[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Profil jugger

zgłoś
    Kontrowersje wokół diety tłuszczowej
    Wieczor, czesc i czolem, widze jakies znajome-nierznajome twarze ale dyskusje jakby znajome Wrzucanie Atkinsa i Kwasniewskiego do jednego worka to typowa wybiorczosc oparta najczesciej o jeden wybrany aspekt, w tym wypadku - niskie wegle. Ale Atkins jest niskotluszczowy a Kwasniewski wysoko wiec to jest zasadnicza roznica. Nawet Kwasniewski stawia Atkinsa daleko hen za kilkoma dietami, ale jednak przed zbilansowanymi A więc klasyfikacja diet od najlepszej do najgorszej:Dieta Optymalna, Lutz (dieta modyfikowana przez autora od 2003r w kierunku Diety Optymalnej - czyli 72g węglowodanów, tłuszcz do woli, białko do 1g) , dieta japońska, dieta naturalna (jedz co chcesz, byle nie za dużo), dieta "niskowęglowodanowa - wysokobiałkowa" (Lutz- klasyczny, Atkins inne "wymysły niskowęglowodanowe"), i na koniec wszystkie wymysły bilansowane i niebilansowane typu wegetarianizm, śródziemnomorska, 5xwarzywaiowoce do 1000 kcal łącznie Zeby bylo ladne wejscie (choc niektorzy widze mieli juz ladniejsze, hehe) to zacytuje pare zdan.Rozwoj miazdzycy, otylosci, cukrzycy, nadcisnienia u czlowieka na diecie bogatotluszczowej jest technicznie niemozliwy. Bez cukru w diecie nie moze byc ani cukrzycy, ani otylosci czy miazdycy. Bez przemiany glukozy w cyklu pentozowym nie moze powstawac cholesterol, nie moze rozwijac sie miazdzyca.i drugi, dla macka, ktory rozgranicza: zdrowie albo kulturystyka 8)Ograniczenie kaloryczne jest zupelnie niedopuszczalne. Powoduje zawsze ogromne szkody dla organizmu i znacznie przyspiesza starzenie czlowieka. Kazda dieta, w ktorej zalecane jest ograniczanie ilosciowe pozywienia jest szkodliwa, sprzeczna z podstawowymi prawami przyrody. Przyroda wyposazyla wszystkie organizmy zywe w mechanizmy skutecznie zapobiegajace nadmiernemu spozyciu pozywienia. Jezeli czlowiek zjada tyle pozywienia, na ile ma ochote, a jego stan zdrowia i sprawnosc sa niekorzystne, to przyczyny tego stanu rzeczy nalezy upatrywac [u]nie w nadmiernym spozyciu kalorii, a zawsze w niekorzystnym skladzie diety, a scislej w niekorzystnych proporcjach miedzy glownymi skladnikami odzywczymi[/u] w diecieJ.Kwasniewski "Jak nie chorowac" str 185,187.Ksiazka o tyle ciekawa dla niektorych "Badaniomaniakow", ze zawierajaca spory wykaz pismiennictwa, badan etc. Wiem, ze maciek preferuje to cale nowomodne gwno sissona, wolfa etc (ktorych lubie czytac) ale moze tez troche tradycyjnej polskiej mysli warto lyknac, w koncu nie jestesmy tak zatuczeni jak amerykanie.A i widze niezly bajer, ze maciek nie jest sam a jest zespolem, czy to moze maciek z klanu?
