[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Profil Kamil_C

zgłoś
    PLANY TRENINGOWE (do oceny)
    Witam społeczność Men\'s Health. Wiosna zapasem i trzeba się otrząsnąć z zimowego letargu, dlatego zależy mi na przeprowadzeniu ogólnorozwojowego treningu w warunkach domowych. Mam 173 cm wzrostu i ważę 70 kg, a celem mojego treningu na pewno nie jest góra mięśni, tylko ogólny rozwój fizyczno-motoryczny oraz nadanie sylwetce bardziej sportowego charakteru. Moja koncepcja treningowa na najbliższe 2-3 miesiące zakłada zastosowanie znanego chyba wszystkim treningu Spartakusa, ale nie w oryginalnej wersji (którą już próbowałem przez ok. miesiąc jeszcze w zeszłym roku) lecz zmodyfikowanej, którą zamierzam wykonywać z dwoma kettlami 7,5 kg każdy.Zmodyfikowana przeze mnie wersja Spartakusa przedstawia się następująco:I. rozgrzewka- standardowa na rozruch + 3 serie obwodu (ćwiczenia wykonywane bez przerwy, 30 sekund przerwy między rundami)a. pajacyki (10 powtórzeń)b. bieg w miejscu (30 sekund)c. pompki (10 powtórzeń)d. przysiady z wyskokiem (10 powtórzeń)II. trening właściwy (3 rundy obwodu z 20 sekundami przerwy między ćwiczeniami i 1,5 minuty przerwy między obwodami)1. Single Military Press lewa ręka2. Single Military Press prawa ręka3. Snatch lewa ręka4. Snatch prawa ręka5. Single Arm Swing lewa ręka6. Single Arm Swing prawa ręka7. Wspinaczka w poziomie8. Two-Handed Floor Press9. Renegade Rows - trudniejsza wersja z pompkami10. Double Front Squat Chcę ogarnąć ten trening w trzech seriach, dlatego planuję następujący rozklad ćwiczeń:1, 2 , 3 tydzień: 3 serie po 4 - 6 powtórzeń + 20 sekund wspinaczki w poziomie4, 5, 6 tydzień: 3 serie po 8 - 10 powtórzeń + 30 sekund wspinaczki w poziomie7, 8, 9 tydzień: 3 serie po 12 - 14 powtórzeń + 40 sekund wspinaczki w poziomie10, 11, 12 tydzień: 3 serie po 16 - 20 powtórzeń + 50 sekund wspinaczki w poziomie Jeśli chodzi o dietę to od jakiegoś czasu jestem na redukcji, przy czym nie przykładam zbytnio wagi do tego, co jem, ale raczej do ilości spożywanego pokarmu. Od września ubiegłego roku ilość spożywanych przeze mnie kalorii spadła z ponad 2 tys do ok 1500 - 1700, dzięki czemu do dnia dzisiejszego włącznie już zdążyłem zrzucić 7 kg. Teraz po prostu przyszedł moment na podkreślenie tego rezultatu, stąd moja koncepcja treningowa.
    Kamil_C, 2013-03-04 16:36:11
    zgłoś
    @Bylon:Zostało mi jeszcze troszkę zbędnego tłuszczu plus chciałbym wzmocnić ogólne przygotowanie kondycyjne. Aeroby na pewno się pojawią, jak tylko będzie trochę cieplej, na razie chcę ćwiczyć wyłącznie w warunkach domowych. Co się tyczy diety - żeby było jasne, nie robiłem od razu drastycznej zmiany żywieniowej, tylko stopniowo zmniejszałem ilość kalorii. Stopniowo też zmieniałem nawyki żywieniowe. Nie ma w mojej diecie fast foodów, a jeśli nawet się pojawiają to nie częściej, niż raz do dwóch razy na miesiąc.Prawie całkowicie zrezygnowałem z cukru. Poza tym normalne jedzenie, tylko po prostu w mniejszych ilościach.Na zmniejszenie kalorii poza wagą musiałem postawić także z tego względu, że w grudniu zeszłego roku miałem operację przepukliny, więc musiałem ograniczyć aktywność fizyczną wyłącznie do spacerów. Wcześniej przez czerwiec, lipiec i sierpień zarówno biegałem prawie codziennie, jak i ćwiczyłem w domku hantlami po 40 minut 4 razy w tygodniu - w tamtym okresie tylko dzięki aktywności fizycznej waga z 84 kg spadła do 77 kg. Potem okazało się, że będzie potrzebna interwencja chirurgiczna z powodu przepukliny - to był powód, dla którego musiałem postąpić tak, a nie inaczej, czyli postawić na zmniejszenie kalorii. To tyle  B)
    Kamil_C, 2013-03-04 20:00:24
    zgłoś
    Ok, kalorii już nie będę obcinał. Operację miałem w grudniu, jest marzec, więc chyba mogę już zacząć ćwiczyć, jeśli nie ma przeciwwskazań.
    Kamil_C, 2013-03-04 22:10:53
    zgłoś
    Wczoraj zaliczyłem pierwszą sesję mojego planu  i od razu mogę powiedzieć, że ćwiczyło mi się dużo lepiej, niż oryginalną wersją Spartakusa. Troszkę mnie pobolewają przedramiona, bo te najciężej pracowały zwłaszcza przy Kettlebell Snatch, ale od początku liczyłem się z taką ewentualnością. Cały seans zajął mi ok 30 minut (8 minut rozgrzewki i 21 minut główny trening). Polecam spróbować. PS. generalnie polecam kettle do Spartakusa, bo przy tym treningu dają dużo większy komfort, niż standardowe hantle, co najbardziej odczujecie przy Renegade Rows i T-pompkach (jeśli ćwiczycie w oryginalnej wersji)  ;)
    Kamil_C, 2013-03-05 08:46:48
    zgłoś
    Odnośnie podciągania sztangi lub hantli wzdłuż tułowia - być może ćwiczenie high-pull z odważnikiem kulowym byłoby bardziej efektywnym i przy okazji bezpieczniejszym rozwiązaniem?Daję link do filmiku z ćwiczeniem:http://www.youtube.com/watch?v=Li4g5p6s2eM 
    Kamil_C, 2013-03-10 19:16:15
    zgłoś
    Greg Plitt's MFT28 Day 1 (trening na klatke)
    Widziałem filmiki tego gościa i powiem krótko - w moim odczuciu program wyłącznie dla osób mających już jakieś obycie z siłownią (przypuszczam, że minimum 2 - 3 sumiennie przepracowane lata). Ja na moim etapie na pewno nie skusiłbym się na taki hardcore.
    Kamil_C, 2013-03-26 16:30:16
    zgłoś
    Trening Spartakusa, który robiłem przez marzec zamieniłem na 300 Spartan w wersji z odważnikami.Zestaw ćwiczeń wygląda tak: Dwuręczne wymachy odważnikiem                                              25 powtórzeń  Martwy ciąg                                                                               15 powtórzeńRwanie jednorącz lewa i prawa ręka                                            30 powtórzeńWspinaczka w poziomie                                                               40 powtórzeńPodciąganie odważników do klatki (na razie bez pompek)              30 powtórzeńSkręty tułowia                                                                             20 powtórzeńDwuręczne wymachy odważnikiem                                             25 powtórzeń Nie jest to co prawda pełna liczba 300 powtórzeń, ale na początek musi wystarczyć. Różnica w sposobie trenowania bardzo zauważalna, jak również zauważalne efekty na razie głównie pod kątem szybkości i wytrzymałości. Całość razem z rozgrzewką zabiera mi póki co nie więcej, niż 15 minut, ale ręce czują zmęczenie nawet 3 godziny po przeprowadzonym treningu. Przy okazji chciałbym się dowiedzieć, czy warto zainteresować się osobnym treningiem na mięśnie brzucha, czy na razie dać sobie spokój?
    Kamil_C, 2013-04-11 19:25:35
    zgłoś
    Trening Spartakusa: więcej mięśni, lepsza rzeźba
    Witam. Tak czytam ten trening i widze ze ciezki jest, ale mam pytanie jakie macie efekty bo napewno ktos to dalej cwiczy, moze jakies zdjecia albo obwody ile skoczyly. PozdrawiamWszystko zależy od tego, co jest twoim priorytetem. Jeśli przede wszystkim chcesz rozbudować masę mięśniową, to lepiej znaleźć coś innego  ;)
    Kamil_C, 2013-04-11 19:30:46
    zgłoś
    Dlatego dziś dołożę przysiady. Nie wiem tylko jeszcze w jakiej formie, bo do wyboru mam goblet squats, front squats i thrusters. Tych ostatnich jeszcze nie próbowałem.
    Kamil_C, 2013-04-12 10:07:36
    zgłoś
    Trening Spartakusa: więcej mięśni, lepsza rzeźba
    Dlatego traktuj ten trening jedynie jako uzupełnienie twojego obecnego.
    Kamil_C, 2013-04-12 10:11:28
1 2 3 ... 15
STRONA 1 z 15
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij