyli Dęblin lub Rzeszów,2. inżynieria lotnicza - Politechnika Warszawska, Rzeszowska i WAT.Wybrałem to drugie. Pracę zacząłem na ostatnim roku jeszcze przed obroną. Moje spostrzeżenia co do pracy tego typu:1. Przemysł lotniczy w Polsce jest średnio rozwinięty, do wyboru mamy: Polskie Zakłady Lotnicze, Wojskowe Zakłady Lotnicze, ITWL, Instytut Lotnictwa i kilka innych firm. Jednak z doświadczenia wiem że w branży konstruktorskiej pracuje 50-60% absolwentów. Reszta idzie na obsługę techniczną lub coś podobnego.2. Pensje nie są powalające ale też nie najgorsze.3. Za granicą jest ogromny rynek. Szczególnie USA, UK, Niemcy, Singapur mają dobrze rozwinięty przemysł lotniczy i tam ofert pracy jest ogromna ilość - ale jedna uwaga - bezwzględnie wymagany jest doskonały angielski i zaangażowanie.4. Nie trzeba pracować w lotnictwie - ma się wykształcenie mechaniczne z podstawami automatyki i robotyki więc pracować można praktycznie w całym przemyśle mechanicznym.5. Praktycznie każdy znajduje sobie pracę po tym wydziale.Osobiście pracuję w firmie projektującej profesjonalne symulatory lotnicze i jestem bardzo zadowolony z tej pracy.
    kwiaci, 2012-01-19 11:46:57
    zgłoś
    Przywitalnia
    Cześć wszystkim!Jestem Robert - ur. 26.03.1986. Ukończyłem Politechnikę Warszawską, jestem mgr inż. lotnictwa i kosmonautyki, a moje zainteresowania kręcą się wokół mojego wykształcenia, a zatem wszelakiego rodzaju technika itp.Sportowo patrząc to trenowałem 4 lata judo, a obecnie trenuję na siłowni i pływam. MH czytam prawie od samego początku jak zaczął się ukazywać.
    kwiaci, 2012-01-19 13:59:55
    zgłoś
    Matura, studia, praca, plany na przyszlosc

kwiaci, 2012-01-20 08:24:55
    zgłoś
    Błahe pytania - mądre odpowiedzi
    Cześć!Chciałem się zapytać Was o łączenie treningu w domu z siłownią. Obecnie trenuję 3 w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek lub pon, czw, sb). W domu posiadam hantle z dużą ilością talerzy, sprężyny oraz ściskacze do dłoni (70kg). Trening mam rozplanowany a poszczególne grupy mięśniowe tak, że siłowania pokrywa wszystkie.I tutaj moje pytanie - jak uzupełnić trening na siłowni domowym? Czy odjąć z siłowni ćwiczenia które mogę robić w domu i zastąpić je innymi na siłce czy może lepiej te odjęte z siłowni wypełnić ćwiczeniami na inne grupy mięśniowe?
    kwiaci, 2012-01-24 10:31:21
    zgłoś
    Technika wyciskania sztangi
    Witam,Chciałem poruszyć temat techniki prawidłowego wyciskania sztangi na ławce poziomej. Z różnych źródeł słyszę różne metody wykonywania tego ćwiczenia.Na początek jak to jest z rozstawem dłoni na sztandze? Mnie uczono, że uchwyt powinien być taki żeby ramiona były prostopadłe do podłogi przy sztandze na uchwytach. Innym razem, że powinny być prostopadle do podłogi w dolnym położeniu.Druga sprawa to dokąd opuszczać sztangę? I znowu kiedyś mówiono mi aby opuszczać na środek klatki, później znowu że na dolną jej część. Zaś z doświadczenia widzę że niektóre osoby opuszczają ją prawie przy barkach (podobno bardzo rozciąga to klatkę).No i ostatnia to pomaganie sobie nogami - czy wypchnięcie nóg przy ruchu w górę aby naprężyć ciało jest błędem technicznym?Czy ktoś ma jakieś uwagi w tym temacie?
    kwiaci, 2012-01-27 13:03:41
REKLAMA