    jugger, 2012-08-21 22:37:49
    zgłoś
    \'roebaum\' napisał(-a):jugger=staniolA po co mi dwa konta? Ja nie jestem zespolem i nie jest mnie kilku, nie potrzebuje kilku osob do napisania posta wiec jezeli tym razem nie masz linka do pubmedu, ze ja to staniol to lepiej darujcie sobie macki (jezeli was jest kilku) te karkolomne teorie \'roebaum\' napisał(-a):nigdy nie opieram się na hipotezach, wiec nie lubie tych cytatow.To biochemia nie hipotezy, zacznij sie opierac na biochemii i moze wtedy polubisz te cytaty. Bez lepienia nic nie wartych linkow do ulomnych abstraktow i przekrecania albo zlej intepretacji.\'roebaum\' napisał(-a):nowomodne g*wno... hmmm, sisson jest mniej znany niz taubes, a gary zrobil pareset seminariow crossfitowych w czasie ostatnich lat, wiec nie wiem co jest modniejsze, gary pod patronatem reebok czy sisson bez sponsoringu.Wg ciebie nowomodny=znany? Gratuluje skojarzen. Ale zeby rozjasnic powiem, ze chodzi o podreczniki "nowoczesne", "amerykanskie" pisane pod publiczke najczesciej przez zawodowych coachow zainteresowanych zarabianiem na tym. Poczytaj sobie dobre, polskie publikacje np Podstawy Fizjologii Zywienia - Aleksander Szczygiel czy Regulacja Metabolizmu Komorki - Jadwiga Bryla. Naukowe ksiazki nie pisane pod publiczke, napisane przez polskich naukowcow nie cytujace nachalnie z ameryklanskich badan i prac licencjackich. Czysta naukowa wiedza bez glupich historyjek. Kiedys widzialem podobnego kolesia mial nicka macek10 i strzelal badaniami na lewo i prawo ale podstaw biochemii nie znal ni w zab. Wierzyl w przeciwutleniacze, blonnik i witamine C. Ty tez wierzysz?
    jugger, 2012-08-22 21:30:04
    zgłoś
    \'roebaum\' napisał(-a):hehehe bajki nie nie biochemia. dobre,To jest wlasnie dyskusja z toba. Doktor biochemik pisze to w liscie do ministra a ty, wybitny biochemik kwitujesz jednym slowem - "bajki". Taka jest wlasnie z toba dyskusja.\'roebaum\' napisał(-a):z tym ze tutaj robisz to bezpodstawnie rzucajac po prostu takie haslo i to bez jakiegokolwiek uzasadnienia, jesli nie, to wskaz mi gdzie wklejam cos zle lub nie na temat, bo kazdego papieru czytalem calosc mniej lub bardziej i wiem o co w nich chodzi.Alez prosze bardzo, sluze uprzejmie. rozmawiasz z nonatusem o poziomie testosteronu. Zamiast badania surowicy wkleiles badanie ale w moczu[quote name=\'"Nonatsus"\']Nie mam pojęcia jak się odnieść do człowieka, który myli "gain'y" z faktycznym poziomem egzogennego testosteronu krążącego we krwi.Co ma piernik do wiatraka ? Człowieku pomyśl.Wczytaj się w te badania dogłębnie, to jest badanie z MOCZU a nie surowicy krwi i na dodatek nie wiem czy wiesz, że takie badania można oszukać, ale to jest tylko dygresja.No comment? A przeciez tego tam jest wiecej.\'roebaum\' napisał(-a):mimo braku tutaj dostepu do pubmeda, nadal ma fajne rzeczy! bo na dodatek razem z kolega, chyba wklejacie dziwnie blizniacze zdania, do tych znajduacych sie na innym forum,anwet moge przytoczyc kopie wypowiedzi z innego miejsca, takze macie dobry teamwork aka. jak to nazywasz 'prace zespolowa', albo to tylko schizofrenia jednej osoby. szczegolnie ze staniol na wstepie wystrzelil, uwaga "[maciek] zostal zjedzony w dyskusji, a zgadnijcie przez kogo ; ) ", no jak to przez kogo, przez juggera, który pojawił się na forum dopiero dzisiaj, odnosnik oczywisty jedynie do znanej przyszlosci, jednym slowem taki film byl back to the future. albo drugi taki film pt. robisz z nas idiote bo tutaj:hmmmmm jak widac jesli to nie piekny przyklad pracy zespolowej, to wtedy pewnie robota jednego mozgu, lub czysta telepatia. dla srednio myslacego czlowieka sprawa prosta, a to tylko jeden przyklad z wielu, ale jestem za stary na takie rzeczy i jako ze ciezko pracuje to nie mam po prostu czasu azeby bawic sie w takie p*****ly, powszechnie zwane nitpickingiemZluzuj chlopie, zobaczylem rozmowe gdzie sa cytaty ze mnie to sie zarejestrowalem, nie doszukuj sie kolejnej teorii spiskowej sponsorowanej przez rzad USA i lobby lowcarbowe. Czytam jak kazdy rozne fora tematyczne, wole dyskutowac tutaj, bo przynajmniej nie wytniesz nic niewygodnego jak robisz u siebie.\'roebaum\' napisał(-a):, i tobie tez radze z tym skonczyc dzieciakTo jest poziom dyskusji z toba. Do starszych od siebie sie nie mowi dzieciak. No ale pewnie biochemicy tak maja... Wracajac do tematu to owszem dieta tluszczowa budzi kontrowersje. Gwoli scilsoci musze oddac sprawiedliwosc, ze dostalem kiedys linka do mackowego bloga i dzieki niemu( a wlasciewie jego swietnym tlumaczeniom) bardziej sie zainteresowalem Leangains. Dzieki macek10! Co ciekawe IF jest tak naprawde zawarte w diecie optymalnej dr Kwasniewskiego. Juz kilkadziesiat lat temu pisal, ze na DO mozna jesc raz dziennie, bo proporcje GSO syca i daja energie na dluzszy czas, podawal nawet przyklady takich osob. Wiec kwasniewski jest prawidzym odkrywca iF 8) Polaczylem IF z dieta tluszczowa i wyszla rewelacja. treningi z rana na czczo to poezja. Poziom Bf w granicach 10% nawet bez cwieczen. Mimo odstawienia zelaza (chwilowa kontuzja) mieso nie spada - jest zbudowane powoli ale dobrze, jak w temacie obok. Reasumujac szkoda, ze berkham, sisson i wolf nie znaja kwasniewskiego, wtedy maciek by go polubil. Ale juz Ellis pisal o polskim doktorze, moze cos sie zmieni, kto wie...
    jugger, 2012-08-23 20:26:22
    zgłoś
    LEANGAINS / Intermittent Fasting
    \'Staniol\' napisał(-a):Na dobrą sprawę dieta tłuszczowa bardzo przypomina LG/IF.Dokladnie, tez to kiedys zauwazylem. Czasami jeden posilek zaspokoi na tyle, ze do nastepnego mija pare godzin, zdarza mi sie zjesc sniadanie po poludniu i zarzucic cos na wieczor jako drugi i ostatni. Tyle, ze to naturalnie wychodzi, bez narzucania sobie tego "okna" z IF. Co prawda tlumaczenia macka10 tez sie do tego w jakims stopniu przyczynily ale ogolnie organizm sam do tego dochodzi, np nie ma sensu jesc na sile 3 posilki tylko po to zeby wyrobic "norme".W ogole od kiedy przeszedlem na tluszczowa to przestalem w ogole liczyc kalorie, obcinac w DNT i doawac w DT i jeszcze zmieniac proporcje na korzysc/niekorzysc wegli w zaleznosci od dnia. Co prawda sa jeszcze takie dinozaury logiki, ktore twierdza, ze od nadmiaru jedzenia czy tez obzearstwa sie tyje ale to ariegarda dietetyki ze slepego zaulka jest Teraz z rana non stop mam powera i chec do dzwigania. Redukcja sama sie zrobila z rekompem, nie trzeba bylo cudowac z makrosami i innymi zapotrzebowaniami. Git
    jugger, 2012-08-23 22:07:03
    zgłoś
    \'Galadriela\' napisał(-a):ja tez, nie masz jak surowe zolteczko z rana mniamsluchajcie, a czy ktos testowal Leangains przy tluszczowej? Bo ja sie ostatnio zlapalam, ze w sumie tak jade. Rano nic, kawa,Ja jade tluszczowy IF, tyle, ze kawe robie z maslem wg protokolu Bulletproof Jest bosssko, sprobuj to znienawidzisz sama kawe
    jugger, 2012-08-23 22:09:01
    zgłoś
    \'Staniol\' napisał(-a):Weź napisz jak możesz coś więcej o tym sposobie robienia kawy, albo lepiej zarzuć linkiem Ja coś nie mogę znaleźć, najwidoczniej słabo szukam..Slabo szukasz, wszystko jest tam gdzie jest
    jugger, 2012-08-23 22:34:53
    zgłoś
    Dieta tłuszczowa a masa mięśniowa
    \'Galadriela\' napisał(-a):Ja moze wszystkim poczatkujacym w temacie zproponuje 2 kapitalne lekturki na poczatek:1. dr J.Kwasniewski "Jak nie chorować" - swietnie wylozone przystepnym jezykiem podstawy biohemiczne i wytlumaczenie zasad diety tluszczowej. Moim zdaniem od tej ksiazki nalezy zaczynac edukacje w kwestii diety tluszczowej.2. dr Francesco Billi "Jedz tlusto i badz zdrowy" Dobrze prawisz Galadrielo To dwie swietne ksiazki, ktore sporo wyjasniaja, choc Roeabum te druga (Jedz tlusto...) nazwal "marketingowa sciema", chociaz jej nie czytal.\'Galadriela\' napisał(-a):Tak ze polecam postudiowac te lekturki przed Biochemia Harpera warto.Tak, ewentualnie mozna polecic tez Biochemie Davidsona, bo jest napisana bardzo przystepnie w postaci pytan i odpowiedzi miedzy innymi.Z tego typu ksiazek, warto przeczytac tez ksiazke niezyjacego juz tescia Tomasza Kwasniewskiego czyli Ponomarenki: Dieta niskoweglowodanowa , Atkins, Lutz , Kwasniewski, gdzie dokonuje on analizy tych diet od stronyc biochemicznej.
    jugger, 2012-09-03 19:40:24
    zgłoś
    Dieta tłuszczowa a masa mięśniowa
    Nie wiem jaka Volek napisal ksiazke o diecie wysokobialkowej ale Nowa Dieta Atkinsa taka z pewnoscia nie jest. Moze kogos mylic nazwa "Atkins" ale tez jest z przodu slowo "Nowa". Autorzy biora ja za baze i pisza co sie powinno zmienic.
    jugger, 2012-09-05 19:14:12
    zgłoś
    Pogromcy mitów: jeść czy nie jeść po godzinie 18:00?
    'Galadriela' napisał(-a):Ja mam prosta zasade i polecam ja wszystkim - jem, gdy jestem glodna. W mysl tej zasady zdarza sie, ze zarowno jem, jak i nie po 18 czasami wszystko zalezy od poczucia glodu, rozkladu dnia, kazdy dzien jest inny.o wlasnie, ja tak samo czynie
    jugger, 2012-12-03 13:49:17
    zgłoś
    Krótkie pytania / szybkie odpowiedzi / offtop
    'yanke' napisał(-a):co do tego to dzięki wystarczy że przeczytałam to "Geny niczym nie sterują. To one są sterowane i uruchamiane tym, co człowiek zjada. Wszystkie procesy życiowe są uruchamiane i sterowane bezpośrednio lub pośrednio substratami zawartymi w pożywieniu. " to mi wystarczy.Miałeś kiedyś zajęcia z genetyki na poziomie ponad licealnym ? Miałeś kiedyś jakieś kolokwium czy egzamin z genetyki? cokolwiek szkolenie czy coś? nie wydaje mi się. Możliwe że coś tam z genetyki przeczytałeś ale albo było to słabe albo nie zrozumiałeś ! To co piszesz to herezja. Jak się ktoś na czymś nie zna to nie powinien udawać że się zna bo to jest żałosne !!!!! Mozesz powiedziec wielce oswiecona kolezanko, co jest tak kontrowersyjnego w stwierdzeniu, ze "geny niczym nie steruja"? Bo zdaje sie, ze jednak przysypialas na tym kolokwium z genetyki a potem byla pala.
    jugger, 2013-01-16 14:08:42
1 2 3 ... 185
STRONA 1 z 185
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij